ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل کودکانه برای هالووین

ساخت ماسک کدو تنبل کودکانه برای هالووین

ساخت ماسک کدو تنبل کودکانه برای هالووین : ماسک یکی از ساده ترین و سرگرم کننده ترین کارهایی است که می توانید برای سرگرمی کودکان انجام دهید ماسک هایی با شخصیت های کارتونی ، قهرمانان یا حیوانات محبوب ترین انواع ماسک برای کودکان هستند.

در این میان ماسک کدو تنبل کودکان یکی از جذاب ترین ماسک هایی است که می تواند برای کودکان مناسب باشد. در این آموزش نحوه ساخت ماسک کدو تنبل با کاغذ رنگی را به شما آموزش داده ایم. می توانید این ماسک را با فرزند خود درست کنید و ساعت ها با هم باشید.

ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل کودکانه برای هالووین

وسایل مورد نیاز ماسک کدو تنبل

⭐رنگ نارنجی و قلم‌مو

⭐مقوا یا ظرف یک بار مصرف

⭐نخ و چسب

⭐سیم مفتول مخصوص کاردستی

⭐مداد شمعی به رنگ سیاه و قرمز

⭐کاغذ رنگی یا نمد به رنگ سبز

مراحل ساخت ماسک

ساخت این کاردستی بسیار ساده است  فقط باید مراحل زیر را با دقت دنبال کنید.

1. یک ظرف یا مقوا آماده کنید

می توانید یک ماسک دو طرفه با دو صورت متفاوت طراحی کنید اگر می خواهید ماسک کدو تنبل دو طرفه داشته باشید به دو ظرف نیاز دارید ، در غیر این صورت یک ظرف کافی است.

همچنین اگر ظرف یکبار مصرف ندارید ، می توانید یک مقوا نارنجی انتخاب کنید و آن را به اندازه مورد نیاز خود به صورت دایره برش دهید.

ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل کودکانه برای هالووین

حتما بخوانید» کاردستی اوریگامی چیست و چه مزایایی دارد؟

2. خطوط را روی ظرف یا مقوا بکشید

ابتدا دور یک ظرف یا مقوا با یک مداد رنگی قرمز خط بکشید. مانند تصویر کمی از خط اول فاصله بگیرید و سپس دو نیمه هلال را در سمت راست بکشید و دو نیمه هلال را در سمت چپ بکشید. با این خطوط منحنی می توانید کدو را واقعی تر و زیباتر جلوه دهید. همچنین با این خطوط ظاهر برجسته ای به ماسک می بخشد.

ساخت کاردستی ماسک کدو تنبل کودکانه برای هالووین

3. صورت ماسک کدو تنبل را بکشید

با یک مداد رنگی مشکی یک مثلث کوچک روی هر دو چشم بکشید بعد همانند عکس دهن را به صورت دنده‌ای بکشید با این شکل ماسک شکل مناسب هالووین را پیدا می کند. البته به جای کشیدن چشم می توانید مثلث ها را با کاتر در اطراف ببرید تا هنگام استفاده از ماسک چشم فرزند شما در پشت ماسک پنهان نشود.

ساخت ماسک کدو تنبل کودکانه برای هالووین

حتما بخوانید» ساخت کاردستی های متنوع با خمیر بازی برای کودکان

4. ماسک کدو تنبل را رنگ آمیزی کنید

ابتدا خطوطی را که کشیده اید بچسبانید سپس تمام سطح ماسک کدو تنبل را با یک قلم‌موی نازک استفاده می‌کنید و رنگ‌آمیزی را با حوصله پیش می‌برید، کافی است دقت بیشتری داشته باشید و نیازی به پوشاندن خطوط منحنی نیست.

وقتی رنگ خشک شد چسب ها را از خطوط جدا کنید البته اگر از یک قلم‌موی نازک استفاده می کنید و با حوصله رنگ آمیزی می کنید ، فقط بیشتر مراقب باشید و نیازی به پوشاندن خطوط منحنی ندارید.

ماسک کدو تنبل

5. ساقه را بسازید

می توانید یک مستطیل کوچک مانند کاغذ رنگی یا نمد سبز برش دهید یا مانند ساقه زیبا آن را طراحی کرده و به دلخواه ببرید سپس فقط قسمتی از ساقه را که می خواهید به بالای ماسک کدو بچسبانید تا سفت شود.

ماسک کدو تنبل

حتما بخوانید: آموزش ساخت کاردستی زنبور با چوب بستنی

6. برگها و پایه کدو تنبل را درست کنید

اگر دوست دارید ماسک فرزند شما دارای بند باشد کمی چسب در پشت ماسک روی ساقه بالای کدو تنبل قرار دهید و سپس نخ را مانند تصویر روی ساقه بگذارید تا نخ شبیه قلاب شود.

از چنین ماسکی می‌توانید برای تزیین دیوار اتاق کودکتان هم استفاده کنید. اگر می‌خواهید بند پشت ماسک محکم‌تر بماند پس از آنکه چسبید، کمی دیگر چسب روی بند بریزید.

ماسک کدو تنبل

ساخت کاردستی ماسک کدو در 6 مرحله

برای ساختن برگهای بالای کدو تنبل سیم را مانند تصویر شکل دهید و یک نخ سبز کاردستی روی سیم بچسبانید. سپس چسب را در پشت ساقه بریزید و سیم را به پشت ماسک بچسبانید.

اگر نگران این هستید که سیم مفتول به پوست نازک و حساس کودکتان آسیب بزند، می‌توانید طرح ساده‌تری برای چسباندن برگ‌ها انتخاب و سیم مفتول را حذف کنید.

ماسک کدو تنبل

ماسک کدو تنبل

حتما بخوانید» کاردستی با چوب بستنی با وسایل ساده برای کودکان

نکات پایانی در ساخت ماسک صورت برای بچه ها

همچنین می توانید یک ماسک با پایه درست کنید. برای انجام این کار یک چوب را به عنوان پایه ماسک انتخاب کنید. حالا کمی چسب کف ماسک بریزید و چوب را روی آن بچسبانید. روش دیگر ساخت ماسک استفاده از استفاده از کش است. برای این مدل می توانید دو طرف صورت را سوراخ کرده و کش را به آن وصل کنید.

 

اگر راه دیگری برای ساخت این کاردستی دارید آن را با ما و مخاطبان کاغذ رنگی خود به اشتراک بگذارید. همچنین اگر به ساخت این نوع کاردستی علاقه دارید ، پیشنهاد می کنیم قسمت کاردستی از سایت کاردستون را مشاهده کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *