دلیل کپک زدن سبزه عید چیست ؟

دلیل کپک زدن سبزه عید چیست ؟

دلیل کپک زدن سبزه عید چیست ؟ گاهی ممکن است سبزه سفره هفت سین شما دچار کپک زدگی شود و دیگر نتوانید از آن تا آخر 13 بدر استفاده کنید بنابراین ما در این مقاله از کاردستون علت کپک زدن سبزه را بررسی خواهیم کرد پس تا پایان همراه ما باشید.

علت کپک زدن سبزه عید ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که سبزه عیدتان تنها چند روز پس از تحویل سال کپک بزند و تا سیزده بدر نتوانید از آن استفاده کنید.

دلیل کپک زدن سبزه عید چیست ؟

کپک نوعی قارچ است که هاگ های ریز تولید می کند. این هاگ ها که حاوی ماده محرک و آلرژی زاست به قدری کوچک است که بدون این که متوجه شویم ، آن را استنشاق چگونه کپک به سلامت ما آسیب می رساند؟ به هنگام استنشاق کردن ، هاگ های کپک می تواند باعث آزار چشم ، بینی و گلو ، سرفه ، خس خس سینه و واکنش های آلرژی زا شود.

بیشتر بخوانید: 37 نوع از گلهای باغچه ای بهاری و تابستانی زیبا

علت کپک زدن سبزه عید

معمولا سبزه گندم را در ۱۵ اسفند سبز میکنند که تا پایان سیزدهم فروردین زیبا و سبز بماند.

اگر بخواهید سبزه تان را تا سیزده بدر سبز نگه دارید ، بهتر است اجازه ندهید که سبزه ها با سرعت زیاد رشد کند . به همین منظور سبزه را در جای خنک قرار دهید. .سرما ، از رشد سریع و در نتیجه زرد شدن سبزه جلوگیری می کند.

دقت کنید پس از اسپری کردن آب ظرف سبزه را کج کنید و آب ظرف را خالی کنید. بنابراین مطمئن شوید که آب اضافی داخل ظرف نیست چون دقیقا علت کپک زدن همین مورد است.

دارچین برای جلوگیری از کپک زدگی سبزه

دارچین که در بسیاری از نانها و شیرینی ها به عنوان ادویه استفاده می شود به عنوان ماده ضد کپک در بسته بندی مواد غذایی استفاده خواهد شد.با وجود شیرینی و عطر موجود در این ماده, دارچین می تواند عامل نابودی میکروبها شود. این ماده در مصر باستان در مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته است.

با توجه به این خصوصیت ، محققان اسپانیایی از قابلیت ضد میکروبی دارچین برای تولید نوعی بسه بندی ضد کپک استفاده کرده اند. آنها اعلام کردند بر اساس آزمایشهای به عمل آمده کاغذی که دارای 6 درصد از روغن دارچین باشد تا 96 درصد از گسترش کپک در سطح نانی که از قبل دچار کپک زدگی شده بود, جلوگیری کرده و می تواند تازگی نان را تا 10 روز حفظ کند.

بیشتر بخوانید: آموزش کاشت سبزه عید به صورت درختچه

 

چرا سبزه کپک می زند ؟

علت کپک زدن سبزها می تواند وجود رطوبت ، تاریکی در زیر سبزه ها و نفوذ میکروب ها باشد که با یک روش بسیار ساده می توان از این امر جلوگیری کرد.

فقط یک لایه حوله آشپزخانه روی آن پهن کنید.

توصیه می‌کنیم که از دستمال نخی و کاملاً نو و تمیز استفاده کنید زیرا این امر باعث می شود که دیگر میکروب ها به درون سبزه ها نفوذ نکرده و در آن رشد نکنند.

دلیل بوییدن سبزه عید

جوانه ها بو دارند و وقتی چسبناک گندم اطرافشان خراب می شود. بهتر است گندم را یک شب در آب خیس کنید ، سپس گندم را داخل کیسه یا پارچه ریخته و سپس آن را در یخچال قرار دهید و هر وقت آب خشک شد ، آب اضافه کنید تا مرطوب شود. بهترین جوانه ها در زمستان و زیر باران و برف بدست می آیند تا شیرین باشند. از یخچال برای جوانه های شیرین و بهتر استفاده کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *