3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی : فرفره کاغذی یکی از زیباترین و جذاب ترین کاردستی هایی است که کودکان به آن علاقه زیادی دارند. این کاردستی در رنگها و مدلهای مختلف با استفاده از وسایل ساده به راحتی در خانه ساخته می شود و برای بازی و سرگرمی کودکان تهیه می شود. به همین دلیل در این مقاله از کاردستون قصد داریم روشی ساده و آسان برای یادگیری ساخت رویه کاغذی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

این کاردستی در زمان ما بسیار محبوب بود و هر سری به ساخت آن می پرداختیم اما شاید همیشه به یک مدل ساده اکتفا میکردیم.در عین سادگی بیشترین لذت بازی را میبردیم و برایمان لذت بخش بود.حالا با سه روش متفاوت و زیبا میتوانید این فرفره کاغذی را برای بچه ها بسازید.بسازید و کودک را هم کنار خود نگه دارید تا او هم به شما کمکی کند فرزندان با بکارگیری ایده و خلاقیت های متنوع فردی باهوش و با استعدادی میشوندپس بنابراین بسازید و به کودک خود هم یاد دهید .

ما در بخش های قبلی از کاردستون به چند کاردستی های جذاب و متنوع برای بچه ها آموزش دادیم که بسیار مفید و کاربردی و هم سرگرم کننده هستند.

آموزش ساخت فرفره کاغذی به روشی ساده

یکی از کارهای دستی جالب و سرگرم کننده کودکان که علاقه زیادی به ساخت آنها دارد ساخت بادبادک های کاغذی و فرفره کاغذی است که با ساده ترین وسایل در اشکال و رنگ های مختلف ساخته می شود. این باری اسباب بازی های زیبا اوقات فراغت کودکان را پر می کرد. ساخت فرفره کاغذی بسیار ساده و آسان است که می توانید آن را به شکل 4 پر، 8 پر یا دو رنگ با کودک خود در خانه با کمک کاغذ و مقوا درست کنید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

بیشتر بخوانید: کاردستی با نی نوشابه پلاستیکی 

در ادامه برای آموزش شما عزیزان ، نحوه ساخت این کاردستی ساده با کاغذ را به شما آموزش داده ایم تا بتوانید طبق مراحل شرح داده شده در زیر ، آن را مدلسازی کرده و به رنگ دلخواه خود بسازید و به نوعی کودک خود را سرگرم کنید.با ما تا پایان این مقاله از کاردستون همراه باشید.

وسایل مورد نیاز :

 • کاغذ رنگی
 • پونز یا بست
 • نی
 • یک وسیله نوک تیز
 • مداد و پاک کن
 • قیچی
 • دستگاه پانچ

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

مراحل ساختن فرفره:

در مرحله اول ابتدا کاغذ مورد نظر خود را برداشته و مطابق شکل زیر تا بزنید تا مثلث شکل بگیرد.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

در مرحله بعدی باید مثلثی را که ایجاد کرده اید با کمک چین با کمک قیچی ببرید تا مثلث به صورت کاملا دقیق درآید.

بیشتر بخوانید: آموزش کاردستی دلفین با کاغذ های رنگی

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

بعد از اتمام دو مرحله اول ، مثلث حاصل را از وسط جمع کرده و یک خط تا بزنید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است ، باید مثلث را باز کرده و از وسط مثلث یعنی رأس مثلث ، به اندازه 2/3 خط به یک مثلث ، به سمت داخل حرکت دهید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

سپس تای داخلی مثلث را باز کنید می بینید که مثلث شما در دو گوشه بریده شده است و دوباره مراحل 3 و 4 را برای گوشه های دیگر امتحان کنید تا برش مورد نظر را در گوشه های دیگر نیز ایجاد کنید.

بیشنر بخوانید: ساخت چند کاردستی با فوم اکلیلی

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

در مرحله بعد دستگاه پانچ را برداشته و مطابق شکل سوراخ هایی روی کاغذ ایجاد کنید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

طریقه درست کردن فرفره دو رنگ و جذاب سپس یک وسیله نوک تیز را بردارید و یک سوراخ در قسمت وسط کاغذ ایجاد کنید و با استفاده از مداد سوراخ را به تدریج بزرگ تر کنید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

سپس با استفاده از یک ابزار تیز در انتهای نی سوراخ کنید. در شکل زیر ، برای اینکه به دستان شما آسیب نرسد ، یک تمیز کننده در زیر نی قرار داده شده و سوراخ با استفاده از مداد کمی بزرگتر شده است.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی در این مرحله باید کاغذ را برداشته و ۴ گوشه آن را که دارای سوراخ هستند با همدیگر گرفته و سپس پونز یا بست را از تمامی سوراخ ها رد کنید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

اکنون به مرحله پایانی ساخت فرفره رسیده اید و باید همانند شکل قسمت سر پونز یا بست را کاملا خم کنید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی سپس نی را با کمک سوراخی که در قسمت انتهایی آن ایجاد کرده اید به پونز که قسمت سر آن در پشت کاغذ معلوم است متصل نمایید.

3 مدل از آموزش ساخت فرفره کاغذی

آموزش ساخت فرفره کاغذی

آموزش درست کردن فرفره دو رنگ:

در مرحله اول ابتدا دو مربع با همان اندازه را روی دو کاغذ رنگی با رنگ های مورد نظر رسم کرده و برش دهید. سپس ابتدا و انتهای هر قطر مربع را به اندازه 2 سانتی متر باقیمانده تا مرکز مربع ببرید.

سپس کاغذها را روی هم قرار دهید و برش ها را به گونه ای مرتب کنید که دقیقاً در کنار هم قرار بگیرند.

ساخت فرفره کاغذی

گوشه های سمت چپ هر قطعه را روی هم قرار داده و بهم بچسبانید. برای تزئین و زیبایی قسمت بالایی می توانید تعدادی سیم تزئینی را به قسمت پشتی آن بچسبانید.

ساخت فرفره کاغذی

در این مرحله قسمت فوقانی را به تعدادی ساقه یا میخ کوچک به گل یا ساقه چوب یا نی وصل کنید. سپس کاغذ را در هر گوشه قسمت بالا کمی به سمت داخل تا کنید تا قسمت جلویی آن زیبا به نظر برسد.

در این مرحله ساخت فرفره دو رنگ به اتمام رسیده است و همچنین می توانید از این کار دستی در طراحی گلدان های تزئینی استفاده کنید.

ساخت فرفره کاغذی

بیشتر بخوانید: ساخت کاردستی با بطری 

آموزش ساختن فرفره ۸ پر:

برای ساخت این نوع فرفره ، ابتدا باید 2 کاغذ را مانند تصویر زیر روی کاغذهای مختلف بکشید و دور آنها را کاملا برش دهید. سپس در انتهای قسمت بلندتر در هر طرف یک سوراخ ایجاد کنید.

ساخت فرفره کاغذی

حالا کاغذها را طوری مرتب کنید که تیغه های آنها بین یکدیگر قرار داشته باشد. تعدادی میخ یا گیره از پشت به وسط کاغذها یک عدد میخ یا پونز وارد کنید.

ساخت فرفره کاغذی

سوراخ هایی را که در هر گوشه ایجاد کرده اید درون گیره ها قرار دهید و سپس روی همه آنها یک پاک کن دایره ای کوچک ایجاد کنید. همچنین می توانید از هر چیز تزئینی برای قطعه روی آن استفاده کنید. حالا فقط باید آن را به یک چوب یا ساقه گل وصل کنید و از آن استفاده کنید.

ساخت فرفره کاغذی

ساخت سه نوع فرفره کاغذی

در مقاله ارائه شده شما با نحوه ساخت رویه کاغذی از سه طریق مختلف آشنا شدید که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گیرد و بتوانید این کاردستی زیبا را در خانه در کنار فرزند خود بسازید و لذت ببرید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *