یک آخر هفته شاد و لذت بخش باید چگونه باشد؟

یک آخر هفته شاد و لذت بخش باید چگونه باشد؟

یک آخر هفته شاد و لذت بخش باید چگونه باشد؟ تعطیلات آخر هفته برای اکثر مردم زمان ارزشمندی است. گذراندن یک آخر هفته شاد و پربار پس از یک روز شلوغ بسیار لذت بخش خواهد بود. همچنین، این این تعطیلات زمان خوبی برای آماده شدن برای هفته جدید است ایجاد تعادل بین زمان استراحت و رسیدگی به امور مهم زندگی یک هنر است در این مقاله به معرفی چند پیشنهاد برای داشتن آخر هفته ای شاد می پردازیم.

یک آخر هفته شاد و لذت بخش باید چگونه باشد؟

1. آخر هفته را درست شروع کنید

به محض اینکه به خانه رسیدید و تعطیلات آخر هفته شما شروع شد از شر تمام مسائل مربوط به کار یا سایر عوامل استرس زا خلاص شوید حتی بهتر است کیف، کفش یا لباس خود را برای محل کار دور از چشم خود بردارید.

با این کار می توانید کاملا برای یک آخر هفته شاد آماده شوید در مرحله بعد، وظایف و برنامه های خود را برای رسیدگی بهتر به آنها اولویت بندی کنید.

2. برای آخر هفته جوایز کوچکی داشته باشید

جوایز کوچک و ویژه ای را در نظر بگیرید تا آخر هفته خود را لذت بخش تر کنید. این جایزه می تواند یک نوشیدنی، یک شیرینی تازه، یک بسته شکلات مورد علاقه شما، یک دسته گل یا چند کتاب و مجله باشد انتظار برای این جایزه آخر هفته را لذت بخش تر خواهد کرد. ” این مقاله را هم بخوانید” 10 موردی که باید برای زندگی شادتر نادیده بگیرید!

یک آخر هفته شاد و لذت بخش باید چگونه باشد؟

3. برنامه ریزی کنید

در طول هفته برای آخر هفته و کاری که قرار است انجام دهید برنامه ریزی کنید شما می توانید برنامه های ساده را در یک لیست بنویسید همه چیز را تا حد امکان با جزئیات بنویسید.

البته انجام این کار به این معنی نیست که از هیچ تغییر یا طرح جدیدی استقبال نمی کنید. اما بهتر است برای هر آخر هفته برنامه و هدف اصلی خود را مشخص کنید. اگر برنامه ریزی نکنید معمولا این فرصت طلایی را از دست خواهید داد.

4. هنگام استفاده از فضای مجازی تعادل را حفظ کنید

جدایی از دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی شاید این روزها کار سختی به نظر برسد اما داشتن تعادل در این زمینه کمک زیادی به داشتن یک آخر هفته شاد می کند.

اگر برنامه های شغلی شما مربوط به فضای مجازی است و نمی توانید آنها را به کلی کنار بگذارید بهتر است چند لحظه کوتاه به آن بپردازید.

یک آخر هفته شاد و لذت بخش باید چگونه باشد؟

اگر علاقه مند به سرچ کردن در اینترنت هستید، بهتر است زیاده روی نکنید حتی زمانی که شغل خاصی ندارید، این عادت می تواند تمام زمان مفید شما را بگیرد.

” این مقاله را هم بخوانید”  ویژگی های عشق واقعی چگونه است ؟

5. دوستان خود را ملاقات کنید

معمولاً ما همیشه بهترین زمان خود را با دوستانمان می گذرانیم اما گاهی اوقات ما برای برقراری تماس و تعیین قرار تنبلی می کنیم اگر برای یک بار هم که شده سعی کنید یک برنامه یکباره را با دوستان خود هماهنگ کنید، متوجه خواهید شد که چقدر کار ارزشمندی انجام داده اید. اگر برنامه ریزی دقیقی برای آخر هفته ندارید می توانید با دوستان خود به خوبی پیش بروید.

یک آخر هفته شاد و لذت بخش باید چگونه باشد؟

6. از خانه خارج شوید

مطمئناً آب و هوا همیشه آن چیزی نیست که ما انتظار داریم اما اگر آمادگی کامل را داشته باشید به راحتی می توانید برای یک برنامه پخش شاد آماده شوید تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا هر فعالیتی که مناسب فضای باز است بیرون بروید.

هوای تازه و کمی تحرک سطح انرژی ما را بالا می برد بهترین راه برای انجام این کار این است که یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود را همراه داشته باشید.

” این مقاله را هم بخوانید”  شخصیت خودتان را با پاسخ به این آزمون بسنجید !

زندگی با کیفیت

7. کمی با خودتان وقت بگذارید

انجام تمام فعالیت های مورد علاقه خود در تعطیلات آخر هفته می تواند سرگرم کننده و لذت بخش باشد گاهی اوقات، حتی ممکن است از این فعالیت‌ها غرق شوید تکرار مکرر این برنامه ها و حضور در جمع باعث خستگی روحی و جسمی برخی افراد می شود.

بهتر است برای خودتان وقت بگذارید و کتاب بخوانید، به موسیقی گوش دهید، از گیاهان آپارتمانی مراقبت کنید، چای یا قهوه بنوشید، یوگا انجام دهید یا فقط در صورت تمایل روی مبل دراز بکشید. چند دقیقه سکوت و آرامش به شما احساس خوبی می دهد.

8. مراقب کارهای عقب افتاده باشید

آخر هفته ها بهترین زمان برای تفریح ​​است اما می‌توانیم از این زمان برای انجام کارهایی استفاده کنیم که مدت‌هاست از آنها غفلت کرده‌ایم: مثلاً می‌توانیم یکی از تعطیلات آخر هفته را برای تعمیر یا تغییر بخشی از خانه یا رسیدگی به امور مالی اختصاص دهیم. این باعث می شود احساس بهتری نسبت به خودتان و زمانی که برای آخر هفته دارید داشته باشید.

زندگی با کیفیت

9. همه چیز را در آخر هفته قرار ندهید

برخی از کارها را می توان به بخش های کوچکتر تقسیم کرد تا در آخر هفته با هم جمع نشوند. اگر قصد شرکت در امتحان و برنامه ریزی برای مطالعه دارید، بهتر است زمان مورد نیاز خود را در طول هفته تقسیم کرده و به آن رسیدگی کنید.

به این ترتیب زمان ارزشمند تعطیلات شما تنها به یک شغل محدود نمی شود و می توانید در کنار برنامه ریزی های جدی و مهم زمانی برای استراحت و تفریح ​​داشته باشید.

” این مقاله را هم بخوانید”  راه های مقابله با تنبلی چیست و چطور برطرفش کنیم؟

10. ایجاد تنوع

گاهی اوقات به دلیل نوع شغلی که داریم، برنامه های زندگی شخصی ما یکنواخت می شود یک روز به خودمان می آییم و می بینیم که در این چند هفته برنامه مشابه و تکراری را دنبال کرده ایم.

آخر هفته ها بهترین فرصت برای تنوع طلبی است. در آخر هفته اول کاری متفاوت انجام دهید. از ایده های تکراری که همیشه داشته اید خودداری کنید.

زندگی با کیفیت

11. یک سرگرمی جدید پیدا کنید

با یک سرگرمی جدید، می توانید آخر هفته ای پربار و لذت بخش داشته باشید. زیرا برخی از پیشنهادات ذکر شده در این مقاله را در اختیار شما قرار می دهد. در یک کلاس جدید شرکت کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید که گاهی اوقات برنامه هایی در فضای باز تنظیم می کنند.

می تواند یک آخر هفته سرگرم کننده باشد به همین دلیل در طول هفته منتظر آخر هفته و مشغول شدن به سرگرمی جدید خود خواهید بود و این شما را از زندگی روزمره و احساس بی حالی و کسالت دور می کند.

12. فعالیت های ورزشی را دنبال کنید

گاهی اوقات به جای تماشای ورزش در تلویزیون، خودتان ورزش کنید. نیازی نیست خود را مجبور به انجام ورزش های شدید کنید. این فقط شما را بیشتر خسته می کند.

زندگی با کیفیت

بسته به شرایط بدنی و تناسب اندام، بهتر است فعالیت مناسبی را انتخاب کنید که سلامت، احساس و رضایت شما را افزایش دهد. گاهی اوقات می توانید برای تنوع به ورزش بروید. این احتمالا به شما انگیزه بیشتری برای ورزش می دهد.

” این مقاله را هم بخوانید” چگونه میتوانیم شجاع باشیم؟ یادگیری نکات مهم 

13. برای چند وعده آشپزی کنید

اگر برای ماندن در خانه مشکل دارید بهتر است به آشپزخانه بروید و چند وعده غذایی آماده کنید. می توانید با غذاهایی که در یخچال مانده اند خلاق باشید یا یک غذای جدید درست کنید.

آخر هفته بهترین زمان برای آشپزی سالم و پختن چند وعده غذایی برای روزهای شلوغ آینده است. تنقلات را می توانید در ظروف مخصوص و در فریزر نگهداری کنید.

زندگی با کیفیت

14. تمیز کردن را فراموش نکنید

آخر هفته بهترین زمان برای تمیز کردن خانه، اتاق، توالت، شستن و اتو کردن لباس ها و رختخواب است. می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید:در حین انجام کارهای نظافتی، به پادکست یا برنامه رادیویی موردعلاقه‌تان هم گوش کنید. پس از پایان این کارها، می‌توانید حمامی طولانی بروید تا با انرژی بیشتری برای هفتهٔ کاری پیش رو آماده شوید.

زندگی با کیفیت

15. منطقی باشید

اگر نتوانستید تمام برنامه ها و ایده های آخر هفته خود را بدست آورید، ناراحت نشوید گاهی اوقات بدن به خواب و استراحت بیشتری نیاز دارد به خودتان سخت نگیرید و همین الان برای آخر هفته آینده برنامه ریزی کنید.

16. با دید مثبت برای هفته کاری جدید آماده شوید

هفته پیش رو قبل از رفتن به رختخواب در آخرین شب تعطیلات را مرور کنید به چیزهای مثبت فکر کنید اگر لباس کار خاصی ندارید، لباس مورد علاقه خود را برای صبح آماده کنید از هر روز زندگی و فرصتی که دارید لذت ببرید و بابت آن سپاسگزار باشید.

زندگی با کیفیت

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد اگر از این شانزده مورد گزینه ای مد نظر شماست که آخر هفته ای خوب و لذت بخشی داشته باشید برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر کامنت کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *