طرز تهیه شله زرد فوری | آموزش پخت شله زرد فوری

طرز تهیه شله زرد فوری | آموزش پخت شله زرد فوری

طرز تهیه شله زرد فوری | آموزش پخت شله زرد فوری : شله زرد یک دسر سنتی و جذاب ایرانی است که همه ما آن را به خوبی می شناسیم. درست است، این را می توان به راحتی درست کرد، اما نه مگر اینکه شما یک آشپز مبتدی باشید که ندانید چه کاری میکنید . به همین دلیل امروز می خواهیم طرز تهیه شله زرد فوری را به شما آموزش دهیم. مخصوصاً وقتی نه وقت و نه حوصله آشپزی را دارید، اما دلتان بدجور هوس این آش خوشمزه دارد!

این شله زرد فوری با آرد برنج تهیه می شود. اما روش دیگری برای تهیه آن وجود دارد که طعم متفاوتی دارد. در قسمت نکات به او آموزش دادیم. خوشحال می شوم به شما بگویم به نظر شما با کدام روش می توان شله زرد خوشمزه تری تهیه کرد.

ضمناً اگر مهمان دارید، می خواهید سنگ تمام کنید و به دنبال راه حلی برای تهیه شله زرد خوشمزه هستید، نگران نباشید قالب زرد پوسته را قبلا آموزش داده ایم.

برای تزیین کردن شله زردهاتون هم همراه شما هستیم. شما هم همراه ما باشین تا با هم یه شله زرد فوری خوشمزه و هیجان انگیز رو فقط توی بیست دقیقه تهیه کنیم. همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش طرز تهیه شله زرد به 3 روش آسان این مقاله را هم بخوانید.

طرز تهیه شله زرد فوری | آموزش پخت شله زرد فوری

طرز تهیه شله زرد فوری

مرحله اول:

ابتدا یک لیتر آب در یک تابه نچسب بریزید و بگذارید بجوشد. در همین حین یک کاسه بزرگ بردارید. آرد برنج و یک پیمانه آب سرد را اضافه کرده و با هم مخلوط کنید.

مرحله دوم:

وقتی آب به جوش آمد می توانید مخلوطی از آرد برنج و آب را اضافه کنید. آرد و آب را مدام هم بزنید تا ته نگیرد. بعد از دو تا سه دقیقه شکر را داخل قابلمه بریزید و به هم زدن ادامه دهید.

طرز تهیه شله زرد فوری | آموزش پخت شله زرد فوری

مرحله سوم:

وقتی شکر کاملا حل شد ۵ دقیقه صبر کنید تا بجوشد سپس گلاب و زعفران را دم کرده و هل را به قابلمه اضافه کنید بگذارید مواد خوب با هم بجوشد تا شله زرد فوری شما به غلظت دلخواه برسد.

مرحله 4:

بعد از 4 دقیقه جوشیدن، می توانید مغزها را به شله زرد فوری اضافه کنید. مغزیجات باید 1 دقیقه در شله زرد بماند و بعد می توانید شله زرد را از روی حرارت بردارید. شله زرد فوری را تا زمانی که گرم شود سرو کنید. چون وقتی خنک بشه سریع بسته میشه. شله زرد را به دلخواه تزیین کرده و نوش جان کنید.

طرز تهیه شله زرد فوری | آموزش پخت شله زرد فوری

نکات کلیدی تهیه شله زرد فوری

– برای خوش رنگ شدن شله زرد می توانید یک هشتم یا یک شانزدهم قاشق چایخوری زردچوبه را در آب جوش اولیه بریزید.

– روش دیگر تهیه شله زرد فوری تهیه آن با جو پرک است در این روش به جای آرد برنج از جوی دو سر پرک استفاده می شود. در این روش کافی است تمام مواد اولیه را یک جا در قابلمه بریزید و هم بزنید تا آماده شوند. می توانید از جوی دو سر پرک استفاده کنید که در این صورت یک و نیم فنجان آب لازم است. اما اگر از فضای نرمال پوسته پوسته استفاده می کنید، باید دو فنجان آب در شله زرد بلافاصله بریزید.

– برای مغزیجات شله زرد میتوانید از هر مغز دلخواهی استفاده کنید. خلال پسته و بادام شسته شده برای این دسر مناسب هستند. در صورتی که از مغز گردو استفاده می کنید باید آن را زودتر از روی حرارت بردارید تا پوست گردو شله زرد را تیره نکند.

– در تهیه شله زرد فوری می توان به جای شکر از عسل استفاده کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *