تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر : تزیین اتاق نوزاد بر اساس جنسیت مدت هاست از مد افتاده است. شما می توانید با انتخاب تم و پالت رنگی متنوع ، فضای جذاب و مدرنی را برای کودک خود طراحی کنید

تزئین اتاق کودک برای والدین سرگرم کننده و جذاب است. اما اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، ممکن است شما را گیج کند. این نکات کلیدی به شما کمک می کند تا اتاق کودک خود را با ایده های جذاب و شیک تزئین کنید. برای راحتی شما ، ما گام به گام نکاتی را برای دکوراسیون اتاق کودک شما جمع آوری کرده ایم. از این طریق می توانید مطمئن باشید که چیزی را از دست نداده اید.

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویرتزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

1. ایده بگیرید

برای ایده گرفتن به پینترست (Pinterest) مراجعه کنید. دنیایی از ایده های رنگارنگ برای دکوراسیون اتاق کودک را مشاهده خواهید کرد. آلبومی از طرح ها ، ایده ها و نحوه چیدمان اتاق برای خود تهیه کنید.

۲. یک سبک یا موضوع خاص را انتخاب کنید

اگرچه محدود کردن دکوراسیون اتاق کودک به یک مفهوم ضروری نیست ، اما انتخاب تم به شما کمک می کند تا روی یک منطقه خاص تمرکز کنید و از طراحی منسجم تری برخوردار باشید.

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

3. پالت رنگ مورد علاقه خود را تنظیم کنید

دو یا سه رنگ اصلی را برای دکوراسیون غالب اتاق کودک انتخاب کنید. برای آشنایی با پالت های رنگی در دکوراسیون ، حتماً مطالب استفاده از رنگ های مکمل در دکوراسیون و آموزش استفاده از ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید.
نکته: برای خرید رنگ دیوار یا کاغذ دیواری عجله نکنید. چرا؟ نکته بعدی را بخوانید!

4. قبل از رنگ آمیزی دیوار ، روتختی و پرده را انتخاب کنید

بهتر است ابتدا روتختی و پرده مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، سپس دیوارها را مطابق آنها رنگ آمیزی کنید. به این ترتیب احتمال ناسازگاری در چیدمان اتاق را به حداقل می رسانید. از آنجا که در انتخاب رنگ دیوار آزاد هستید ، می توانید پارچه های روتختی مورد علاقه خود را با خیال راحت انتخاب کنید.

هنگام انتخاب مبلمان (گهواره ، میز تعویض ، کشو و کمد لباس) همه لزوماً نباید از یک شکل و رنگ یکسان باشند ، گاهی اوقات ترکیبی از طرح ها و رنگ های مختلف در کنار هم (براساس پالت رنگی که می خواهید) فضای جذابی را ایجاد می کند.

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

5- نقطه کانونی اتاق را مشخص کنید

معمولاً در اتاق کودک ، گهواره در مرکز توجه قرار دارد. گهواره در کنار دیواری با تزئینات یا رنگهای جذاب قرار گرفته است. همچنین می توانید گزینه های دیگری مانند پنجره بزرگ ، کمد رنگی یا اسباب بازی بزرگ را به عنوان نقطه کانونی اتاق در نظر بگیرید.

6. تزئین سقف را فراموش نکنید

نوزادان بیشتر وقت خود را به پشت می خوابند و به بالا نگاه می کنند. رنگ آمیزی سقف با رنگ تسکین دهنده و قرار دادن عناصری که توجه کودک را به خود جلب کند ، او را سرگرم خواهد کرد.

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

7. تزئین دیوارها به اتاق روح می بخشد

کشیدن نام کودک روی دیوار ، نقاشی های دیواری ، نقاشی های متضاد رنگی برای جلب توجه کودک یا تصاویر مربوط به بارداری و تولد کودک ایده هایی برای جذابیت دیوارهای اتاق است. اگر می خواهید تزیینات دیواری بسازید ، دکوراسیون اتاق کودک (قفسه چوبی فانتزی) را از دست ندهید.

اتاق نوزاد

8. ایجاد جو دوستدار محیط زیست

تزئین اتاق کودک با مواد سازگار با محیط زیست برای سالم نگه داشتن کودک ضروری است. بسیاری از موادی که روزانه با آنها سر و کار داریم (مانند رنگ ها) سرشار از مواد شیمیایی مضر هستند. این مواد شیمیایی که به VOC معروف هستند ، به آهستگی تبخیر می شوند و کیفیت هوای تنفسی را به خطر می اندازند. این مواد ممکن است کودک کوچک شما را بیمار کند.

9. فرش را فراموش نکنید

فرش، اتاق نوزاد گرم و دلپذیر نشان می‌دهد. همچنین فضایی برای تامی تایم (Tummy time) ایجاد می‌کند. می‌توانید فرشی با الیاف ضد حساسیت و مطابق با پالت رنگی برای تزیین اتاق نوزاد انتخاب کنید.

اتاق نوزاد

10. فضایی برای شیردهی ایجاد کنید

شیردهی کاری مداوم و دشوار است و در صورت نبود فضای مناسب برای شیردهی ، صدمات جسمی و روحی بسیاری به مادر وارد می شود. صندلی راحت و قابل تنظیم با زیر پا ، شیردهی را برای شما لذت بخش می کند.

اتاق نوزاد

۱۱. فضایی برای تعویض پوشک نوزاد آماده کنید

یکی از ضروریات اتاق نوزاد، فضایی برای تعویض پوشک است. برای حفظ بهداشت و جلوگیری از آلودگی سطوح، روی میز تعویض ژل آنتی باکتریال و حوله‌های کاغذی قرار دهید. بایستی روزانه سطح میز تعویض را با دستمال‌های آنتی باکتریال، ضدعفونی کنید. همچنین محلی برای دفع پوشک‌های کثیف و لباس‌های آلوده نوزاد در نظر بگیرید، به گونه‌ای که فضای اتاق آلوده نشود.

اتاق نوزاد

 

۱۲ سیستمی را برای مرتب سازی و ذخیره لباس ایجاد کنید

مرتب کردن کمد لباس کودک یک فعالیت روزانه است. برای سازماندهی لباس کودک ، آنها را بر اساس اندازه و نوع آنها دسته بندی کنید. کمد و کشوها را از همان بدو تولد و به صورت روزمره با لباسهایی که نیاز دارید پر کنید. بقیه لباس ها را در بسته های آنها برچسب گذاری کنید و تا زمانی که به آن نیاز پیدا کردید، از آن‌ها استفاده کنید

اتاق نوزاد

بیشتر بخوانید:ایده های خلاقانه با چوب برای دکور منزل

اتاق نوزاد

13. فضاهای مفیدی برای نگهداری وسایل کودک ایجاد کنید

نوزادان به وسایل زیادی نیاز دارند! فضا‌هایی برای نگهداری و ذخیره سازی وسایل در نظر بگیرید. کمد دیواری، قفسه ها، کشو‌ها و باکس‌های متفاوتی برای این منظور در نظر بگیرید. با الهام از ایده‌های ذخیره سازی (DIY storage projects) در پینترست، فضا‌های خلاقی ایجاد کنید.

اتاق نوزاد

۱۴. دور اندیشی کنید

هنگام انتخاب مبلمان و اثاثه یا لوازم داخلی اتاق کودک مراقب باشید. با وجود اینکه تخت خواب زیبا و جذاب به نظر می رسد اما یک سال بعد دیگر فایده ای نخواهد داشت و برای کودک نوپای خود به تخت خواب بزرگتری احتیاج خواهید داشت.

تختخواب قابل تبدیل گزینه خوبی است. میز تعویض شده همچنین می تواند یک کشو با کشوهای بزرگ و کاربردی باشد. به این ترتیب در آینده بیشتر برای شما مفید خواهد بود. آینده نگری به شما امکان می دهد از بودجه و فضای خود نهایت استفاده را ببرید.

اتاق نوزاد

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری ساخت چراغ خواب در خانه

15 از پنجره ها چشم پوشی نکنید

پرده‌هایی نصب کنید که توانایی تاریک کردن فضای اتاق را داشته باشد. می‌توانید از زیر پرده‌ای برای این منظور استفاده کنید. تاریکی اتاق به کودک کمک می‌کند تا طولانی‌تر و راحت‌تر بخوابد. مهمتر از همه، باعث می‌شود اتاق در طول روز بیش از حد گرم نشود و به طور چشمگیری خطر مرگ ناگهانی نوزاد SIDS را کاهش می‌دهد.

اتاق نوزاد

16 از لامپ های رشته ای استفاده نکنید

نور اتاق کودک را با استفاده از نورگیر تنظیم کنید. این مورد برای لامپهایی که مستقیماً به گهواره کودک می تابند ضروری است. همچنین یک کمد خواب راحت در اتاق کودک خود قرار دهید تا شیردهی در شب را برای شما آسان کند.

۱۷ فضای اتاق کودک را کاملاً ایمن کنید

کودک در ماه های اولیه حرکت نمی کند ، اما این زمان به سرعت می گذرد و در مدت کوتاهی راه می رود و اگر محیط امن نباشد ، فاجعه رخ می دهد. بهتر است از این به بعد پریزهای برق را بپوشانید ، کابل ها را از زمین بردارید.

کمدها را به دیوار و میزها را به زمین محکم کنید تا خطر لیز خوردن آنها وجود نداشته باشد. مراقب خطرات احتمالی باشید. نوزادان در اولین سال زندگی همه چیز را در دهان خود می گذارند. اسباب بازی ها ، وسایل کوچک ، داروها ، پمادها و سایر موارد خطرناک را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت آبنمای سیمانی

اتاق نوزاد

بیشتر بخوانید: ایده‌ای خلاقانه برای ساخت فانوس با قوطی بی مصرف

18 لوازم ضروری کودک را ذخیره کنید

قبل از تولد کودک ، مقدار زیادی پوشک ، دستمال مرطوب ، لوسیون و پماد تهیه و ذخیره کنید. هر آنچه را که نیاز دارید در دسترس قرار دهید تا مجبور نشوید از اتاق کودک خود خارج شوید.

۱۹. زودتر دست به کار شوید

در اسرع وقت شروع به تجهیز و تزئین اتاق کودک خود کنید. به این ترتیب وقت کافی برای خرید مبلمان و رنگ آمیزی دیوارها دارید. اگر زود شروع کنید ، دیگر استرس آماده بودن برای اتاق هنگام تولد کودک را نخواهید داشت.

اتاق نوزاد💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

اتاق نوزاد

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت کاردستی زنبور با چوب بستنی

اتاق نوزاد💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

اتاق نوزاد💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

اتاق نوزاد

بیشتر بخوانید: ساخت کاردستی برای تزیین اتاق

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویر💖چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم💖

تزیین اتاق نوزاد با ایده های جدید + تصاویرسخن آخر

تنوع طراحی و تزیین اتاق نوزاد دست شما را برای ایجاد سبک مورد علاقه تان کاملا باز می‌گذارد. بدین ترتیب لازم نیست خود را به رنگ های صورتی و آبی محدود کنید. کلیشه ها را فراموش کنید و دنیایی از طرح و رنگ را به نوزادتان هدیه کنید.
شما از چه رنگ هایی برای تزیین اتاق نوزادتان استفاده کرده اید؟ چه تمی را برای اتاق نوزاد پیشنهاد می کنید؟ خوشحال می شویم دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان کاردستون در بخش نظرات و پرسش ها در میان بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *