نحوه محافظت از رنگ بدنه خودرو و اقداماتی که باید انجام دهید

نحوه محافظت از رنگ بدنه خودرو و اقداماتی که باید انجام دهید : در این مطلب ترفندهای مراقبت از رنگ خودرو را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

به طور کلی بارندگی می تواند روی رنگ خودروی شما تاثیر بگذارد پس بهتر است ترفندها را بدانید تا بتوانید در فصول مختلف از رنگ خودرو مراقبت کنید. در ادامه شما را با تمام ترفندهایی که در این زمینه به شما کمک می کند آشنا می کنیم.

تکنیک های مراقبت از رنگ خودرو

در فصل زمستان بیشترین آسیب به رنگ خودرو وارد می شود و بسیاری از کارشناسان معتقدند که در این فصل بیشتر از فصول دیگر باید مراقب خودروی خود باشید. در اینجا چند تکنیک وجود دارد که می توانید از آنها برای مراقبت از رنگ خودرو استفاده کنید.

بدنه خودرو

شستشوی منظم

برای اینکه در فصل زمستان از رنگ خودرو خود مراقبت کنید، باید آن را مرتب بشویید. به خاطر داشته باشید که اگر ضایعات حیوانی روی ماشین شما باشد، می تواند سریعتر از همیشه رنگ آن را تغییر دهد، زیرا آنها منبع بسیار مهمی از آمونیاک هستند.

البته نمکی که برای بازکردن یخ جاده ها استفاده می شود موادی نیز دارد که می تواند اثرات منفی زیادی بر روی خودروی شما داشته باشد و منجر به خوردگی رنگ خودرو شود. شستن ماشین به شما کمک می کند تا تمام آلودگی ها را از بین ببرید و از تجمع آب جلوگیری کنید.

نحوه محافظت از رنگ بدنه خودرو و اقداماتی که باید انجام دهید

شستشو بعد از برف و باران

پس از بارش برف یا باران بهتر است خودروی خود را در اسرع وقت بشویید. همانطور که می دانید برف و باران آلودگی ناشی از دود کارخانه ها را نیز به همراه دارند و گاه خاصیت اسیدی دارند. در نظر داشته باشید که شستشوی خودرو این آلودگی ها را از خودرو خارج می کند و دیگر مشکلی برای رنگ خودرو شما وجود نخواهد داشت.

بدنه خودرو

پارکینگ در جای مناسب

اگر پارکینگ اختصاصی ندارید، بهتر است ماشین خود را در مکانی مناسب پارک کنید. بهترین مکان برای پارک خودرو زمانی است که هیچ درخت یا تابلویی در نزدیکی آن وجود نداشته باشد.

خشک کردن ماشین بعد از باران

اگر بعد از باران و برف زمان برای شستشوی ماشین خود ندارید، می توانید آن را خشک کنید. این کار به شما کمک می کند تا حدی از رنگ خودرو خود مراقبت کنید.

محافظت از بدنه خودرو

واکس و پولیش

برای اینکه بیشتر مراقب بدنه و رنگ خودرو خود باشید باید از واکس و پولیش استفاده کنید. بهتر است این کار را قبل از شروع زمستان انجام دهید و یک لایه مراقبت روی ماشین خود اعمال کنید.

اصول شستشوی ماشین را بیاموزید

به یاد داشته باشید که شستن ماشین فقط برای زمانی که کثیف است نیست و باید یاد بگیرید که ماشین خود را در تمام فصول به بهترین شکل ممکن بشویید. بزرگترین نکته ای که هنگام شستن ماشین باید به آن توجه کنید این است که از مواد شوینده قوی برای شستشوی ماشین استفاده نکنید. این مواد برای از بین بردن چربی ساخته شده اند و می توانند به لاستیک آسیب برسانند و در نهایت موم و پولیش را از بین ببرند.

برای اینکه بتوانید ماشین خود را بشویید، بهتر است از مواد شوینده رقیق شده استفاده کنید تا به رنگ خودرو آسیبی وارد نشود. اگر از آب پرفشار برای از بین بردن لکه ماشین استفاده می کنید بسیار خوب است، اما یادتان باشد که باید آب را با فاصله مناسب از بدنه بردارید تا آسیب جدی به آن وارد نشود.

محافظت از بدنه خودرو

نکات مهم در نظافت خودرو

نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید عمر رنگ بدنه خود را افزایش دهید و ماشین خود را راحت تر بشویید.

برای شست و شوی خودرو بهتر است از لاستیک ها شروع کنید و سپس دستمال و مواد شوینده خود را تعویض کرده و بقیه قسمت ها را بشویید. گرد و غبار ترمز می تواند رنگ ماشین شما را خراب کند زیرا بسیار خورنده است.

بهتر است وقتی ماشین خود را تازه خاموش کرده اید نشویید و شستن ماشین را به سرد شدن موکول کنید.
برای شستن خودرو بهتر است آن را در سایه قرار دهید.

وقتی می خواهید ماشین خود را بعد از شستن لاستیک ها بشویید بهتر است این کار را از بالا به پایین انجام دهید.

پس از شستشوی خودرو با مواد شوینده، بهتر است آن را با آب تمیز کرده و تمام مواد شوینده را از آن پاک کنید.

محافظت از بدنه خودرو

برای خشک کردن ماشین خود بهتر است از حوله ای استفاده کنید که از الیاف طبیعی ساخته شده باشد و برای جلوگیری از اثر مارپیچی روی سطح شفاف خودرو بهتر است بعد از هر بار آب دستمال خود را آبگیری کنید.

خودروی خود را سالی یک یا دو بار مرتب کنید و برای مراقبت بهتر از رنگ آن و کاهش اثرات اسیدی باران و برف از واکس و پولیش استفاده کنید.

برای پوشاندن صندلی ها بهتر است از محلول هایی استفاده کنید که پایه قلیایی دارند و وسایل داخل را با همان مواد تمیز کنید.

برای تمیز کردن محفظه پیشرانه باید از اسپری های مخصوص استفاده کنید.

برای اینکه موتور خودرو آسیبی نبیند بهتر است برای شستشوی آن از واتر جت یا آب معمولی استفاده نکنید و سعی کنید از راه های دیگری برای این کار استفاده کنید.

سخن پایانی:

در این مقاله تمام نکاتی را به شما معرفی کرده ایم که به شما در مراقبت از رنگ خودرو کمک می کند. در ادامه می توانید سایر مقالاتی که در زمینه خودرو نوشته شده است شما همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه تمیز کردن موکت سقف خودرو این مقاله را هم بخوانید.همچنین نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *