آموزش دوخت حوله کلاه دار برای کودکان 

آموزش دوخت حوله کلاه دار برای کودکان 

آموزش دوخت حوله کلاه دار برای کودکان : حوله های بدن که استفاده می کنیم انواع مختلفی دارند و کاربردهای مختلفی دارند.اغلب ما یا از حوله های ساده استفاده می کنیم یا حوله های تن پوش را به تن می کنیم. اما نوع دیگری از حوله نیز وجود دارد که گویی تلفیقی از حوله های ساده و حوله های تن پوش است که به آن حوله ی کلاه دار می گویند.

آموزش دوخت حوله کلاه دار برای کودکان 

بیشتر بخوانید: آموزش دوخت جامدادی پارچه ای ساده

البته همه ما این نوع حوله ها را دیده ایم. یک حوله ساده که فقط کلاهی روی سرش انداخته است. این نوع حوله ها برای مکان هایی مانند استخر ، دریا و ساحل بسیار مناسب هستند ، زیرا بلافاصله و همزمان سر و بدن را می پوشانند و خشک می کنند. از آنجا که خشک شدن سریع در مناطق بازی برای جلوگیری از سرماخوردگی بسیار مهم است و از آنجا که حوله انتخاب مناسبی برای چنین مکان هایی نیست و یک حوله ساده همزمان سر و بدن را نمی پوشاند ، حوله کلاه دار بهترین انتخاب است. است. مخصوصاً برای بچه ها.

آموزش دوخت حوله کلاه دار برای کودکان بیشتر بخوانید: آموزش دوخت کیف آرایش به روش ساده 

تنها مشکل این حوله ها این است که حوله های کلاه دار موجود در بازار اغلب برای نوزادان طراحی و دوخته می شوند و حوله های کلاه دار برای سنین بالاتر یا در دسترس نیستند یا بسیار کم هستند. به همین دلیل برای تهیه این نوع حوله ها باید کار کنیم و آنها را در خانه بدوزیم.دوخت این نوع حوله ها بسیار ساده و آسان است. فقط کافیست با کاردستون همراه شده تا آن را بیاموزید.

آموزش دوخت حوله کلاه دار برای کودکان 

از آنجایی که شما میتوانید برای بچه ها روی این حوله ها شکلک های جذابی از شخصیت های کارتونی و فانتزی استفاده کنید میتوانید کودکان خود را خوشحال وشاد کنید.دقت کنید اگر خودتان هنر خود را بکار گیرید هم میتوانید در هزینه ها صرفه جویی کنید هم میتوانید با توجه به سلیقه خود حوله زیبایی را آماده دوخت کنید.

بیشتر بخوانید: طرز دوخت توربان مجلسی

آموزش دوخت حوله کلاه دار برای کودکان بیشتر بخوانید:آموزش چند مرحله ساده نحوه دوخت کیف دستی ساده

وسایل و ابزار مورد نیاز:

  • حوله استخر و حوله حمام (برای کودکان حوله ی استخر و حوله دستی)
  • قیچی تیز
  • سوزن ته گرد

حوله کلاه دار

مرحله 1:

یک حوله حمام و حوله استخر با پرز و قدرت جذب بالا تهیه کنید. از آنجا که باید برای این حوله کلاه بدوزید ، جنس آنها باید به گونه ای باشد که موها را به خوبی خشک کند. از آنجا که حوله استخر کوچکتر از حوله حمام است ، برای دوختن کلاه و حوله حمام برای پوشاندن بدن از حوله استخر استفاده می کنیم. اگر برای کودکان حوله می دوزید حتما حوله استخر و حوله دستی تهیه کنید و برای دوختن کلاه از حوله دستی استفاده کنید. بنابراین اندازه و نوع حوله به اندازه شخصی که از آن استفاده می کند بستگی دارد.

حوله کلاه داربیشتر بخوانید: طرز دوخت جوراب روفرشی پارچه ای

سپس باید استخر یا حوله دستی را که از وسط قیچی خریداری کرده اید برش دهید و از نیمی از آن برای این منظور استفاده کنید و کلاه را با آن بدوزید و نیمه دیگر را برای کار بعدی کنار بگذارید.

مرحله 2:

سپس حوله ی دستی یا استخر نصف شده را از وسط تا زده و یک طرف عرض مستطیل را مانند تصویر سوزن ته گرد بزنید.

حوله کلاه دار

مرحله 3:
دو لبه ای که با سوزن ته گرد محکم کرده بودید را باید با چرخ خیاطی بدوزید. فقط حواستان به سوزن ها باشد و احتیاط کنید. آن ها را یکی یکی خارج کرده و با چرخ بدوزید.

حوله کلاه دار

مرحله 4:
اکنون باید در کنار دوخت ساده، لبه های کار را دوخت زیگزاگ بزنید تا از ریش ریش شدن، از بین رفتن و باز شدن دوخت جلوگیری شود.

حوله کلاه دار

مرحله 5:
کلاه را برگردانده و مانند تصویر باز کنید. حوله ی بدن را نیز باز کرده و کلاهی که دوخته اید را دقیقاً در وسط حوله ی بدن گذاشته و با سوزن ته گرد محکم کنید.

حوله کلاه دار

حوله کلاه دار

مرحله 6:
با استفاده از دوخت زیگزاگ کلاه را به حوله وصل کنید.می توانید با چاپ رنگ روی حوله یا گلدوزی، اسم یا عبارتی نیز روی حوله برای زیبایی حک کنید.

حوله کلاه دار

آموزش تصویری دوخت حوله تنی

حوله ی کلاه دارتان به همین راحتی آماده شد. از آن در هر جایی که دوست دارید استفاده کرده و لذت ببرید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *