آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

  • توسط مریم
  • ۱۱ روز پیش
  • 0
آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون : رنگ آمیزی دیوار با شابلون یکی از ساده ترین و البته مقرون به صرفه ترین روش های رنگ آمیزی دیوار است که بسیاری از افراد از این روش برای زیباسازی خانه های خود استفاده میکنند. این روش بسیار ساده است و شما به تنهایی میتوانید از آن برای رنگ آمیزی استفاده کنید. این متن را بخوانید و چند قوطی رنگ بخرید. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:‌اصول کلی برای رنگ آمیزی دیوار و سقف

شابلون دیواری چیست؟

شابلون دیوار یک ورق نازک پلاستیکی یا مایلار با طرح های برش خورده است. نقاشی روی این طرح‌های شابلون دیوار، یک الگوی دیواری کاملاً مشخص و جذاب ایجاد می‌کند. برخی از صاحبان خانه‌ها گزینه‌های شابلون دیوار را به کاغذ دیواری سنتی ترجیح می‌دهند، زیرا نقاشی استنسیل یک گزینه مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

علاوه بر این، شابلون‌ها نسبت به کاغذ دیواری ماندگاری کمتری دارند – اگر می‌خواهید ظاهر یک دیوار برجسته را در اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری خود تغییر دهید، می‌توانید به‌راحتی روی شابلون اصلی نقاشی کنید، نه اینکه ابتدا چند متر کاغذ دیواری چسبناک را بردارید. این کمبود چسب باعث می‌شود که برگردان‌های دیوار و شابلون‌های زمین سازگارتر با محیط‌ زیست باشند، زیرا می‌توانید شابلون‌های قابل استفاده مجدد خود را برای پروژه‌های آینده تمیز کرده و تغییر کاربری دهید.

8 الگوی شابلون دیواری محبوب

شابلون‌های نقاشی دیواری در اندازه‌ها و الگوهای مختلف وجود دارند که آن‌ها را به گزینه‌های انعطاف‌پذیری برای هر طرح دکوراسیون منزل تبدیل می‌کند. گزینه های استنسیل دیوار مدرن عبارتند از:

دیوار آجری: ممکن است از نظر ساختاری اضافه کردن یک دیوار برجسته آجری در طبقات بالا غیرممکن باشد، اما می‌توانید ظاهر آجری را با یک شابلون کاشی ساده تقلید کنید. بافت اضافی و رنگ های طبیعی رنگ پیچیدگی را به فرآیند کاربرد شما اضافه می کند، اما محصول نهایی می تواند ارزش وقت و تلاش اضافی را داشته باشد.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

شورون: این الگوی V شکل از زمان رومیان سرچشمه گرفت، اما از آن زمان به یکی از اجزای اصلی طراحی مدرن اواسط قرن و مد شیک تبدیل شده است. طراحان معاصر از شابلون های مبلمان شورون برای برجسته کردن مبلمان جدید یا شابلون های کاغذ دیواری شورون برای ایجاد عمق بصری و کنتراست به دیوار استفاده می کنند.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

داماسک: این طرح زیبا از یک نشان تکراری تشکیل شده است که معمولاً گیاهان یا حیوانات را نشان می دهد. از یک الگوی گلدار برای روشن کردن حمام یا افزودن بافت بصری به دیوار برجسته استفاده کنید.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

شابلون DIY: اگر الگوی شابلون دیواری متناسب با دید تزئینی خود را پیدا نکردید، می توانید خودتان آن را بسازید. کیت های استنسیل هنر دیواری شامل چندین ورق مایلار و یک کارد یا چاقوی کاربردی است تا بتوانید طرح های خود را برش دهید. خلاقیت خود را روی یک سطح صاف آزمایش کنید و زمان کافی برای خشک شدن رنگ بگذارید تا پیش نمایش دقیقی از محصول نهایی داشته باشید.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

هندسی: بیش از یک شابلون هندسی را در پروژه شابلون دکوراسیون منزل خود اجرا کنید تا الگوهای پیچیده یا اشکال ساده و تکراری ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید، الگوهای هندسی انتخاب خوبی برای دیوارهای بزرگ هستند، زیرا تراز کردن آنها با کاربردهای رنگ قبلی آسان تر است.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

شاه ماهی: این الگوی شابلون دارای یک طرح V شکل پیوسته، شبیه به یک الگوی شورون است. با این حال، یک الگوی شاه ماهی از مستطیل های قائم الزاویه برای تشکیل یک توهم موج دار و زیگزاگ استفاده می کند.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

ماندالا: این الگوی هنری دیواری پیچیده شبیه یک گل یا چرخ در حال شکوفه است. ماندالا یک نماد مهم در بودیسم، نشان دهنده تعادل، وحدت یا خوشبختی است.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

مراکشی: مراکش که مدت‌ها محل ذوب ایدئولوژی‌ها و فرهنگ‌ها بوده است، به خاطر طرح‌های شابلون مشبک یا داربست که تأثیرات متعددی را منعکس می‌کند، مشهور است. شابلون‌های دیوار مراکشی ممکن است شامل ماندالاهای تکراری یا دماسک یا الگوهای هندسی باشد.

آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

سخن پایانی: 

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید و توانسته باشید با این ترفند زیبایی خانه های خود را دوچندان کنید. همچنین بخوانید: آموزش رنگ آمیزی ساختمان در 9 قدم : چطور رنگ آمیزی کنیم؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *