5 گیاه موثر برای اکسیژن اتاق خواب و منزل

5 گیاه موثر برای اکسیژن اتاق خواب و منزل

5 گیاه موثر برای اکسیژن اتاق خواب و منزل : بنابراین ما در زمانی زندگی می کنیم که همه ما آرزو داریم نسیم تازه ای داشته باشیم که اگر در شهرهای بزرگ زندگی می کنید، تقریباً سناریوی دشواری است بسیاری از ما از وسایل مصنوعی مانند تصفیه کننده هوا استفاده می کنیم، اگرچه این دستگاه یک دستگاه است و نمی تواند هوا را به طور کامل تصفیه کند.

5 گیاه موثر برای اکسیژن اتاق خواب و منزل

امروزه ما در خانه کار می کنیم و اکثر ما زمان زیادی را در اتاق خواب خود می گذرانیم، بنابراین بسیار مهم است که خانه/اتاق خواب ما آرام  و آرامش داشته باشد. اکثراً دیده‌ایم که مردم به فضاهای خود شمع اضافه می‌کنند، اما یک چیز بسیار خوب است که ما گیاهان را به اتاق خواب خود اضافه می‌کنیم.

در واقع مشخص شده است که اکثر گیاهان محبوب مانند گیاه مار، دیزی باربرتون و بسیاری دیگر سموم را از بین می برند و کیفیت کلی هوا را بهبود می بخشند، که برای استراحت شبانه تمیزتر بسیار کابردی است. در مورد بهترین گیاهان برای اکسیژن اتاق خواب نام های زیادی وجود دارد که ما در این بخش از کاردستون به چهار مورد نیز گیاه برای تصویه هوا پرداختیم.

حتما بخوانید» روش صحیح قلمه زدن گیاهان + تکثیر گیاهان خانگی

بهترین گیاهان برای تصویه اتاق خواب 

بنابراین بیایید بهترین گیاهان اتاق خواب را مرور کنیم، حتی اگر اتاق خواب شما فضای بسیار خوبی یا نور طبیعی خورشید ندارد، اما می توانید شاهکاری را انتخاب کنید که بتواند در شرایط کم نور سموم را برطرف کنید.

1. گیاه مار

با شاخ و برگ های شمشیر رو به آسمان، گسترش چشم نوازی به هر اتاقی است. این گیاه با نوک زرد خاص در حوالی عصر اکسیژن منتشر می کند و به شما کمک می کند هنگام استراحت بهتر نفس بکشید.

2. باربرتون دیزی

با حجم زیاد گلبرگ های قرمز، زرد، نارنجی یا صورتی به فضای شما، گل مروارید باربرتون یکی از پاک کننده های سمی متقاعد کننده است. این گیاه سموم را به راحتی از خانه و اتاق خواب شما برطرف میکند و شما میتوانید از آن هم بعنوان تزیین خانه و تصویه کننده قوی استفاده کنید.

5 گیاه موثر برای اکسیژن اتاق خواب و منزل

حتما بخوانید» عوض کردن خاک گیاه و اصول کلی نگهداری از آنها

3. گیاه گندومی یا عنکبوتی

این گیاه را جنگنده خاموش برای هوا دادن به سموم از جمله مونوکسید کربن و زایلن نیز می نامند. در واقع یک چیز ضروری در اتاق خواب شما است، به طوری که همیشه می توانید تازه استنشاق کنید.

علاوه بر این، این گیاه یکی از گیاهان غیر سمی برای حیوانات خانگی و موجودات است بنابراین حیوانات خانگی شما می توانند از بودن در خانه با این گیاه لذت ببرند . پس دو بار فکر نکنید و این زیبا را بگیرید و اتاق خواب خود را تزئین کنید.

گیاه برای اتاق خواب

4. گیاه بسیار کابردی به نام آلوئه ورا

مزایای بی شماری وجود دارد که می توان از یک گیاه آلوئه بهره برد. این گیاه یک گسترش فوق العاده به محل کار و خانه و در کمال تعجب در آشپزخانه نیز می باشد. این گیاه با برگ سبز ضخیم فواید زیادی برای سلامتی دارد.

ژل موجود در برگ های ضخیم به از بین بردن انواع حساسیت های پوستی کمک می کند. این برای درمان زخم های پوستی شناخته شده است، اما به همین ترتیب کاربردهای مختلفی دارد که ممکن است در واقع به تندرستی کمک کند.

گیاه برای اتاق خواب

حتما بخوانید» نحوه کاشت سبزیجات با بطری روی دیوار خانه

5 پوتوس (Pothos)

پوتوس با قابلیت پاکسازی و از بین بردن بنزن ، مونوکسید کربن، و فرمالدهید یک گیاه موثر در تصفیه هوای خانه به حساب می‌آید. این گیاه زیبا و مقاوم به دلیل رشد خوب ، نگهداری و تکثیر آسان یکی از محبوب‌ترین گیاهان تصفیه کننده ی هوا محسوب می‌شود.

گیاه برای اتاق خواب

بهترین گیاهان برای اکسیژن اتاق خواب بنا به گفته ناسا

بنابراین، اینها بهترین گیاهان داخلی برای اکسیژن هستند که می توانید برای جریان هوای تازه در اتاق خواب خود نگهداری کنید. با این حال، شما می توانید در هر مناسبت خاصی این ماژیک های سبز و سبز کوچک را به عزیزان خود هدیه دهید.

برخی از تحقیقات در مرکز ناسا نشان داده است که گیاهان آپارتمانی میتوانند تاثیر قابل توجهی در بهبود کیفیت هوا در منازل و محیط های اداری داشته باشند. گیاهان حتی می‌توانند در محافظت انسان ها از سموم شیمیایی مانند فرمالدهید ، آمونیاک و بنزن نیز موثر باشند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *