راز موفقیت ایلان ماسک در زندگی را میدانید؟

راز موفقیت ایلان ماسک در زندگی را میدانید؟

راز موفقیت ایلان ماسک در زندگی را میدانید؟ ایلان ماسک یکی از آن ثروتمندانی است که میلیون ها دلار را به روش های مختلف پس انداز کرده است. موفقیت ایلان ماسک از زمانی آغاز شد که یکی از نوآورترین ها در زمینه اینترنت بود و قدم های جدیدی برداشت. در این قسمت از رازهای موفقیت را در کاردستون می خواهیم رازهایی در مورد سبک زندگی ایلان ماسک به شما بگوییم که احتمالا به درد شما می خورد.

راز موفقیت ایلان ماسک در زندگی را میدانید؟

زیاد و بیش از تصور شما کار میکند

ایلان ماسک معتقد است که برای رسیدن به هدف خود باید سخت تلاش کنید. او همین کار را کرد و شما در یک فضای اداری کوچک خوابیدید و حالا او توانسته از این راه پولدار شود. او معتقد است که باید بین 80 تا 100 ساعت در هفته کار کنید و این ضامن موفقیت شما خواهد بود.

از مد پیروی نمی کند

اگر نگاهی به زندگی تجاری ایلان ماسک بیندازید، او هرگز در عرصه مد با کسی رقابت نکرده و خود را درگیر مسائل حاشیه ای و بی ارزش نکرده است و به شما توصیه می کند که به جای رقابت؛ باید روی نوآوری تمرکز کنید.

راز موفقیت ایلان ماسک در زندگی را میدانید؟

واقعاً عاشق کاری است که انجام می دهد

وقتی واقعا عاشق کاری باشید که انجام می دهید انرژی کافی برای رویارویی با چالش ها پیدا می کنید و بدون شک به وضعیت مالی و تجاری خوبی خواهید رسید.

ریسک می کند

ایلان ماسک معتقد است که باید ریسک های خوبی را بپذیرید و به مرور زمان این قدرت را در خود پرورش دهید تا بتوانید کارهای جدید و نوآورانه ای انجام دهید که قطعا ارزشش را دارند.

او از شکست نمی ترسد

ایلان ماسک در مصاحبه ای گفته است که نباید از شکست بترسید. اگر چیزی برای شما مهم است، باید برای آن تلاش کنید و شکست نباید عقب نشینی را برای شما آسان کند. در غیر این صورت هرگز به آنچه می خواهید نخواهید رسید.

راز موفقیت ایلان ماسک در زندگی را میدانید؟

وقت خود را صرف کارهای مهم می کند

موفقیت و رضایت از کار و تلاش فقط به معنای پول درآوردن نیست بلکه باید سعی کنید با کاری که انجام می‌دهید تفاوت زیادی ایجاد کنید و کار شما واقعاً مهم است.

روی سیگنال تمرکز می کند، نه صدا

به گزارش ایلان ماسک معنای نویز تبلیغاتی. شما نباید هزینه زیادی را برای تبلیغات خرج کنید، بلکه باید به سیگنال هایی که ارسال می کنید، یعنی به کیفیت کار خود که بزرگترین تبلیغات است توجه بیشتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: درس گرفتن از اشتباهات گذشته که مسیر زندگی را مشخص میکند

به دنبال ساخت یک محصول عالی

ثروتمندترین مرد جهان می گوید یکی از رازهای موفقیت او این است که همیشه سعی کند یک محصول عالی و فوق العاده بسازد به عنوان مثال اپل را در نظر بگیرید، به دلیل کیفیت بالایی که دارد چندین سال است که مشتریان خود را دارد.

همیشه آماده یادگیری مهارت های جدید

ایلان ماسک به همه اطرافیانش می‌گوید که چیزهایی را که دوست دارید به دلیل کمبود مهارت رها نکنید. تا آنجا که می توانید مهارت های جدید یاد بگیرید همیشه آماده یادگیری چیزهای جدید باشید.

راز موفقیت ایلان ماسک در زندگی را میدانید؟

به دنبال انتقاد سازنده است

او در مصاحبه با ایلان ماسک تاکید می کند که باید روی انتقاد سازنده تمرکز کنید، زیرا دیگران می توانند ایرادات کار شما را درک کنند و شما به راحتی می توانید نقطه ضعف خود را پیدا کنید.

فقط خوشبین باشید

ایلان ماسک معتقد است که می توان برنامه های مختلفی را در سر داشت و کارایی بالایی از خود نشان داد. به شرطی که خوش بین باشید و اهداف بزرگی را در ذهن خود دنبال کنید و همیشه امیدوار زندگی کنید.

افراد مهم و بزرگ را جذب می کند

در یک کمپانی یا شرکت؛ گروهی از مردم برای تولید یک محصول یا ارائه خدمات کار می کنند. یعنی نتیجه بستگی به گروه دارد. ایلان ماسک می گوید: «شما می توانید با کاری که انجام می دهید گروه بزرگی از متخصصان را جذب کنید. زمانی که حلقه گروه را حرفه ای تر و بزرگتر کنید، نتایج بهتری خواهید گرفت.

سعی کنید بهتر از رقبای خود باشید

یکی از رازهای موفقیت ایلان ماسک این است که برای نوآوری باید سخت تلاش کنید. اما باید در نظر داشته باشید که بهتر از رقبای خود کار می کنید و همیشه این هدف را داشته باشید.

ایلان ماسک

قوانین را فراموش نکنید

همیشه باید سعی کنید قوانین را رعایت کنید و اصول را رعایت کنید تا سر جای خود قرار نگیرید.

قوی و محکم است

باید یاد بگیرید همیشه محکم راه بروید. برای اهداف خود بجنگید، مصمم باشید و همیشه فعالیت هایی را انجام دهید که اتفاقات بزرگی در زندگی شما رخ دهد.

بر اقدامات ارزشمند تمرکز می کند

تمرکز بر ایجاد یک کسب و کار مولد باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی کارهایی تمرکز کنید که برای شما ارزش زیادی دارند و باعث رشد شما می شوند.

ایلان ماسک

بدترین سناریو را در نظر می گیرد

وقتی می خواهید تصمیمی بگیرید و کاری را انجام دهید، همیشه باید بدترین اتفاقاتی را که ممکن است برایتان بیفتد در نظر بگیرید.

سرمایه گذاری در کسب و کار جدید با سود

وقتی می خواهید یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید، باید سعی کنید از شغل قبلی خود سود ببرید. یعنی با بهره مندی از کار قبلی خود به دنبال کسب و کار جدیدی باشید.

بیشتربخوانید: آشنایی با مفهوم برنامه ریزی 

نوآوری دارد

ایلان ماسک معتقد است که برای انجام کارهای جدید باید نوآور باشید. باید قدم های جدیدی برداری. مطمئنا سطح نوآوری تاثیر زیادی در موفقیت کسب و کار شما دارد.

ایلان ماسک

او هرگز تسلیم نخواهد شد

بسیار مهم است که همیشه مراحل خطرناک زندگی را به راحتی پشت سر بگذارید. در محل کار نیز باید یاد بگیرید که هرگز تسلیم نشوید و با موفقیت بر موانع غلبه کنید.

محدودیت ها را می شناسد

ایلان ماسک معتقد است که همیشه باید هوشمندانه ترین و سخت ترین کارها را انجام دهید و محدودیت های خود را شناسایی کنید.

جاه طلبی را فراموش نمی کند

باید یاد بگیرید که در این دنیای پر از هیاهو و شلوغی، بلندپرواز باشید. باید بلند پروازی را به عنوان یک کار بزرگ در زندگی در نظر بگیرید و هرگز پا پس نکشید.

بیشتر بخوانید: چند توصیه برای اینکه در کارتان موفق باشید

کمی فلبداهه عمل میکند

فلبداهه عمل کردن به معنای انجام کار نوآورانه می باشد. شما هم مثل ایلان ماسک معروف باید سعی کنید که اقدامات جدید را به انجام برسانید و خیلی به دنبال تقلید کردن از دیگران نباشید.

یک محیط یادگیری جهانی برای خود ایجاد می کند

باید سعی کنید از تجربیات و اقدامات در سطح جهانی کمک بگیرید و دیدگاه خود را تغییر دهید. در واقع به گفته ایلان ماسک، محیط آموزشی که در آن کار می کنید باید یک محیط بین المللی باشد.

ایلان ماسک

از تصورات خود کمک می گیرد

وقتی می خواهید یک ایده ناب را پیاده کنید، باید آن را در ذهن خود ترسیم کنید و کارهای خلاقانه انجام دهید تا بتوانید اقدامات بهتری انجام دهید.

تمرکز

باید سعی کنید روی کار هایی تمرکز کنید که باعث می شود سرمایه گذاری بهتری داشته باشید. باید سرعت رشد خود را کنترل کنید و تمرکز تان را روی اقدامات اساسی بالا ببرید.

مدام پیشرفت می کند

ایلان ماسک معروف معتقد است که نباید زود تسلیم شوید و از پیشرفت دوری کنید. شما باید سعی کنید دائماً در حال تکامل باشید و هرگز از چیزهای کوچک دست نکشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *