طلا

9 نکته مهمی که طلا فروش ها به شما نمی گویند

9 نکته مهمی که طلا فروش ها به شما نمی گویند :اگر قصد خرید جواهرات را دارید ، باید بدانید که خرید آن نیاز به دانستن اصول و نکات اساسی دارد. در ادامه ما اطلاعات کلیدی خرید جواهرات را به شما می گوییم تا خرید خوبی را تجربه کنید.
خانم ها علاقه زیادی به جواهرات به ویژه طلا دارند ، اما باید بدانید که برای خرید طلا باید چند نکته را بدانید که هنگام خرید طلا ضرر نکنید.

9 نکته مهمی که طلا فروش ها به شما نمی گویند

برخی از افراد هیچ اطلاعاتی برای خرید طلا ندارند و تا زمانی که طلا را دوست دارند بدون اینکه بدانند هزینه های اضافی را می پردازند و آن را می خرند. در ادامه مطلب کاردستون قصد داریم هر آنچه که باید درباره نکات خرید طلا بدانید را برای شما عزیزان به اشتراک بگذارم

نمی توانید انکار کنید که هر چیز دیگری به غیر از طلا می تواند یک زن را خوشحال کند.

1) بهترین طلای ایرانی طلای 18 عیار است

یک سوال که مشتری ها اغلب از طلافروشان می پرسند این است که استاندارد طلایی که می خریم چیست؟ نکته ای که در مورد طلا و عیار آن وجود دارد و آنچه ممکن است از آن مطلع نباشید این است که پایین ترین عیار طلا یک عیار و بالاترین آن 24 عیار است. اما اگر بخواهیم بگوییم بهترین نوع عیار برای خرید ایرانی ها چیست؟ جواب چیزی نیست غیر از طلای ۱۸ عیار.

2) طلای دست دوم را از قفل آن تشخیص دهید

مدتهاست که بازار طلا دست دوم داغ است. تشخیص طلای دست اول و دست دوم ممکن است تا حدودی دشوار باشد. ساده ترین راه برای تشخیص دست دوم بودن یک طلا ، بررسی شکل ظاهری آن به ویژه قفل ها و بندهای استفاده شده است. در طلای دست دوم این قطعات در مقایسه با سایر قطعات براق بودن کمتری دارند و به دلیل استفاده از طلا ، خراش هایی در این قطعات دیده می شود.

3) اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید سکه بخرید نه طلا

یک نکته بسیار مهم که مدتهاست گوش به گوش همگی رسیده است خرید سکه و ارزش آن نسبت به طلا است بنابراین این نکته را از یاد نبرید که برای یک سرمایه گزاری به صرفه باید به فکر آینده باشید و سکه را جایگزین طلاهای تزیینی کنید.

اگر هدف شما از خرید طلا داشتن سرمایه است ، بهتر است سکه بخرید. این بدان معنا نیست که ارزش سکه و طلا متفاوت است. این دو ارزش یکسانی دارند اما وقتی سکه می فروشید سود بیشتری به دست می آورید. سکه ها هزینه ساخت ندارند ،اما وقتی بخواهید زیورآلات تان را بفروشید، رقمی برای اجرت ساخت از آن کم می شود.

4) سنگ فیروزه را فراموش نکنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که طرفدار سنگ های قیمتی هستید و البته نمی خواهید هزینه زیادی برای خرید آنها بپردازید پیشنهاد ما به شما خرید جواهراتی است که از سنگ فیروزه نیشابور استفاده می کنند. اگرچه فیروزه در ایران قیمت مناسبی دارد اما یکی از شناخته شده ترین و البته گرانترین سنگهای تزئینی در جهان است.

9 نکته مهمی که طلا فروش ها به شما نمی گویند

5) طلای 24 عیار دروغ است

تحت هیچ شرایطی نباید فریب چیزی به نام طلای 24 عیار را بخورید. تنها طلای خالص که 24 عیار است شمش طلا است و از آنجا که شمش یک فلز نرم است ، نمی توان فقط از آن جواهرات ساخت. طلافروشان برای ساخت آن به عنوان یک جواهر مس و نقره به آن اضافه می کنند تا با پایین آمدن عیار، قابل ساخت باشد.

6) چگونه طلا را از نقره و پلاتین تشخیص دهیم؟

تشخیص طلا از نقره و پلاتین کار راحتی است. بر اساس یک اصل کلی، بیشتر طلاها با حرف انگلیسی K در کنار عددی که نشان دهنده عیار آن است، بارگذاری می شوند. نقره ها را با علامت بیضی، مهر می کنند و پلاتین هم با حروف PT مشخص می شود، به خاطر همین برای تشخیص این تفاوت کار سختی ندارید.

7) پیشنهاد من به شما: طلای یزد

یکی از سوالاتی که برای بیشتر خریداران طلا مطرح می شود این است که طلای ایتالیا چقدر بهتر از جواهرات ساخت ایران است؟ به عنوان فردی که سالها در این زمینه فعالیت داشته ام ، به جرات می گویم اگر در کشور سازنده شک دارید همه چیز را فراموش کنید و طلای یزدی را بخرید.

طلای یزد در مقایسه با جواهرات کشورهایی مانند ایتالیا و هند ویژگی های خاص خود را دارد. این مشهورترین طلای ایرانی برای یزد است که در بیشتر مواقع با مرواریدهای خاویاری تزئین می شود و طرفداران خارجی خیلی زیادی هم دارد.

8) مراقب باشید ضرر نکنید

بازار طلا یکی از بازارهایی است که دارای نوسانات قیمت بالایی است و اگر تفکر اقتصادی به عنوان یک سرمایه گذار نداشته باشید ، ضرر خواهید کرد. فروشندگان طلا به دلیل سابقه کار و ترفندهای خاص ، سرمایه خود را با مقدار مشخصی طلا در سال نگه می دارند.

9) چرا طلافروشان شغل خود را فاش نمی کنند؟

طلافروشان معمولاً به دلیل شرایط خاص خود بسیار دیرتر از دیگران شغل خود را آشکار می کنند. البته این با توجه به وضعیت امنیتی تا حدودی عاقلانه است. اما بارها اتفاق افتاده است که افراد زیادی پس از هرگونه مشکل مالی به آنها مراجعه می کنند و پول طلب می کنند. حالا شما می گویید ، طلافروشان حق ندارند کار خود را پنهان کنند؟!

9 نکته مهمی که طلا فروش ها به شما نمی گویند

چند نکتات کلی قبل از خرید طلا:

۱_ قبل از اینکه برای خرید طلا و جواهرات عازم شوید، از میزان عیار طلا اطلاعات کسب کنید و آگاه شوید که این عیار چه تاثیری در قیمت جواهر و دوام و سختی آن می گذارد. باید بدانید که طلای ۲۴عیار طلای خام و با ارزشترین نوع طلا است. در اصل طلا در فرم خام خود بسیار نرم است، بنابراین برای رسیدن به استحکام و سختی مطلوب با انوع فلزات از قبیل کربن، نقره، روی یا نیکل ترکیب می شود. حال باید بدانید که عیار طلا چیست و چگونه تعیین می شود.

طلای خام دارای عیار ۲۴ است که برای زیورآلات مناسب نیست. اگر طلا دارای عیار ۱۰ باشد این بدان معناست که اگر طلا به ۲۴قسمت تقسیم شود ۱۰قسمت آن طلا است و ۱۴قسمت آن فلزهای دیگر.

2- قبل از خرید جواهرات ، با علامت های عیار که روی طلا هک شده اند آشنا شوید. جواهرات طلا غالباً با علائمی که نشانگر استاندارد طلای مورد استفاده است هک می شوند. این علامت معمولاً روی بخشی از طلا که جلوی چشم نیست هک می شود.همان طور که گفته شد در ایران چون طلا ۱۸عیار می باشد، شما باید دنبال عبارت ۱۸k روی جواهر خود باشید. k درواقع اول کلمه ی Karat یا همان عیار است.

3- به وزن طلا و تأثیر آن بر قیمت توجه کنید. طلا معمولاً به صورت گرم معامله می شود و هرچه سنگین تر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر است. توجه داشته باشید که برای استفاده روزمره باید طلای ضخیم تر و سنگین تری بخرید تا مقاومت بیشتری داشته باشید ، بنابراین باید هزینه بیشتری بپردازید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *