ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده : شاید از کودکی افرادی که ساخت قایق کاغذی را یاد گرفته بودند با افتخار زیادی این کار را انجام دادند. اما اکنون با فراگیر شدن اینترنت و دسترسی آسان کودکان ، این مسئله را نمی توان یک مزیت بزرگ دانست ، زیرا کودکان امروزی با یک جستجوی ساده می توانند روش ساخت یک قایق کاغذی را با مراحل کامل مشاهده و انجام دهند.

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

ساخت قایق کاغذی 

علاوه بر کودکان خردسال اگر شما هم مثل من هنوز نمی دانید که چگونه این کار ساده را بسازید ، این آموزش را دنبال کنید زیرا ممکن است در آینده ای نزدیک کودک بتواند به شما در ساختن آن کمک کند. 

ساخت قایق کاغذی یک فعالیت جالب و بسیار آسان است و به مواد زیادی احتیاج ندارد. زیبایی ساخت قایق کاغذی این است که برای تکمیل کار فقط به یک کاغذ نیاز دارید.

با تاشو و شکل دادن به کاغذ ، معروف به اوریگامی ؛ این قایق در عرض چند دقیقه قابل تعمیر است. برای مراحل اوریگامی قایق کاغذی با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: خلاقیت و ایده با کارهای نمدی + تصاویر

قسمت اول مراحل ساخت قایق کاغذی:

1- کاغذ را از وسط سمت کوچکتر تا بزنید: کاغذ را به صورت عمودی قرار دهید و آن را مانند شکل زیر از چپ به راست تا کنید و گوشه ها را با هم تنظیم کنید. می توانید از کاغذ سفید ساده کاغذ کاردستی یا کاغذ اریگامی استفاده کنید. پس از جمع شدن ، لبه تا شده را با انگشتان خود چندین بار فشار دهید.

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

2- کاغذ را باز کنید ، آن را 90 درجه بچرخانید و دوباره از طرف دیگر جمع کنید. در این مرحله از ساخت یک قایق کاغذی ، باید ورق را به صورت افقی قرار دهید. سپس آن را از وسط تا کنید.

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

3- در این مرحله کاغذ را بچرخانید تا هنگام باز کردن ، به داخل کاغذ نگاه کنید: سپس گوشه را از قسمت مشخص شده در تصویر به صورت مورب تا کنید. مراقب باشید چند سانتی متر از پایین فاصله داشته باشید.

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

4- پایین کاغذ را تا کنید تا برابر هر دو طرف باشد: برای این کار نوک مثلث ایجاد شده را به سمت بالا قرار داده و زبانه اضافی را از محلی که در تصویر مشخص شده به سمت بالا تا کنید.

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

بیشتر بخوانید: انواع کاردستی های جذاب متنوع با چسب حرارتی

کاغذ را برگردانید و برای طرف دیگر تکرار کنید. اگر دقت کرده باشید ، پس از انجام این مراحل ، شکل حاصل مانند کلاه به نظر می رسد. همچنین توجه داشته باشید که هر دو لبه زبانه های تا شده باید کاملاً تراز باشند.

5- کلاه ایجاد شده را به صورت عمودی قرار دهید و گوشه های آن را به داخل تا کنید: گوشه مشخص شده را همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده ، به داخل تا کنید.

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

سپس گوشه دیگر را نیز به سمت داخل تا کنید.

ساخت مرحله به مرحله قایق کاغذی به روش ساده

سپس کاردستی را برگردانید و آن را روی میز پهن کنید و گوشه ها را دوباره مطابق تصویر زیر تا کنید.

بیشتر بخوانید: ساخت کاردستی برای تزیین اتاق

قسمت دوم مراحل ساخت قایق کاغذی

1. یک مثلث را به مربع تبدیل کنید. برای این کار ، مثلث را بگیرید و آن را 45 درجه بچرخانید. سپس با استفاده از انگشتان خود آن را باز کنید.

سپس ، در همان جهتی که مثلث را باز کرده اید ، گوشه ها را به هم نزدیک کرده و یک مربع درست کنید.

قایق کاغذی

2- زبانه های پایین را به سمت بالا تا کنید. در شکل حاصل ، همانطور که در زیر نشان داده شده است ، یک طرف زبانه را به سمت بالا تا کنید.

قایق کاغذی

سپس کاغذ را برگردانید و زبانه سمت دیگر را به همان ترتیب تا کنید تا یک مثلث بدست آورید.

قایق کاغذی

3- مثلث را دوباره به مربع تبدیل کنید. مثل اولین مرحله در قسمت 2 ، مثلث حاصل را به صورت مربع درآورید. برای انجام این کار مثلث را 45 درجه چرخانده و مثلث زیر را با انگشتان خود باز کنید.

قایق کاغذی

بعد از دوباره گوشه‌ها را به یکدیگر نزدیک کنید تا مربع به دست آید.

قایق کاغذی

4- اجی مجی لاترجی! برای اتمام ساخت قایق کاغذی به روش اوریگامی فقط کافی است، آن را از محل‌های مشخص شده در تصویر زیر بکشید تا باز شوند.

قایق کاغذی

قایق کاغذی

ویدیو ساخت قایق کاغذی

سخن پایانی:

شگفت آور است که چگونه یک مربع به یک قایق کاغذی تبدیل شده است!در این مرحله ، قایق کاغذی شما آماده است. اکنون وقت آن است که روی آب شناور شوید و از قایق سواری با قدرت مرگ یا باد لذت ببرید.

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما واقع شده باشد.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش کاردستی ماهی با SD برای کودکان مطالعه کنید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

3 نظرات در حال حاضر

  1. سلام خیلی جالب بود و دقیق
    متشکرم

  2. عالی و مرحله به مرحله با توضیحات کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *