نحوه برخورد با مزاحمان خیابانی | چگونه از آنها خلاص شویم؟

نحوه برخورد با مزاحمان خیابانی | چگونه از آنها خلاص شویم؟

نحوه برخورد با مزاحمان خیابانی | چگونه از آنها خلاص شویم؟ در هر جامعه ای همیشه افرادی وجود دارند که در خیابان مزاحمت دیگران را ایجاد می کنند و مردم را با مشکل مواجه می کنند. در حقیقت ، آزار و اذیت خیابانی یکی از مهمترین معضلات اجتماعی است که با آسیب جسمی و روانی مردم مرتبط است.

نحوه برخورد با مزاحمان خیابانی | چگونه از آنها خلاص شویم؟

این را در نظر بگیرید که شما فردی قوی و استوار در همه زمینه ها هستید اگر اراده کنید میتوانید همه جا از خودتان دفاع کنید ذکر این نکته کاملا ضرروی است که هرگز خجالت نکشید و تا آنجایی که میتوانید از دیگران و محیطی که هستید کمک بگیرید.برای بهتر درک کردن این موضوع پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله همراه کاردستون باشید.

معمولاً زنان و دختران بیش از سایر افراد جامعه آزارهای خیابانی را تجربه می کنند ، اما آنها نمی دانند که چگونه با این مسئله کنار بیایند و چگونه خاطرات تلخ مرتبط با آنها را پاک کنند. با این وجود ، علیرغم مشکلات زیادی که در این زمینه وجود دارد

دانستن دلایل این امر به جلوگیری از بروز مشکل کمک می کند.

همچنین ، اگر این اتفاق بیفتد ، استفاده از مشاور و روانشناس به شما در حل مشکلات و آسیب های بهداشت روان کمک می کند.

علت آزار و اذیت خیابانی چیست؟

از آنجا که اکثر مزاحمت های خیابانی مردان بین 16 تا 60 سال و حتی شاید بیشتر هستند ، درک دلیل آزار و اذیت مشکل است. اما به طور کلی مواردی که یکی از مهمترین دلایل آزار و اذیت خیابانی است شامل موارد زیر است.

1- تربیت نامناسب خانواده ها ، عدم آموزش مبتنی بر احترام به حقوق شهروندی و حفظ احترام و امنیت دیگران.

2- عقده های جنسی سرکوب شده در سنین مختلف.

3- اختلالات روانی؛ طبیعتاً افراد سالم نیازها و کمبودهای خود را به درستی و به گونه ای برطرف می کنند که به دیگران آسیب نرساند.

4- بیکاری نیز عامل مهمی در آزار و اذیت جوانان است. شخصی که مشغول کار و کار مفیدی است معمولاً نیازی به صرف وقت خود در این راه ندارد.

5- جدایی‌ها و تفکیک جنسیتی از کودکی ، منجر به عدم شناخت از جنس مخالف شده و فرد آموزش مناسبی برای برقراری ارتباط با جنس مخالف نگرفته است.

6- احساس برتری ، قدرت و توجهی که متجاوزان به دست می آورند دلیل دیگری است.

نحوه برخورد با مزاحمان خیابانی | چگونه از آنها خلاص شویم؟

از آزار و اذیت خیابانی جلوگیری کنید

جلوگیری از آزار و اذیت خیابانی بهترین راه جلوگیری از زمانها و مکانهای مزاحم است. با توجه به اینکه تقریباً 100٪ قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دهند ، توصیه می شود که در وضعیت قبلی قرار نگیرید.

به طور کلی اعتقاد بر این است که نامناسب بودن لباس باعث آزار و اذیت خیابانی می شود ، اما متأسفانه بسیاری از شاکیان کسانی هستند که کاملترین حجاب را دارند. بنابراین سعی کنید در محیط های خلوت و نامناسب عبور نکنید و حتی الامکان برخلاف عرف جامعه فعلی رفتار نکنید.

چگونه با مزاحمان خیابانی کنار بیاییم؟

باید بدانید که هرگونه مزاحمت در اماکن عمومی به شدت مجازات خواهد شد. آزار و اذیت جنسی ، سد معبر در تاکسی و اتوبوس ، تهدید و آزار و اذیت و … همه موارد آزار و اذیت است و منجر به 6 ماه تا 2 سال زندان و 74 ضربه شلاق می شود.

همچنین باید بدانید که متجاوز به سراغ کسانی می رود که احساس می کند می تواند آنها را کنترل کند. اما واکنشی که باید نسبت به متجاوزان خیابانی نشان دهید شامل موارد زیر است.

نحوه برخورد با مزاحمان خیابانی | چگونه از آنها خلاص شویم؟

بی مجلی کنید.

توجه داشته باشید که مزاحم فردی بیمار است که برای جلب رضایت عقاید خود ، حتی به بدترین شکل ممکن ، به توجه شما نیاز دارد. بی محلی بهترین راه برای مقابله با آنها است. بنابراین ، بحث و جدال به هیچ وجه توصیه نمی شود ، به خصوص هنگامی که تنها هستید.

در برابر آزارهای خیابانی محکم و آرام باشید

آن‌ها از احساس قدرتی که با ترس و پرخاش شما حس می‌کنند روزگار می‌گذرانند. بنابراین لازم است به چشمان آن‌ها زل بزنید، زبان بدن محکم و قاطع داشته باشید و بسیار کوتاه، رفتار زشتشان را به آن‌ها گوشزد کنید. داشتن مهارت جرات مندی بسیار اهمیت دارد.

مهربان نباشید و التماس نکنید

سعی کنید از کلماتی مانند لطفا یا لطفا استفاده نکنید. احساس قدرت و احترامی که برای فرد مزاحم هستید ، وی را جسورتر برای ادامه مزاحمت می کند.

از فحش و خشم خودداری کنید

عصبانیت و پرخاشگری نشانه ترس و ضعف است و این موارد غذای روح آشفته است و از آن لذت می برد. بنابراین سعی کنید بر خود کاملاً کنترل داشته باشید.

مزاحمان خیابانی

در مقابل مزاحمت خیابانی او را تهدید نکنید

تهدید برای تماس با پلیس یا فریاد زدن تماس هایی را زیر سوال می برد و احساس قدرت آزار دهندگان را برمی انگیزد.

هرگز ساکت نمانید

وقتی در محیطی هستید که می توانید به شخصی گزارش دهید ، هرگز از ترس خجالت و عصبانیت آزار دهنده سکوت نکنید. علاوه بر اینکه باعث آزار طولانی مدت شما می شود ، متجاوز را بی ادب تر می کند.

در محل کار ، حمل و نقل عمومی ، محیط های شلوغ و غیره می توانید به کسانی که مسئول آن منطقه هستند یا کسانی که توانایی مقابله با آن را دارند گزارش دهید.

هنرهای رزمی را بیاموزید

سعی کنید از برخی تکنیک های دفاع شخصی استفاده کنید. این آخرین راه برای مقابله با مزاحمان است که می خواهند به شما حمله کنند و شما راهی برای دفاع از خود ندارید.

نکته مهم: این راهکارها وقتی امنیت نسبی داشته باشید توصیه می شوند. محافظت از خود باید در اولویت باشد و اگر احساس ناامنی کردید ، بلافاصله منطقه را ترک کنید ، از شرایط دور شوید و به یک محیط امن تحت نظارت پلیس بروید.

مزاحمان خیابانی

سخن آخر:

سرانجام ، شما باید بدانید که آزار و اذیت خیابانی برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده است و ممکن است اثرات آزار دهنده طولانی مدت بر زندگی شما داشته باشد. مرور خاطرات یک واقعه می تواند به شما آسیب روانی وارد کند. اختلال استرس پس از سانحه یکی از شایع ترین اختلالات روانشناختی است که با مشاوره روانشناسی قابل درمان است.

در صورتی که دچار آسیب‌های روانی مزاحمت خیابانی شدید می‌توانید از خدمات مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با بالاترین سطح کیفیت برخوردار شوید.

این مرکز با سابقه چندین ساله در ارائه خدمات درمانی در زمینه‌های مختلف روانشناسی اعم از خانواده، ازدواج، اعتیاد، جنسی، کودک، مشاوره شغلی، تحصیلی و … جزء بهترین و جامع‌ترین مراکز خدمات روانشناسی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *