آموزش ساخت مرحله به مرحله نقاب گربه ای نمدی + تصاویر

آموزش ساخت مرحله به مرحله نقاب گربه ای نمدی + تصاویر

آموزش ساخت مرحله به مرحله نقاب گربه ای نمدی + تصاویر : ساختن ماسک با طرح های مختلف برای کودکان بسیار جذاب و محبوب است. می توانید طرح های مختلفی از این ماسک ها بسازید و سرگرمی خوبی را برای کودکان فراهم کنید.

مطمئناً طرح های کارتونی برای کودکان جذابیت بیشتری دارد  امروز می خواهم تام ماسک را که یک شخصیت کارتونی بسیار مشهور و محبوب است به شما بیاموزم و مطمئناً همه کودکان از آن استقبال خواهند کرد و می توانید از آن در مجالس کودک به عنوان سرگرمی استفاده کنید. از بازی استفاده کنید بدون اینکه هزینه زیادی برای آن بپردازید… با کاردستون همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت کاردستی دندون با نمد + ویدیو

ابزار لازم برای ساختن ماسک گربه

  • نمد
  • کش نامریی
  • چسب حرارتی
  • قیچی
  • هویه

آموزش ساخت مرحله به مرحله نقاب گربه ای نمدی + تصاویر

مراحل ساخت ماسک گربه نمدی

برای ساخت این ماسک به الگویی نیاز داریم که در تصویر زیر به شما ارائه داده ام. این الگوها را روی کاغذ بکشید و دور تا دور آنها را ببرید.

آموزش ساخت مرحله به مرحله نقاب گربه ای نمدی + تصاویرالگو

الگوها را روی نمد قرار دهید و آن را با سوزن ثابت کنید و سپس برش دهید. برای انتخاب نمد بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که شبیه شخصیت کارتونی هستند.

آموزش ساخت مرحله به مرحله نقاب گربه ای نمدی + تصاویربرش های نمدی

بعد از برش زدن قطعات ماسک ، باید قسمتهای مختلف را بچسبانید. برای گوش ، با استفاده از دو قطعه نمد ، تیکه توسی را کاملا برش دهید و قطعه صورتی را به اندازه نصف گوش و این دو قطعه را روی هم بچسبانید.

چسباندن تیکه گوش

بیشتر بخوانید: ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

حالا نوبت به این میرسه که گوش هاشو به صورتش بچسبونید. برای چسبوندن پایین گوشش رو چسب بزنید و به پشت صورتش بچسبونید.(دو تا تصویر بعدی،عکس از جلو و پشت صورت نقابمون رو براتون گذاشتم.

نقاب گربه ای نمدیچسباندن گوش ها(پشت نقاب)

نقاب گربه ای نمدیچسباندن گوش(جلوی نقاب)

از رنگ های سبز و زرد برای چشم های او استفاده کنید و هلال سبز را روی هلال زرد بچسبانید. (هنگام چسباندن ، به صورت خطی و باریک روی لایه را بچسبانید تا وقتی لایه ها را روی هم قرار می دهیم ، چسب از اطراف خارج نشود و کار ما تمیز باشد).

نقاب گربه ای نمدیچسباندن چشم ها

نقابمون قطعات زیادی دارد که باید به آنها بچسبید. بهتر است قبل از چسباندن هر یک از این قطعات را در جای مناسب قرار داده و سپس چسباندن را شروع کنید. ابتدا چشمها و قسمت خاکستری را بین دو چشم بچسبانید و سپس لایه نمدی سفید را روی کار بچسبانید تا انتهای دو چشم و قسمت بین دو چشم را بپوشاند.

نقاب گربه ای نمدیقرار دادن تیکه های نقاب

بعد از چسباندن جزئیات صورت ، نمدی مشکی شبیه به عدد پنج به زبان فارسی برش داده و برای بینی گربه روی صورت بچسبانید.

داخل چشم را با قیچی خالی کنید. برای تخلیه چشم ، وسط چشم را خم کرده و با قیچی برش دهید. با این کار قیچی به راحتی به چشم او می رود و می توانید هلال سبز دور چشم او را ببرید.

نقاب گربه ای نمدیقیچی کردن وسط چشم

نقاب گربه ای نمدی

به کمک هویه دو طرف صورتش رو سوراخ کنید. بهتره سوراخ خیلی ریز باشه چون فقط میخوایم کش رو از داخلش رد کنیم. (برای استفاده از هویه هم باید بزاریم کاملا داغ بشه و نمد رو روی شیشه یا یه جسم غیر قابل اشتعال بذارید و بعد هویه رو کاملا عمودی برای یکبار روی کار میذارید و برمیدارید.) سوراخ کردن دو طرف صورت

نقاب گربه ای نمدیسوراخ کردن دو طرف صورت

باید کش رو از داخل این سوراخ ها رد کنید. ابتدا یه کش به اندازه دور سر کودک برش بزنید و بعد یک سر کش رو از داخل یکی از سوراخ ها رد کنید و گره بزنید، بهتره چند تا گره بزنید که محکم باشه. 

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت بادبادک کاغذی به روش ساده 

نقاب گربه ای نمدی

دنباله کش رو از پشت نقاب رد کنید و از داخل سوراخ دیگه بیرون بیارید و دوباره چند گره محکم بزنید. نقاب شما آماده است…

سخن آخر:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همچنین شمامیتوانید با کلیک بررروی آموزش ساخت کاردستی دندون با نمد + ویدیو مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *