سوالاتی که مادر داماد قبل از خواستگاری از هر عروسی باید بپرسد

سوالاتی که مادر داماد قبل از خواستگاری از هر عروسی باید بپرسد

سوالاتی که مادر داماد قبل از خواستگاری از هر عروسی باید بپرسد : سوالات مادر داماد در جلسه خواستگاری برای نتیجه خواستگاری بسیار مهم است. در این مقاله به بررسی سوالات متداول و نحوه پاسخگویی به سوالات مادر داماد می پردازیم.

رضایت والدین دختر و پسر در نتیجه خواستگاری بسیار مهم است. در این بین سوالات مادر عروس از عروس می تواند از اهمیت خاصی برخوردار باشد. سؤالات خواستگاری معمولاً کلیشه ای هستند و برای شناخت عمومی انجام می شوند. در ادامه مطلب می خواهیم در مورد سوالات مادرشوهری که در خواستگاری می پرسند صحبت کنیم تا با آشنایی قبلی در این مورد کمی از نگرانی و استرس جلسه خواستگاری شما کاسته شود. و تا حدودی از واقعیت ماجرا آگاه خواهید شد.

سوالاتی که مادر داماد قبل از خواستگاری از هر عروسی باید بپرسد

مادر داماد در جلسه خواستگاری خیلی به رفتار عروس خانم توجه می کند، ممکن است مستقیماً از او سوال نپرسد، اما مطمئناً رفتار او را زیر نظر دارد و کوچکترین حرکات او را تفسیر می کند، حتی ممکن است برای رفتارش به برداشتن وسایل خانه توجه کند. و اخلاق شما مفیدتر خواهد بود.

علاقه مادر به پسرش و همچنین تفکر سنتی و تبعیض آمیز برخی خانواده ها و مهمتر بودن پسر از دختر باعث می شود مادر داماد نسبت به عروس آینده اش حساس تر شود و نسبت به شما قدرت نشان دهد، به خصوص اگر در پسرش کنترل عاطفی داشته باشید.

شما باید بتوانید هنگام پاسخ دادن به سوالات مادر داماد آرامش خود را حفظ کنید. بنابراین قبل از صحبت کردن لحظه ای فکر کنید، مکث کنید و جنبه های پاسخ خود را ارزیابی کنید.

به طور کلی سوالات مادر عروس از عروس می تواند شامل موارد زیر باشد:

هدف از ازدواج چیست؟

دلایل ازدواج و اینکه چرا می خواهید ازدواج کنید یکی از رایج ترین سوالات در خواستگاری است.

ممکن است مادرشوهر آینده شما با این سوال شروع به صحبت با شما کند که چرا پسرم را برای ازدواج انتخاب کردید؟

سپس در مورد دلیل شخصی خود برای ازدواج بپرسید. مثلا :

فکر می کنید با ازدواج چه چیزی به دست می آورید؟

چرا تصمیم به ازدواج گرفتی؟

معیار شما برای ازدواج با پسرم چیست؟

هدف از ازدواج چیست؟ آیا ازدواج یکی از اهداف زندگی شماست؟

سوالاتی که مادر داماد قبل از خواستگاری از هر عروسی باید بپرسد

بچه دار شدن بعد از ازدواج

یکی از اهداف ازدواج بچه دار شدن است و معمولا مادر پسر بیشتر اصرار دارد که زودتر بچه دار شود. او بیشتر در مورد برنامه ریزی برای بچه دار شدن با شما صحبت می کند، اگر دیدگاه مثبتی در این مورد دارید می توانید با خیال راحت به او پاسخ دهید و به او بگویید که چه احساسی دارید. اگر پاسخ منفی است، بهتر است صادق باشید و بگویید برای این موضوع خیلی زود است و به آن فکر نکرده اید.همچنین با کلیک برروی چطور از تنها زندگی کردن و تنها بودن لذت کافی ببریم؟ این مقاله را هم بخوانید.

سوالات مادرشوهر در این زمینه می تواند به شرح زیر باشد:

به نظر شما چند سال بعد برای بچه دار شدن مناسب است؟

چند تا بچه میخوای؟

رابطه شما با بچه ها چطوره؟

صداقت شما در این موضوع می تواند باعث ایجاد رابطه نزدیک بین شما و مادر داماد شود.

سوالات مادر داماد چرا می خواهید ازدواج کنید؟

یکی از سوالاتی که مادر داماد از شما می پرسد دلایل ازدواج شماست. کمی جلوتر برویم؛ او از شما خواهد پرسید که چرا او را انتخاب کردید. بعد از اینکه صادقانه به او پاسخ دادید، دلیل ازدواج شما را می پرسد.

با او در مورد دلیل ازدواج خود صحبت کنید، به او بگویید که چرا قصد ازدواج دارید. ارتباط کلامی شما در مورد موضوعات مهمی مانند این رابطه بین شما را تقویت می کند.

سوالاتی که مادر داماد قبل از خواستگاری از هر عروسی باید بپرسد

سوالات مادر داماد | در مورد مادر شدن صحبت کنید

ممکن است مادر داماد از شما سوالاتی در مورد بچه دار شدن بپرسد تا روی احساسات خود تمرکز کند. آیا اصلاً برنامه ای برای بچه دار شدن دارید؟ صحبت کردن در مورد آن باعث می شود که او احساس برتری کند زیرا او خودش یک مادر است.

به او بگویید واقعاً چه احساسی نسبت به آن دارید. اگر دیدگاه مثبتی نسبت به بچه دار شدن دارید، همین را بگویید. در این مورد با اشتیاق با او صحبت کنید. اگر پاسخ منفی است، بگویید که در حال حاضر به آن فکر نمی کنید. سپس سعی کنید دلایل منطقی خود را در این زمینه توضیح دهید. در این صورت او با شما احساس نزدیکی و صمیمیت خواهد کرد. 

سوالات خواستگاری

سوالات خانوادگی

مسائل خانوادگی نیز یکی از موضوعات مورد علاقه اوست. او ممکن است در مورد آداب و رسوم خانواده شما سؤالاتی بپرسد. او حتی ممکن است در مورد زمان سفر خانواده شما بپرسد با او راحت باشید و در مورد مسائلی که مطرح می کند صحبت کنید. مادر داماد می پرسد چقدر به فکر خانواده هستید؟ شما هم حقیقت را به او بگویید.

حقیقت این است که سوالات مادر داماد در مورد سنجش میزان تعهد شما به زندگی مشترک است. فراموش نکنید که در مورد صحت خود به کسی دروغ نگویید. زیرا خانواده یکی از انتخاب های شما نیست که بخواهد شما را شرمنده یا مغرور کند شما تنها کسی هستید که از خانواده همسرتان عزت نفس کسب می کنید. همچنین با کلیک برروی چرا خواستگار نداریم؟ دلایل نداشتن خواستگار چیست؟ این مقاله را هم بخوانید.

سایر سوالات خواستگاری که ممکن است پرسیده شود

در جلسه خواستگاری سوالات مادرشوهر از دختر زیاد است و نمی توان این سوالات را به طور کامل دسته بندی کرد. او در مورد رابطه شما و آنچه از آن لذت می برید سؤالاتی می پرسد.

از زندگی مشترک چه انتظاراتی دارید، از همسرتان چه انتظاراتی دارید، روابط اجتماعی شما چگونه است، محدود به خانواده و اقوام است یا اجتماع دوستان و همچنین توانایی خانه؟ سوالاتی خواهید داشت.

به طور کلی موارد فوق سوالات مهم و اساسی هستند که هر مادری از شما خواهد پرسید. پس با رعایت نکات فوق با مادرشوهر آینده خود گفتگوی دلنشین و شیرین داشته باشید. ممکن است در دوران نامزدی این سوالات از شما پرسیده شود.

سوالات خواستگاری

سوالات مادر داماد | سخن پایانی”

قرار است سوال مادر و پدر از همان ابتدای زندگی تکلیف مسائل اساسی را مشخص کند. تنها چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که از پاسخ دادن طفره نروید و جز حقیقت چیزی نگویید با آرامش و احترام به سوالات او پاسخ دهید و از هیچ چیز نترسید. زیرا زندگی شما قبل از هر چیز متعلق به شماست. همچنین با کلیک برروی ویژگی های عشق واقعی چگونه است ؟ این مقاله را هم بخوانید.

تاثیر خدمات روانشناختی بر ازدواج موفق

مشاوره قبل از ازدواج بخش مهمی از کمک به شما برای ارزیابی تمام جنبه های ازدواج و گرفتن بهترین تصمیم است. مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا درک نسبتاً جامعی از طرف مقابل در ازدواج خود به دست آورید.

به این ترتیب می توانید قدم های بعدی خود را با اعتماد به نفس بیشتری بردارید و خانواده موفق خود را بسازید. متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در هر کجا که هستید به شما کمک کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *