13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی

13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی

13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی : وقتی صحبت از آموزش زبان می شود بلافاصله به کلاس های زبان و کتاب های درسی فکر می کنیم البته کلاس ها و کتاب های درسی برای یادگیری زبان بسیار مفید هستند. اما این کافی نیست. یادگیری یک زبان جدید دریچه ای را به سوی دنیایی جدید باز می کند دنیایی که با چند کتاب و کلاس درس سیر نمی شویم.

13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی

تماشای سریال به زبان انگلیسی با موضوعات مختلف و در ژانرهای مختلف دایره لغات ما را گسترش می دهد و نقش بسیار مهمی در تقویت مهارت شنیداری ما دارد.

در ادامه لیستی از سریال های انگلیسی که تماشای آنها بسیار لذت بخش است و همگی جنبه آموزشی دارند را ارائه می دهیم. پس تا پایان مقاله با 13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی همراه باشید تا بهترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

حتما بخوانید» یادگیری زبان انگلیسی به چند روش برای کودکان

تماشای سریال به زبان انگلیسی دو مزیت متمایز و ویژه دارد:

سریال های تلویزیونی برای یادگیری گام به گام زبان انگلیسی ایده آل هستند: برای شروع می توانید سریال هایی با زیرنویس فارسی تماشا کنید و پس از تماشای چند فصل سریال به سراغ زیرنویس انگلیسی بروید. بعد از مدتی باید به مرحله ای برسید که بتوانید سریال را بدون زیرنویس تماشا کنید.

وقتی با تماشای سریال انگلیسی یاد می گیرید، زمان کافی برای عادت کردن به صدا و لهجه شخصیت ها دارید. در داستان سریال معمولا خیلی چیزها تکرار می شود و کم کم با داستان سریال و اتفاقاتی که در آن می افتد آشنا می شوید.

سریال ها جذاب و معمولا اعتیاد آور هستند: اگر سریال خوبی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه شما باشد دیگر تماشای آن برایتان سخت خواهد بود! به این ترتیب ساعت ها برنامه ای را به زبان انگلیسی تماشا می کنید بدون اینکه حتی متوجه شوید در یادگیری زبان چقدر پیشرفت کرده اید.

اگر سطح زبان شما مبتدی است، پیشنهاد می کنیم ابتدا با کارتون های انگلیسی در اپلیکیشن زبان شناسی شروع کنید.

بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی: کمدی موقعیت یا سیت‌کام

برنامه های کمدی به نام سیت‌کام (sitcoms) (مانند سریال Friends) ساده ترین سریال برای زبان آموزان تازه کار است. زیرا:

قسمت های این سریال ها زیاد نیست. بنابراین با وجود مشکلاتی که ممکن است در درک آنها داشته باشید، همچنان می توانید متمرکز بمانید. همچنین، کوتاه بودن قسمت‌ها، تماشای بارها و بارها هر قسمت را برای شما آسان می‌کند.

معمولاً در این سریال ها شخصیت های زیادی وجود ندارد. اما این چند شخصیت صحبت های زیادی دارند. بنابراین می توانید به صدا، لهجه انگلیسی و اصطلاحات عامیانه ای که هر یک از این افراد استفاده می کنند عادت کنید.

کلماتی که شخصیت های سریال به کار می برند از مکالمات روزمره می آید یادگیری لغات رایج و روزمره بسیار مفیدتر از یادگیری اصطلاحات انگلیسی و واژگان تخصصی است.

1. دوستان (Friends)؛ یکی از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

(تهیه شده در ایالات متحده، 1994-2004، 10 فصل، کمدی موقعیت)

سریال «دوستان» درباره گروهی از نیویورکی های سی و چند ساله است. این سریال در ده فصل پخش شده و پر از شوخی و خنده است. با دیدن سریال دوستان به سرعت به شش شخصیت آن عادت خواهید کرد; به طوری که با تماشای آخرین قسمت از فصل دهم از پایان سریال ناراحت شوید.

از منظر یادگیری زبان

این مجموعه تلویزیونی برای شروع عالی است. چون درک انگلیسی سخت نیست. شخصیت ها از کلماتی استفاده می کنند که می توانید در موقعیت های واقعی و روزمره استفاده کنید.

می توانید ابتدا با نسخه های زیرنویس شروع کنید و با تسلط بیشتر به زبان انگلیسی، نسخه های زیرنویس را مشاهده کنید. تماشای این سریال مهارت های درک زبان انگلیسی شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

2. آشنایی با مادر (How I Met Your Mother)

(محصول ایالات متحده، 2005-2013، 6 فصل، کمدی موقعیت)

«ملاقات با مادر» یک سریال کمدی است که از بسیاری جهات شبیه به سریال دوستان است اما نسخه مدرن تری است. این یک سریال بسیار موفق در مورد گروهی از دوستان است که در نیویورک زندگی می کنند.

بازیگران واقعاً شخصیت های خود را زنده می کنند. آنها همیشه در شرایط سختی قرار می گیرند. آشنایی با مادر سریال اتفاق جالبی است که با فاصله کمی بعد از سریال دوستان در لیست ما قرار دارد.

13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

زبان انگلیسی به کار رفته در سریال Meet the Mother به سختی سریال Friends نیست (اگرچه از اصطلاحات عامیانه زیادی استفاده می کند).

در این مجموعه با کلمات کاربردی بسیاری آشنا می شوید که برای معاشرت و روابط اجتماعی بسیار مفید هستند در ضمن با دیدن این سریال مشتاق تماشای آن تا انتها خواهید بود تا متوجه شوید شخصیت اصلی داستان چگونه با مادر فرزندانش آشنا شده است.

3. دنیای مالکوم (Malcolm in the Middle)

(تهیه شده در آمریکا، 2000-2006، 7 فصل، کمدی موقعیت)

این سریال کمدی درباره خانواده های معمولی در آمریکاست. «دنیای مالکوم» یک سریال بسیار احمقانه با شوخی های فراوان و ماجراهای سرگرم کننده است. مالکوم فرزند وسط خانواده است که ضریب هوشی او در حد نوابغ است.

مالکوم کمی غرور دارد که معمولاً او را به دردسر می اندازد دیگر شخصیت های اصلی داستان، مادری بیش از حد سخت گیر، پدری نابالغ و بی دغدغه و چهار برادر مالکوم هستند که هر کدام دغدغه ها و ماجراجویی های خاص خود را دارند.

13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

دنیای کمدی مالکوم موقعیتی سطحی و آشنا با ماجراهای ساده ای است که کمدی تصویری زیادی دارد. این ویژگی ها دنیای مالکوم را به یک سریال ایده آل برای مبتدیان تبدیل می کند چون درک آن خیلی سخت نیست مهمتر از آن، فیلمنامه خنده دار شما را سرگرم می کند و باعث می شود که بخواهید به تماشای سریال ادامه دهید.

4. سیمپسونها; یکی از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

(تولید شده در ایالات متحده، 1989 –  31 فصل، مجموعه تلویزیونی متحرک)

درواقع «سیمپسون‌ها» کمدی موقعیت نیست؛ بلکه مجموعه‌تلویزیونی پویانمایی (animated series) است (که به آن کارتون نیز گفته می‌شود). البته واژه‌های به‌کاررفته در این مجموعه به واژه‌های کارتون‌هایی که برای بچه‌ها ساخته می‌شود، هیچ شباهتی ندارد!

این سریال نوعی طنز از جامعه آمریکاست که در تخیل سازنده آن مت گرینیگ شکل گرفته است. این سریال بسیار محبوب است و جوایز زیادی دریافت کرده است. سیمپسون ها از سال 1989 بیش از 30 فصل موفق تولید کرده اند و این مجموعه حداقل به هجده زبان ترجمه شده است.

13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

در مکالمات سیمپسون ها شوخی های فرهنگی زیادی وجود دارد و شخصیت ها آنقدر سریع صحبت می کنند که گاهی دنبال کردنشان سخت می شود و از آنها جا می‌مانید.

اما شنیدن الفاظ و اصطلاحات روزمره به خصوص زبان عامیانه آمریکایی در این سریال بسیار جالب است. افزایش سرعت کاراکترها نیز چالش خوبی برای یادگیری زبان است!

5. تئوری بیگ‌بنگ (The Big Bang Theory)

(تهیه شده در ایالات متحده، 2007-2019، 12 فصل، کمدی)

«تئوری بیگ بنگ» یک سریال مدرن و سرگرم کننده است. با تماشای 279 قسمت از این سریال در دوازده فصل ساعت ها درگیر زبان انگلیسی خواهید بود این سریال آمریکایی درباره چهار دانشمند و همسایه آنها است که دختری زیبا و عاشق بازیگری است.

شخصیت ها از جهان های متضاد هستند اما در نهایت به خوبی کنار می آیند و حتی عاشق هم می شوند شخصیت های این سریال دوست داشتنی هستند و به راحتی می توان ماجراهای روزانه آنها را حتی به زبان انگلیسی دنبال کرد.

13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی13 سریال معروف خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

موضوعات این سریال جالب است کلمات به کار رفته در آن بسیار قابل درک است و گفتار شخصیت ها نیز واضح است. شخصیت ها از اصطلاحات علمی کمی استفاده می کنند. اما آنها انتظار ندارند حتی بینندگان انگلیسی زبان بیشتر این اصطلاحات را درک کنند.

پس فکر نکنید که این اصطلاحات فقط برای شما سخت است سعی نکنید تمام لغات فنی و تخصصی را که به درد شما نمی خورد یاد بگیرید در کل سریال تئوری بیگ‌بنگ ازنظر زبان‌شناسی بسیار جالب است. علاوه بر این قسمت های سریال کوتاه هستند و می توانید به راحتی چندین قسمت را پشت سر هم تماشا کنید.

6. اداره (The Office)؛ یکی از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

(محصول ایالات متحده، 2005-2013، 9 فصل، مستند ساختگی)

این کمدی آمریکایی از مجموعه تلویزیونی بریتانیایی به همین نام اقتباس شده است در هر دو (انگلیسی و آمریکایی) داستان یکسان است زندگی روزمرۀ کارمندان اداری در یک شرکت کاغذ (paper company).

این کمدی موقعیت به‌صورت مستندی ساختگی یا مستندنما فیلم‌برداری شده است. عوامل تولید فیلم زندگی اداری در شرکت را ۲۴ساعته فیلم‌برداری می‌کنند و تمام کارکنان نیز می‌دانند که از آنها فیلم‌برداری می‌شود.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

زبان انگلیسی به کار رفته در سریال «اداره» کاملاً ابتدایی و ساده است. ایده پشت سریال نیز بسیار سرگرم کننده است. در نتیجه می توانید به راحتی به تماشای آن معتاد شوید و هر روز بدون اینکه متوجه شوید زبان یاد بگیرید!

با تماشای ۲۰۱ قسمت ۲۲دقیقه‌ای سریال ساعت‌ها زبان می‌آموزید. همۀ این ویژگی‌ها سریال اداره را به یکی از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل کرده است!

بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی: سریال‌های تلویزیونی

علاوه بر سریال های طنز، سریال ها و برنامه های دراماتیک تری نیز وجود دارد که می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی تماشا کنید برخی از این مجموعه ها، مانند فیلم های تجاری، تولیدات بزرگ با بودجه های کلان هستند اما نویسندگان و تهیه کنندگان سریال می توانند داستان را در سطح عمیق تر و دقیق تری پردازش کنند چون سریال در مقایسه با فیلم طولانی تر پخش می شود.

1. سریال lost ; یکی از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

(محصول ایالات متحده، 2004-2010، 6 فصل، ماجراجویی و علمی تخیلی)

گروهی از بازماندگان سقوط هواپیما در جزایر دورافتاده و خالی از سکنه در اقیانوس آرام گرفتار شده اند. در حالی که منتظر کمک هستند، گروه باید یاد بگیرند که چگونه در جزیره و با هم زنده بمانند. اما رازهایی نیز در این جزیره دور افتاده وجود دارد. «گمشدگان» سریال بسیار جذابی است که بسیار خوب ساخته شده است.

داستان سریال دو بعد دارد: در حال حاضر شما شاهد افشای اسرار در جزیره هستید و در فلش بک های هر قسمت از سریال از گذشته یکی از شخصیت ها آگاه می شوید. سریال شما را مجذوب داستان هایی می کند که به طرز جالبی اتفاق می افتد.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

شخصیت‌های سریال Lost دارای لهجه‌های مختلفی هستند که برای بهبود درک شنیداری انگلیسی عالی هستند زیرا شخصیت های انگلیسی، جوان، پیر، آمریکایی، بریتانیایی، استرالیایی یا اسکاتلندی را می شنوید و بین آنها تمایز قائل می شوید کلمات استفاده شده در سریال نیز متفاوت است چون هر شخصیتی روش صحبت کردن خودش را دارد.

2. فرار از زندان; یکی از بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

(محصول ایالات متحده، 2005-2009، 5 فصل، اکشن و دلهره‌آور )

لینکلن باروز (Lincoln Burrows)  به قتل برادر معاون رئیس جمهور محکوم شده است و در زندان فاکس‌ریور (Fox River) منتظر اعدام است. اما مایکل اسکافیلد معتقد است که برادرش، لینکلن، قربانی یک توطئه شده و به جرمی که مرتکب نشده محکوم شده است.

او نقشه می کشد که در همان زندان برادرش زندانی شود تا با هم فرار کنند. استعداد شخصیت اصلی داستان در معماری به او کمک می کند تا به طرحی درخشان دست پیدا کند که یکی از قسمت های جذاب سریال است. زوایای سیاسی و تعلیق در داستان نیز آن را جذاب می کند.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

پس از تماشای پنج فصل این سریال به کلمات مربوط به رفتار مجرمانه، زندگی در زندان و مهندسی تسلط خواهید یافت. از آنجایی که داستان سریال در زندانی در آمریکا می گذرد، شخصیت ها از اصطلاحات عامیانه زیادی استفاده می کنند و زبانی توهین آمیز و تند دارند.

3. بریکینگ بد

(تهیه شده در ایالات متحده، 2008-2013، 5 فصل، درام)

داستان با یک استاد شیمی صادق (والتر وایت، 50 ساله) شروع می شود که متوجه می شود سرطان دارد. او با یکی از شاگردان سابقش شروع به تولید مواد مخدر می کند تا هزینه درمان و مراقبت از همسر باردار و پسر معلولش را تامین کند.

این سریال آمریکایی یکی از بهترین سریال های خارجی دنیاست. «افسارگسیخته» تعلیق و تصاویر زیبایی دارد و بازیش عالی است. این سریال یکی از سریال های بسیار خوب برای آموزش زبان انگلیسی است.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

در این سریال هم مثل فرار از زندان کلماتی را یاد می گیرید که بیشتر در مورد جنایت و مواد مخدر است همدست وایت، جسی پینکمن، از اصطلاحات عامیانه زیادی استفاده می کند و خود وایت نیز نسبتاً معمولی صحبت می کند.

4. آناتومی گری

(تولید شده در ایالات متحده، 2005 – اکنون، 16 فصل، درام پزشکی)

در این سریال، گری به مردیت گری (Meredith Grey)، جراح بیمارستانی خیالی در سیاتل اشاره می کند. داستان این سریال درباره بیماران و پزشکان است.

در طول سریال کم کم با تمام افرادی که در بیمارستان کار می کنند و روابط آنها با یکدیگر آشنا می شوید. داستان آناتومی گری به خوبی نوشته شده است. اتفاقات سریال شامل موضوعاتی مانند دوستی، عشق، حسادت، زندگی و مرگ است.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

بدیهی است که اصطلاحات تخصصی پزشکی و علمی زیادی در سریال های تلویزیونی مانند آناتومی وجود دارد حتی انگلیسی زبانان نیز ممکن است با بسیاری از این اصطلاحات تخصصی آشنا نباشند. در این مجموعه علاوه بر واژه ها و اصطلاحات تخصصی، اصطلاحات روزمره فراوانی وجود دارد.

5. کالیفرنیکیشن (Californication)

(تهیه شده در آمریکا، 2007-2017، 7 فصل، کمدی)

“Californication” درباره فراز و نشیب های وجودی در زندگی هنک مودی، نویسنده ای ساکن نیویورک است که در حال نوشتن کتابی نیهیلیستی یا غیرداستانی به نام “خدا از همه ما متنفر است“.

او مجبور می شود به لس آنجلس مهاجرت کند که از آن متنفر است. مودی در دوراهی گیر کرده است: تلاش برای حفظ شغل و رابطه با همسر سابقش که هنوز او را دوست دارد و مادر فرزندش است. دیوید دوکوونی نقش اصلی سریال را بازی می کند.

در میان ماجراهای جنسی، به الکل و نوشتن به شیوه ای بسیار خنده دار و عجیب، لذت گرایی و فلسفه هنجارشکنی می پردازد. این سریال همچنین بینندگان را با صنعت رسانه در کالیفرنیا آشنا می کند.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

توهین، اصطلاحات عامیانه و زبان شدیدا غیرمستقیم و ضمنی از اجزای اصلی این سریال است. در زبان انگلیسی کالیفرنیایی غیررسمی، ناپخته و “بسیار واقعی” خواهید شنید و اگر هدف شما یادگیری بازی با کلمات و طنز به زبان انگلیسی است، تماشای این سریال بسیار مفید است.

6. کدبانوهای وامانده (Desperate Housewives)

(تهیه شده در ایالات متحده، 2004-2012، 8 فصل، کمدی-درام)

سوزان، لنت، بری و گابریل در خیابان خیالی ویستریا لین (Wisteria Lane)  زندگی می کنند. آنها زنان آمریکایی معمولی و شیک پوشی هستند که با خانواده خود زندگی می کنند.

آنها زندگی بسیار آرام و منظمی دارند تا اینکه متوجه می شوند دوستشان مری آلیس به دلایل نامعلومی خودکشی کرده است و کشف این واقعیت زندگی آنها را زیر و رو می کند. ژانر کمدی برای این سریال بسیار مناسب است; زیرا این زنان سرشار از شوخ طبعی و طنز هستند. اما موضوع اصلی سریال بسیار تاریک است.

از منظر یادگیری زبان

این سریال به طور کلیشه ای ماجراهای خانواده های طبقه متوسط ​​مدرن را دنبال می کند. اصطلاحات استفاده شده در این مجموعه موضوعات مختلفی مانند عشق، دوستی، پول و تمایلات جنسی را در بر می گیرد.

7. مردان دیوانه (Mad Men)

(تهیه شده در آمریکا، 2007-2015، 7 فصل، درام تاریخی)

سریال «مردان دیوانه» در دهه 1960 در نیویورک می گذرد و درباره یک شرکت تبلیغاتی مطرح است این سریال انگلیسی به دلیل سبک بصری خود شناخته شده است و تغییرات اجتماعی را که در دهه های 1960 و 1970 در ایالات متحده رخ داده است.

کاملاً دقیق و واقع بینانه به تصویر می کشد. این تغییرات اجتماعی در زندگی حرفه ای و شخصی شخصیت اصلی سریال یعنی دان دریپر و چند کارمند دیگر این شرکت منعکس شده است.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

سریال Crazy Men برای مبتدیان چندان قابل درک نیست. اما شخصیت ها به دلیل دوره زمانی که داستان در آن اتفاق می افتد، با تلفظ بسیار واضح صحبت می کنند.

اگر درک اولیه زبان انگلیسی دارید، تماشای این سریال به شما کمک می کند تا مهارت های گفتاری و شنیداری خود را ارتقا دهید. واژگان استفاده شده در این مجموعه به موضوعاتی مانند تبلیغات، خیانت و زندگی اداری مربوط می شود.

8. خانواده سوپرانو (The Sopranos)

(تهیه شده در ایالات متحده، 1999-2007، 6 فصل، نمایشنامه)

تونی سوپرانو یک گانگستر و رئیس یک باند جنایتکار نیوجرسی است که برای درمان به روانپزشک مراجعه می کند. او با یک روانپزشک در مورد اضطراب ها، درگیری های خانوادگی و زندگی جنایی خود صحبت می کند. این سریال بهترین سریال در مورد مافیا است.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

در این سریال کلمات رکیک و عامیانه زیادی وجود دارد. او در زمینه جرایم سازمان یافته نیز حرف های زیادی دارد. بازیگران همچنین لهجه غلیظ ایتالیایی-آمریکایی دارند که مدتی طول می کشد تا به آن عادت کنند. اما با در نظر گرفتن همه اینها، تماشای این سریال تلویزیونی کلاسیک آمریکایی آسان است. حتی اگر همه کلمات را درک نکنید.

9. فرینج (Fringe)

(محصول ایالات متحده آمریکا، 2008-2013، 5 فصل، علمی تخیلی)

بخش نیمه مخفی FBI با موارد علمی مرموز مانند بیماری های نادر، فاصله و جهان های موازی سروکار دارد. سریال «فرینج » برای علاقه مندان به ژانر علمی-تخیلی و کسانی که می خواهند در حین تماشای سریال انگلیسی یاد بگیرند و در عین حال سریالی جذاب و سرگرم کننده را تماشا کنند مناسب است.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

همه مکالمات سری فرنج قابل درک نیستند این سریال برای آن دسته از طرفداران داستان های علمی تخیلی که مهارت های اولیه زبان انگلیسی را دارند مناسب است.

اگر به موضوع سریال علاقه ای ندارید سعی نکنید برای مدت طولانی خود را درگیر آن کنید. چون در قسمت های بعدی جذابیت بیشتری نخواهد داشت. اما اگر به تماشای سریال ادامه دهید، کلمات زیادی را یاد خواهید گرفت.

10. چگونه از مجازات قتل فرار کنیم (How to Get Away With Murder)

(تولید شده در ایالات متحده، 2014 – اکنون، 6 فصل، درام جنایی)

آنلیز کیتینگ (Annalise Keating) یک وکیل مشهور و قدرتمند و استاد حقوق است. هر سال، آنالیز تعدادی از بهترین دانشجویان خود را برای کمک به کار خود استخدام می کند. اما امسال شاگردانش درگیر یک قتل هستند.

این سریال یک برنامه تلویزیونی بسیار اعتیاد آور با تعلیق زیاد است. «چگونه از مجازات قتل فرار کنیم» بسیار خوش ساخت و جذاب است به خصوص به دلیل استفاده از فلاش بک های تکراری.

از منظر یادگیری زبان

واژه های مربوط به قانون و عدالت چندان قابل فهم و عملی نیستند. اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اید، دیالوگ ها می توانند برای شما پیچیده و دشوار باشند. بنابراین این مجموعه برای کسانی که در سطح متوسط ​​تا پیشرفته زبان انگلیسی هستند مناسب است.

11. ناجورها (Misfits)

(تولید انگلستان، 2009-2013، 5 فصل، کمدی سیاه، علمی تخیلی)

در مورد تماشای یک سریال بریتانیایی برای تنوع چطور؟ این نیز گوش شما را با لهجه بریتانیایی آشنا می کند. در سریال «مصیبت ها» پنج جوان به انجام خدمات اجتماعی محکوم می شوند.

در روز اول یک صاعقه به آنها برخورد می کند و باعث می شود قدرت های شگفت انگیزی به دست آورند! احتمالاً می توانید حدس بزنید که چه اتفاقی می افتد!

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

نکتۀ اصلی این است که ناجورها سریالی بریتانیایی است و بعضی از کلمات و تلفظ‌های آن با انگلیسی آمریکایی متفاوت است. بنابراین تماشای این سریال برای تمرین‌دادن گوش و عادت‌کردن به لهجۀ دیگری از زبان انگلیسی عالی است.

12. داستان ترسناک آمریکایی American Horror Story)

(محصول ایالات متحده، 2011 – اکنون، 9 فصل، فانتزی – ترسناک)

«داستان ترسناک آمریکایی» سریالی تلویزیونی است با عناصری از وحشت و خیال. هر فصل این سریال موضوع و داستانی مجزا دارد که موجب شده با سایر سریال‌ها متفاوت باشد.

تیمارستان، نمایش عجایب و فرقه بعضی از فصل‌های این سریال است. داستان ترسناک آمریکایی خیلی خوب ساخته شده است و فیلم‌پردازی باکیفیتی دارد. این سریال واقعا ترسناک است و برای طرف‌داران سریال‌ها و فیلم های ترسناک عالی است.

از منظر یادگیری زبان

اکثر شخصیت‌های سریال فصل به فصل تغییر می‌کنند و شخصیت‌های جدید، لهجه‌های جدیدی هستند که باید با آن‌ها آشنا شوید و این احتمالاً بسیار جالب است نوع زبان نیز بسته به موضوع و داستان هر فصل از فصلی به فصل دیگر متفاوت است اما همیشه به نوعی با ژانر وحشت مرتبط است.

گفتگوها نسبتا قابل درک است. این مجموعه برای افرادی با سطح زبان متوسط ​​مناسب است برای تماشای آن باید یک درک اولیه از زبان انگلیسی داشته باشید.

13. اوزارک (Ozark)

(تولید شده در ایالات متحده، 2017 – اکنون، 3 فصل، درام – هیجان انگیز)

Ozark” یکی از سریال های نتفلیکس است که برای اولین بار در تابستان 2017 پخش شد این سریال دارای سه فصل است و به شدت اعتیادآور است. مشاور مالی در شیکاگو برای یک قاچاقچی مواد مخدر پولشویی می کند. اما وقتی شریک زندگی اش به او خیانت می کند، مجبور می شود خانواده اش را به کوه های اوزارک ببرد.

او باید 500 میلیون دلار در آنجا بشویید اما این کار آسانی نیست، به خصوص زمانی که او متوجه می شود که باید با قاچاقچیان محلی مواد مخدر مقابله کند.

یادگیری زبان انگلیسی

از منظر یادگیری زبان

مواد مخدر، پولشویی، امور مالی و کلاهبرداری موضوعاتی نیستند که در زندگی روزمره در مورد آنها صحبت کنیم. اما غیر از این، انگلیسی آمریکایی استفاده شده در این سریال واضح و قابل درک است.

مدت زمان قسمت های اوزارک از ۵۰ دقیقه تا یک ساعت متغیر است. پس اگر در یادگیری زبان تازه کار هستید، بهتر است سری دیگری را برای شروع انتخاب کنید.

سخن پایانی»

در لیست بالا تعدادی از محبوب ترین و محبوب ترین سریال های تلویزیونی جهان را معرفی کرده ایم. اگر تجربه ای در یادگیری زبان با استفاده از فیلم و سریال دارید یا سریال خوبی می شناسید که در این لیست به آن اشاره نکرده ایم، خوشحال می شویم آن را در قسمت نظرات با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *