آموزش جاشمعی خیلی ظریف و زیبای سیمانی

آموزش جاشمعی خیلی ظریف و زیبای سیمانی

آموزش جاشمعی خیلی ظریف و زیبای سیمانی : شمع ها می توانند تزئینی زیبا به محیط خانه ببخشند. اگر به شمعو شمعدان علاقه دارید می توانید به راحتی شمعدان های زیبا و مدرن بسازید.هنر و خلاقیت بسیاری میتوانید در خانه خود ایجاد کنید.بنابراین داشتن یک ایده و خلاقیت نو به خودی خود اثری خلق میکند پس برای ساختن جاشمعی سیمانی تا اخر این مقاله همراه کاردستون باشید.

آموزش جاشمعی خیلی ظریف و زیبای سیمانی

جاشمعی سیمانی

شاید شما هم مثل من کلمه سیمان را بشنوید و کارهای ساختمانی و مهندسی را به یاد بیاورید. اما در اینجا یک فنجان بسیار ظریف و زیبا از سیمان پیدا کردم که روش ساخت آن را برای شما می نویسم.

وسایل لازم

پودر سیمان لیوان کاغذی برای درست کردن سیمان چوب بستنی برای هم زدن سیمان سکه وازلین نوار گیپور پلاستیکی ظرف یک بار مصرف برای قالب شمعدان ظرف یک بار مصرف کوچک برای قالب داخلی شمعدان

آموزش جاشمعی خیلی ظریف و زیبای سیمانی

مراحل ساخت شمع

گیپور پلاستیکی را به دور ظرف پلاستیکی بزرگ تر که قرار است جاشمعی شما به اندازه آن باشد٬ بپیچید و آن را اندازه کنید و ببرید.سپس نوار گیپور را داخل این ظرف یک با مصرف بگذارید. تا دور تا دور داخل آن را بگیرد.

آموزش جاشمعی خیلی ظریف و زیبای سیمانی

مخلوط کردن سیمان و آب 

سیمان را با آب در لیوان های کاغذی یکبار مصرف مخلوط کرده و کاملاً با چوب بستنی مخلوط کنید تا یکدست شود.

آموزش جاشمعی خیلی ظریف و زیبای سیمانی

 

سیمان را داخل ظرف یک بار مصرفی که گیپور را به دیواره های داخلی آن تکیه داده اید بریزید.سپس ظرف یک بار مصرف کوچک تر را داخل آن و در مرکزآن فرو کنید. برای اینکه ظرف داخلی ثابت بماند و بالا نیاید٬ چند سکه را داخل آن بریزید. ولی توجه داشته باشید که این ظرف تا نصفه در سیمان فرو رود و به کف آن نرسد.شاید بهتر باشد به نوار گیپور و ظروف یکبار مصرف کمی وازلین بمالید که موقع جدا شدن از سیمان راحت تر جدا شوند.

وقتی سیمان خشک شد دو طرف یکبار مصرف را جدا کنید. نوار گیپور روی سیمان نقش شده است. همچنین آن را از دیواره نگهدارنده شمع جدا کنید.

جاشمعی

سیمان چیست و سیمان چه اجزایی دارد؟

سیمان از چه موادی ساخته شده است؟ سیمان پودری است که از سنگ آهک و خاک رس تولید می شود و از مخلوط آن با سایر مواد سنگی به ویژه شن و ماسه و سنگ برای ساخت انواع ملات و بتن استفاده می شود.

مواد اولیه سیمان و بیشتر سیمان مورد استفاده سیمان پرتلند است که حاوی سیمان پرتلند معمولی یا OPC13 نیست که بیشتر در کارهای اجرایی در لایه های زیر سطح و همچنین سیمان آلومینای بالا HAC15 استفاده می شود.

جاشمعیوقتی سیمان خشک شد دو طرف یکبار مصرف را جدا کنید. نوار گیپور روی سیمان نقش شده است. همچنین آن را از دیواره نگهدارنده شمع جدا کنید.

جاشمعی

ویدیو آموزشی ساخت جا شمعی با سیمان با ترفند متفاوت 

سخن آخر:

امیدواریم از ساخت این نوع جاشمعی زیبا لذت برده باشید همچنین میتوانید ایده‌ای خلاقانه برای ساخت فانوس با قوطی بی مصرف را هم مطالعه کنید.در صورت تمایل میتوانید نظرات و پیشنهادات رو برای ما ارسال کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *