روش های موثر برای سفیدی دندان با مواد طبیعی

روش های موثر برای سفیدی دندان با مواد طبیعی

روش های موثر برای سفیدی دندان با مواد طبیعی : اگر به فکر رفع زردی دندان خود هستید و می خواهید این کار را با مواد طبیعی و روش های خونی انجام دهید این قسمت از کاردستون در بخش دهان و دندان را حتما بخوانید. با این مقاله از روش های موثر برای سفیدی دندان با مواد طبیعی همراه باشید.

روش های موثر برای سفیدی دندان با مواد طبیعی

سفیدی دندان با مواد طبیعی

تغییر رنگ و زرد شدن دندان ها یکی از اتفاقاتی است که معمولاً به تدریج رخ می دهد و باعث می شود رنگ سفید و روشن دندان ها زرد و کدر شود. علاوه بر این افزایش سن در زرد شدن و تیره شدن دندان ها نیز موثر است زیرا با افزایش سن، مینای خارجی دندان به تدریج از بین می رود و عاج زرد رنگی که در زیر آن قرار دارد ظاهر می شود و این دلیل زرد شدن دندان ها است.

اگر به دنبال درمان های موثر و خانگی برای سفید کردن و زرد شدن دندان ها هستید باید به شما بگویم که روش های موثر و متعددی برای این موضوع وجود دارد

اما باید با دقت فراوان از هر یک از این درمان های خانگی استفاده کنید زیرا استفاده نادرست یا زیاد از این روش ها می تواند به مینای دندان آسیب برساند و دندان ها را در معرض حساسیت یا حفره قرار دهد.

بیشتر بخوانید» چه موقعی باید دندان عقل را بکشیم؟

چگونه از شر زردی دندان خلاص شویم؟ + راه حل های خانگی

خمیردندان حاوی جوش شیرین و پراکسید هیدروژن یکی از ساده ترین درمان های خانگی برای زردی دندان است و به شما کمک می کند تا دندان های سفید براقی داشته باشید.

شما میتونید ترکیبی از 1 قاشق جوش شیرین و 2 قاشق پراکسید هیدروژن درست کنید. این ترکیب حالت خمیری داره و میتونید به عنوان خمیر دنداون استفاده کرده و دندونهاتون رو با این ترکیب خانگی مسواک بزنید.

این روش خانگی برای از بین بردن زردی دندان ها کاملا موثر و بی خطر است و می توانید هر روز از آن استفاده کنید، اما باید به یاد داشته باشید که پس از مسواک زدن، دهان و دندان های خود را خیلی خوب و کامل بشویید.

روش های موثر برای سفیدی دندان با مواد طبیعی

زردی دندان های ناشی از سیگار کشیدن را با سرکه سیب از بین ببرید

استفاده از سرکه سیب در مقادیر بسیار کم نیز می تواند تاثیر خوبی در رفع زردی دندان و همچنین سفید شدن دندان ها داشته باشد برای استفاده از این روش باید 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 20 قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید

تا یک دهان شویه طبیعی و خانگی داشته باشید. این محلول را به مدت 30 ثانیه در دهان خود بچرخانید سپس دهان و دندان های خود را با آب بشویید و سپس مسواک بزنید.

در استفاده از این روش زیاده روی نکنید و می توانید هفته ای یک یا دو بار از این دهان شویه خانگی و طبیعی استفاده کنید.

روش های موثر برای سفیدی دندان با مواد طبیعی

درمان زردی دندان در منزل با زغال فعال

زغال فعال ترکیب دیگری است که می توانید در خانه برای رفع زردی دندان استفاده کنید. اعتقاد بر این است که زغال فعال بسیار جاذب است و می تواند رنگدانه ها، لکه ها و زردی دندان ها را از بین ببرد علاوه بر این در از بین بردن باکتری ها و سموم دهان نیز تاثیر خوبی دارد.

برای استفاده از این روش باید کپسول یا قرص زغال فعال را از عطاری یا داروخانه تهیه کنید پودر زغال فعال را روی مسواک بریزید و دندان های خود را به مدت 2 دقیقه با حرکات دایره ای ملایم مسواک بزنید.

سفیدی دندان

درمان قطعی زردی دندان با روغن نارگیل

کشیدن روغن نارگیل بر روی دندانها هم تاثیر خوبی در از بین رفتن لکه‌های دندان داره و میشه از این روش به عنوان درمان طبیعی زردی دندان یاد کرد. این روش هرگونه پلاک، جرم و باکتری که در دهان وجود داره رو هم از بین میبره و باعث سفید شدن دندانها میشه.

برای استفاده از این روش باید 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل طبیعی و ارگانیک را روی دندان های خود بمالید و آن را در دهان بچرخانید. اما به هیچ عنوان روغن نارگیل را قورت ندهید و اجازه ندهید که به پشت حلق برسد.

بعد از 10 تا 15 دقیقه دهان خود را با روغن نارگیل بشویید، دهان خود را با آب بشویید، یک لیوان آب بنوشید و سپس طبق معمول مسواک بزنید.

سفیدی دندان

زردی دندان را با پوست موز، پرتقال یا لیمو از بین ببرید

برخی معتقدند اگر پوست موز، پوست پرتقال یا پوست لیمو را روی دندان بزنید زردی دندان ها از بین می رود و این کار تاثیر خوبی در سفید شدن دندان ها خواهد داشت.

اعتقاد بر این است که ترکیبی به نام اسید سیتریک در پوست مرکبات وجود دارد و این ترکیب می تواند در سفید کردن دندان ها و رفع زردی دندان ها موثر باشد.

برای استفاده از این روش باید لایه داخلی پوست موز یا مرکبات را به مدت ۲ دقیقه به آرامی روی سطح دندان بزنید. پس از این باید دهان خود را به خوبی بشویید و دندان های خود را مسواک بزنید تا این درمان خانگی بهتر و موثرتر شود.

سفیدی دندان

بیشتر بخوانید» چطور به روش درست از دندان و لثه خود مراقبت کنیم؟

رفع زردی دندان در دندانپزشکی

چندین روش تخصصی در دندانپزشکی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید زردی دندان ها را از بین ببرید و سفیدی و درخشندگی بیشتری برای دندان های خود ایجاد کنید. چند روش دندانپزشکی برای از بین بردن زردی:

بلیچینگ، برای از بین بردن زردی دندان

بلیچینگ در مطب دندانپزشکی یکی از بهترین روش های غیر تهاجمی برای جلوگیری از زرد شدن دندان ها، سفید شدن دندان ها و رفع زردی دندان ها می باشد. در این روش دندانپزشکان از محصولاتی استفاده می کنند که حاوی غلظت بالایی از پراکسید هیدروژن (25 تا 40 درصد) هستند.

ترکیباتی که در دندانپزشکی برای از بین بردن زردی دندان استفاده می شود فوق العاده قوی و موثر بوده و باعث سفید شدن خیلی سریع و آسان دندان ها می شود. علاوه بر این، ممکن است از گرما برای موثرتر کردن این ترکیبات برای تسریع روند سفید کردن و بلیچینگ دندان استفاده شود.

سفیدی دندان

بیشتر بخوانید» نکات مهم و کابردی موثر خمیر دندان در وسایل منزل 

جرم گیری دندان در مطب دندانپزشکی

گاهی علت زرد شدن دندان ها تجمع پلاک در کنار دندان ها است و ممکن است با یک جلسه جرم گیری توسط دندانپزشک برطرف شود و باعث شود دوباره دندان های سفید و براقی داشته باشید.

در روش جرم گیری تمام پلاک های کناری دندان ها برداشته می شود و همین کار ساده می تواند رنگ دندان ها را روشن کرده و زردی دندان ها را از بین ببرد.

سفید کردن دندان با لیزر یکی دیگر از روش های غیر دندانپزشکی برای از بین بردن زردی دندان ها است و به شما کمک می کند دندان های فوق العاده سفیدی داشته باشید. این درمان فوق العاده سریع است و شما را در مدت زمان بسیار کوتاهی دندان هایی سفید می کند.

سفیدی دندان

در این روش ژل سفید کننده توسط دندانپزشک بر روی دندان ها زده می شود که با لیزر درمانی فعال می شود و زردی را از بین می برد و تاثیر خوبی در سفید شدن و درخشندگی دندان ها دارد.

استفاده از روکش یا ونیر برای سفید شدن دندانها

گاهی هیچ یک از روش های خانگی و دندانپزشکی نمی تواند در رفع زردی دندان موثر باشد. در این موارد می توانید از روکش دندان یا یا ونیر استفاده کنید. روکش های دندان نه تنها شکل و اندازه دندان ها را تغییر می دهند، بلکه تاثیر بسیار خوبی در سفید شدن و زرد شدن دندان های زرد دارند.

این روکش ها معمولا از پرسلن یا رزین ساخته می شوند متناسب با شکل و ظاهر طبیعی دندان ها طراحی می شوند و تاثیر خوبی در پوشاندن دندان ها و ایجاد ظاهری یکنواخت سفید و براق برای دندان ها دارند. در این روش دندانپزشک رنگ روکش دندان را با توجه به رنگ مورد نظر شما انتخاب می کند تا با این روش زردی و تیرگی دندان ها را بپوشاند.

سفیدی دندان

بیشتر بخوانید» ایمپلنت دندان چیست + مزایا و معایب آن

دلایل زرد شدن دندان ها

عوامل زیادی باعث زرد شدن دندان ها می شوند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅ استفاده از غذاها و نوشیدنیهای رنگدار مثل چای، قهوه، زغال اخته و غیره
✅ استفاده از رژیم غذایی پر از کربوهیدرات ساده و قند
✅ کشیدن سیگار و قلیان
✅ عوارض جانبی داروهای خاص و دهانشویه
✅ افزایش سن
✅ عوامل ژنتیکی
✅ زخم و آسیبهای دهان
✅ مصرف بیش از حد فلوراید
✅ مراقبت ضعیف از دندانها و عدم توجه به بهداشت دهان و دندان
✅ خشکی مزمن دهان و یا کمبود بزاق دهان

کلام آخر»

راه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند با مواد ساده از شر زردی در خانه خلاص شوید و دندان های سفیدتر و درخشان تری داشته باشید اما همچنان باید مراقب استفاده از همه این روش ها باشید استفاده بیش از حد یا نادرست از هر یک از این روش ها می تواند به مینای دندان آسیب برساند یا آسیب جدی تری به دندان وارد کند.

در واقع بهترین راه برای سفید کردن دندان جلوگیری از ایجاد لکه روی دندان، رعایت بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *