5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی

5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی

5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی : سالانه میلیون ها تن لباس کهنه در محل های دفن زباله قرار می گیرد. وقتی کمدهای خود را تمیز می‌کنید و چیزهای قدیمی یا قدیمی را می‌یابید ، آنها را دوباره بدون نیاز به چرخ خیاطی قایل استفاده کنید. در این مقاله 5 روش را برای شما آورده ایم. این روش های استفاده مجدد از  لباس بدون نیاز به دوخت به شما امکان می‌دهند تا پایداری را تمرین کنید.

بیشتر بخوانید: ساده ترین روش های از بین بردن پرز لباس در خانه

از شلوارهای جین کهنه کیف پول بسازید.

شاید لکه شده باشند، بدون تعمیر پاره شده باشند یا دیگر مناسب نباشند – مهم نیست که چرا از شر آنها خلاص می شوید، شلوار جین قدیمی شما را می توان به روش های مختلف تغییر داد. یکی از ایده‌های آسان بدون دوخت این است که با استفاده از شلوار جین، یک جفت قیچی و یک تفنگ چسب حرارتی، یک کیف پول کلاچ تاشو بسازید. کلاچ را با زیپ ها، دکمه ها یا سایر قطعات بریده شده از شلوار جین تزئین کنید.

    5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی

ژاکت ها را به دستکش تبدیل کنید

درست کردن این «دستکش» ها  نیاز به کمی دوخت با دست دارد، اما حتی افرادی که مهارت های خیاطی مبتدی دارند می توانند آن را امتحان کنند. این یک راه عالی  برای استفاده مجدد از پلیور قدیمی است که دوست دارید اما دیگر نمی توانید آن را بپوشید. برای راحتی بیشتر یک آستر نرم اضافه کنید. دستکش های دست ساز روشی عملی برای بازسازی لباس های قدیمی شما هستند و می توانید هدیه ای متفکرانه برای خود تهیه کنید.

5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی

تبدیل پیراهن به ژاکت کش باف پشمی

اگر پیراهن آستین بلندی دارید که دوستش دارید اما کمی تنگ به نظر می رسد، با تبدیل آن به یک ژاکت کش باف پشمی سبک، ظاهری جدید و جان تازه ای به آن ببخشید. وسط پیراهن را ببرید و از نوار سجاف آهنی برای ایجاد یک سجاف منظم در دو طرف دهانه استفاده کنید. آن را به عنوان یک ژاکت کش باف پشمی جلو باز بپوشید یا اگر مهارت های اولیه خیاطی دارید، دکمه ها و سوراخ دکمه ها را نیز اضافه کنید.

5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی

بیشتر بخوانید: استایل با لباس هایی که در حال حاضر دارید

با تیشرت کیسه خرید بسازید.

قرار دادن یک تی شرت قدیمی در یک کیسه بدون دوخت به شما امکان می دهد پیراهن مورد علاقه خود را تغییر دهید و استفاده از کیسه های پلاستیکی را کاهش دهید. این یکی از ساده ترین پروژه های بدون دوخت برای مبتدیان است. این کار به سادگی بریدن آستین و یقه، بریدن شکاف در لبه پیراهن و گره زدن نوارها به صورت گره است. (شما همچنین می توانید یک لباس قدیمی برای این پروژه کوتاه کنید.) کیف های تی شرت را به بازار کشاورزان بیاورید تا کالاهای خود را جمع آوری کنید.

5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی

تی شرت ها را به آویز گیاه تبدیل کنید.

هنگامی که آنها به هم بافته می شوند، نوارهای تی شرت نخی قدیمی به طرز شگفت انگیزی محکم می شوند – به اندازه کافی محکم هستند تا بتوانند گیاهان گلدانی شما را در گهواره قرار دهند. از نوارهای بلند بریده شده از تی شرت ها یک چوب لباسی گیاهی به سبک مکرومه درست کنید. 

5 روش برای استفاده از لباس های قدیمی

سخن پایانی: 

استفاده از روش های فوق علاوه بر کاهش هزینه ها میتواندد به شما کمک کند در حافظت از محیط زیست نیز کوشا باشید . همچنین بخوانید: آموزش ساخت پادری با شلوار جین کهنه 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *