زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی: ممکن است شما نیز علاقه زیادی به نگهداری گیاهان آپارتمانی در منزل خود داشته باشید اما به دلیل ندانستن شرایط نگهداری از آنها گیاهانتان سریع بمیرند. در این مطلب چند نکته راجع به کنترل آب مصرفی گیاهان آورده ایم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت سبزیجات با بطری روی دیوار خانه

از گیاهان جدید مراقبت کنید.

گیاهانی که از قبل در گلدان خریداری می کنید، اغلب در ظرف های خود رشد می کنند. برای اینکه بهترین شانس زندگی را به آنها بدهید، گیاهان جدید را در گلدان های کمی بزرگتر با خاک تازه و غنی از مواد مغذی نگهداری کنید.

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

روش اسفنجی را امتحان کنید

نگه داشتن آب بهترین کاری است که اسفنج ها انجام می دهند. هنگامی که برای اولین بار گیاهی را به گلدان جدید منتقل می کنید، با چسباندن یک اسفنج تمیز در ته گلدان، از آن قدرت استفاده کنید. سپس خاک را اضافه کرده و بکارید. وقتی گیاه را آبیاری می کنید، آب اضافی در اسفنج جمع می شود و خاک را مرطوب نگه می دارد.

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

بیشتر بخوانید: روش کاشت جعفری | کاشت و پرورش گیاه جعفری در خانه

برنامه آبیاری خود را لغو کنید

به خاطر سپردن آبیاری گیاهان سخت است، بنابراین پایبندی به یک برنامه تعیین شده مفید است. اما اگر انواع مختلفی از گیاهان دارید و همه آنها را هر شنبه آبیاری می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که برخی بیش از حد و برخی دیگر زیر آبیاری شوند. در عوض، هر چند روز یک بار انگشت خود را به خاک فشار دهید و فقط زمانی گیاهان را آبیاری کنید که خاکشان خشک شده است.

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

از آب گرم استفاده کنید

زمان بندی نحوه آبیاری گیاهان خود نیاز به تفکر دارد. اما وقتی به سینک می رسید، چه اهمیتی دارد که آب در چه دمایی باشد؟ در حالی که آب با هر دمایی بهتر از بی آبی است، افراط در هر جهت باعث استرس گیاه شما می شود. از آب گرم استفاده کنید نه سرد.

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

آفات را دور نگه دارید

آفات فقط برای گیاهان حیاط خلوت مشکل ساز نیستند – آنها می توانند گیاهان آپارتمانی شما را نیز خراب کنند. اسپری منظم گلدان ها با مواد دافع طبیعی مانند اسپری نمک، اسپری صابون، روغن اکالیپتوس یا پیاز و سیر باید این موجودات کوچک مخرب را دور نگه دارد.

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

تغذیه با پوسته تخم مرغ و قهوه

تخم مرغ و قهوه به شما جان تازه ای می بخشند، پس چرا نباید تاثیر یکسانی روی گیاهان خانه شما داشته باشند؟ پوسته تخم مرغ خرد شده را در خاک بپاشید تا کلسیم در گیاهان تقویت شود. اگر می خواهید کمی تلاش بیشتری برای تغذیه گیاهان خانه خود انجام دهید، تفاله قهوه و سایر ضایعات ارگانیک را کمپوست کنید و کمی از کمپوست را به خاک اضافه کنید.

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

گیاهان را حمام کنید

یک هفته خارج از شهر می روید؟ اجازه ندهید گیاهان شما قبل از رسیدن به خانه خشک شوند. قبل از خروج، سینک ظرفشویی را با چند اینچ آب پر کنید و گیاهان را مستقیماً در آب قرار دهید. تا زمانی که گلدان آنها دارای سوراخ های زهکشی باشد، خاک ته گلدان باید آب را به سمت بالا بکشد و گیاهان را هیدراته نگه دارد.

زنده نگه داشتن گیاهان آپارتمانی

سخن پایانی: 

همانطور که مشاهده کردید نگهداری از گیاهان آپارتمانی کار سختی نیست، به سادگی با کنترل مقدار آب مصرفی آن می توانید از آنها محافظت کنید. همچنین بخوانید: آشنایی با بهترین زمان کود دهی درختان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *