11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانه

11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانه

11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانه » آیا شما نیز به هنر مانند یک نقاشی ساده روی بوم علاقه دارید اما اثر هنری خود را خلق نمی کنید؟ فقط به این دلیل که هنرمند نامیده نمی شوید یا مدرک هنری خاصی ندارید نباید خودتان را محدود کنید.

شما فقط باید یک روند فکری خاص را دنبال کنید و آن را روی کاغذ بیاورید این چیزی است که شما را هنرمند می کند. فقط کمی اشتیاق و ایده داشته باشید.

همچنین یادگیری همیشه دشوار نیست. مخصوصاً وقتی می خواهید نقاشی یاد بگیرید. ساده ترین راه برای انجام این کار ایجاد یک افکت بر روی بوم است. اگر می خواهید با چند ایده ساده و نقاشی ساده روی بوم دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید، ادامه این مقاله را بخوانید.

11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانه

برای شروع نقاشی روی بوم، بهتر است مواد و وسایل زیر را داشته باشید.

مواد و وسایل موردنیاز

✅رنگ‌های اکریلیک
✅یک لیوان آب
✅قلم‌مو
✅وسایل اختیاری
✅سه‌پایه
✅پالت رنگ
✅اسپری آب
✅نوار نقاشی
✅رنگ اسپری
✅پورینگ مدیوم
✅وارنیش معمولی
✅برچسب حروف الفبا
✅وارنیش براق لیکوئیتکس
✅چاقوهای پالت برای کمک به مخلوط‌کردن رنگ‌ها

1. انواع طرح‌های ساده و دل‌خواه

برای راهنمایی‌های گام‌به‌گام و تکمیل نقاشی ساده روی بوم، می‌توانید از کانال Art Sherpa در یوتیوب دیدن کنید. این کانال بیش از نیم‌میلیون دنبال‌کننده و ۸۰۰ فیلم آموزشی نقاشی اکریلیک رایگان و آسان دارد.

نکته جالب درمورد این کانال این است که لازم نیست تمام طرح اصلی را خودتان روی بوم بکشید؛ بلکه فقط طرح موجود در این کانال را چاپ می‌کنید و در ادامه، برای تکمیل هر طرح، به شما آموزش داده می‌شود که دقیقا از کدام قلم‌مو استفاده و چگونه رنگ‌ها را باهم ترکیب کنید.

11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانه

بیشتر بخوانید: مدل های مختلفی از نقاشی ماشین+ تصاویری از طراحی

2. نقل قول ها: ایده هایی برای نقاشی ساده روی بوم

ممکن است نقاشی یا طرحی در خانه داشته باشید که دوست نداشته باشید. در این صورت می توانید به راحتی یک متن دلخواه یا نقل قول های معروف و الهام بخش روی همان نقاشی ایجاد کنید. این پروژه به برچسب های حروف نیاز دارد. همچنین به جای رنگ های اکریلیک و قلم مو می توانید از رنگ اسپری استفاده کنید.

فقط نقل قولی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. بعد حروف خود را ببرید و سپس آنها را در قطعه هنری بچسبانید و بکشید. صبر کنید تا برچسب ها خشک شوند قبل از اینکه آنها را با دقت بردارید.

11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانه

3. نوارهای طراحی هندسی

این روش ساده و ارزان نتایج چشمگیری دارد در اینجا نحوه طراحی با نوار هندسی را نوشته ایم.

ابتدا یک پایه لایه روی بوم خود بزنید سپس یک لایه دیگر به دلخواه خود اضافه کنید و آن را با اسپری رنگ طلایی رنگ کنید (از رنگ اکریلیک هم می توانید استفاده کنید).

پس از خشک شدن لایه های پایه، نوار رنگ یا نوار واشی خود را در طرح دلخواه روی بوم قرار دهید. در مرحله بعد شکل ها را با رنگ های متضاد پررنگ پر کنید و در آخر وقتی نوار خشک شد با احتیاط نوار را بردارید.

11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانهبیشتر بخوانید: آموزش نقاشی روی سفال + عکس طراحی

4. اسپری رنگ روی بوم

تماشای ریختن رنگ روی بوم به طرز عجیبی رضایت بخش است. برای امتحان این روش مسحورکننده به پاکسازی متوسط ​​نیاز دارید.

برای ریختن رنگ روی بوم ابتدا باید آن را رقیق کنید. برای انجام این کار دستورالعمل های روی رنگ را بخوانید. همچنین می‌توانید رنگ‌های ترکیبی را خریداری کنید که از قبل حاوی مقدار مناسبی از پاکسازی متوسط ​​هستند.

این پروژه همچنین به تجهیزات نظافتی مختلفی نیاز دارد. زیرا ممکن است محیط کثیف شود. همچنین برای ریختن رنگ روی بوم به چند لیوان پلاستیکی کوچک نیاز دارید.

11 ایده نقاشی برروی بوم برای دکوراسیون خانه

5. گل های ساده; ایده هایی برای نقاشی ساده روی بوم

اگر از طرح های قبلی خوشتان نمی آید یا برایتان سخت است، می توانید طرح های ساده تری را امتحان کنید. برای این طرح های ساده کافی است طرح کلی را با مداد بکشید و آن را به دلخواه رنگ آمیزی کنید.

مدل نقاشی روی بوم

6. دم پری‌دریایی

دم پری‌دریایی نقاشی معروف و زیبایی است که می‌توان به‌سادگی آن را خلق کرد یا به‌دل‌خواه تغییرش داد.

برای خلق این اثر، ابتدا به پس‌زمینه‌ای با چند رنگ مختلف نیاز دارید. سپس می‌توانید دم را با مداد ترسیم کنید و بعد آن را رنگ کنید. پس از خشک‌شدن رنگ‌ها، می‌توانید پولک‌ها را از گوشه پایین سمت چپ شروع کنید.

مدل نقاشی روی بوم

7. طلوع خورشید در هیمالیا

برای شروع 3 رنگ را در یک خانواده انتخاب کنید و با ترکیب رنگ سفید، چندین سایه از یک رنگ ایجاد کنید. بوم را در روشن ترین سایه رنگ کنید تا به عنوان پس زمینه شما عمل کند.

سپس در صورت لزوم از قوطی یا نوار نقاله دایره ای برای کشیدن خورشید استفاده کنید. تا جایی که می توانید با آرامش از کوه ها بالا بروید. در مرحله بعد تمام فرم ها را پر کنید با استفاده از سایه متوسط ​​برای پس زمینه کوه و تیره ترین سایه برای کوه جلویی جلوه زیبایی خلق خواهید کرد.

مدل نقاشی روی بوم

8. حیوان خانگی خود را بکشید

ابتدا یک عکس از حیوان خانگی خود را پیدا کنید و آن را چاپ کنید سپس می توانید گام به گام تصویر را روی بوم بکشید. البته بهتر است یک عکس ساده با خطوط واضح انتخاب کنید تا بتوانید طرح اصلی را راحتتر بکشید.

مدل نقاشی روی بوم

9. طراحی مینیمال و ساده

طرح های مینیمالیستی ایده های ساده نقاشی روی بوم برای تغییر دکوراسیون خانه

برای ایجاد اثری مانند تصویر بالا به مواد زیر نیاز دارید:

بوم نقاشی

غلتک نقاشی کوچک

رنگ آبی تیره و سفید.

برای کشیدن این اثر یک قطره آبی تیره را روی کاغذ بیندازید و غلتک را روی آن رد کنید سپس الگو را روی یک کاغذ سفید بکشید مهم است که فقط با 1 قطره رنگ شروع کنید. زیرا این نوع طراحی باید “افتاده” به نظر برسد.

این کار را برای چندین ردیف تکرار کنید تا کل ورق کاغذ پر شود (سعی کنید ردیف ها در چند نقطه روی هم قرار بگیرند) سپس همین روش را با رنگ سفید تکرار کنید و الگوی آن را روی آبی تیره بزنید. به این ترتیب شما یک افکت «تار» می گیرید که باید تقریباً شبیه عکس بالا باشد.

مدل نقاشی روی بوم

10. هنر انتزاعی؛ ایده هایی برای نقاشی ساده روی بوم

همیشه می توانید با کمک اشکال سفارشی و رنگ های دیگر جلوه ای متفاوت و انتزاعی بر روی بوم بسازید بهتر است رنگ های استفاده شده در نقاشی شما با رنگ های دیگر دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشد. برای الهام گرفتن می توانید انواع طرح ها و طرح های انتزاعی محبوب را در اینترنت جستجو کنید.

مدل نقاشی روی بوم

11. چسب روی بوم

شاید بهترین راه برای ایجاد یک نقاشی ساده روی بوم این باشد در این کار می توانید آزادانه از یک طرح استفاده کنید یا از کاغذ ترانسفر برای ردیابی طرح چاپ شده استفاده کنید سپس برای ایجاد یک جلوه سه بعدی کافیست از چسب استفاده کنید و سپس اجزای مختلف را با یک لایه رنگ به هم گره بزنید.

مدل نقاشی روی بوم

سخن پایانی:

نظر شما چیست؟ شما خودتان اهل هنر نقاشی هستید؟ از تابلوهای خودتان در دکوراسیون خانه‌تان استفاده می‌کنید؟ نظرتان درباره اجرای ایده‌های این مطلب چیست؟ خوب است توصیه یا پیشنهادهایتان را با ما در میان بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *