چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه : رنگ آمیزی و تغییر فضای خانه می توانید تغییر و تاثیر بسیار زیادی در حال و هوای افراد خانه داشته باشد. اگر تصمیم دارید خانه خود را رنگ آمیزی کنید در این مطلب چند ترفند کاربردی را به شما معرفی می کنیم که تا بحال آن ها را نشنیده اید. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

از مناطقی که نمیخواهید رنگ کنید با وازلین محافظت کنید

در هر کار نقاشی، مناطقی وجود دارد که شما نمی خواهید رنگ کنید اما نمی توانید به راحتی آنها را با نوار نقاش بپوشانید. قبل از رنگ آمیزی اطراف آن قسمت ها، کمی ژله نفتی روی آن ها بمالید. وقتی رنگ خشک شد، ژله را به همراه هر رنگ اشتباهی که به آنجا ختم شد پاک کنید. براق کننده لب مبتنی بر ژله نفتی حتی به اندازه کافی جواب می دهد.

چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

بسته بندی پلاستیکی زیر درب قوطی

هنگامی که کار نقاشی خود را تمام کردید، قبل ار قرار دادن درب قوطی یک پلاستیک بگذارید. رنگی که در اطراف آن خشک می شود، دفعه بعد که نیاز به استفاده از آن رنگ دارید، باز کردن آن را دشوار می کند. در عوض، به سادگی قوطی باز را با یک لایه پلاستیکی قبل از قرار دادن روی آن بپوشانید.

چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

اقلام کوچک را در یک جعبه رنگ اسپری کنید

راه آسان تری برای رنگ آمیزی وسایل، کوبش درها، قفسه ها و سایر اقلام کوچک وجود دارد. به جای اینکه سعی کنید با نوک قلم مو در اطراف این مناطق صعب العبور مانور دهید، وسایل کوچک را از روی دیوار بردارید و در یک جعبه مقوایی قرار دهید. اسپری رنگی را پیدا کنید که با رنگ اتاق مطابقت داشته باشد و اقلام را درست در جعبه اسپری کنید. تمیز کردن به آسانی دور انداختن مقوا است.

چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

بیشتر بخوانید: چگونه کاشی های حمام را رنگ آمیزی کنیم؟

از وسایل با فویل محافظت کنید

برای وسایلی که نمی‌خواهید رنگ آمیزی شوند، مانند دستگیره‌های در، پیچاندن آن‌ها در نوار نقاشی فرآیندی دشوار است که اغلب شکاف‌هایی را پشت سر می‌گذارد. راه آسان تری برای آماده سازی این نواحی وجود دارد. آنها را در فویل بپیچید، که کاملاً به شکل موردی که می پوشانید، قالب می گیرد.

چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

برای پاکسازی از دستمال مرطوب الکلی استفاده کنید

مهم نیست چقدر مراقب باشید. اشتباهاتی رخ می دهد و لکه های رنگ روی کف و سایر سطوح سخت ختم می شود. اگر دستمال مرطوب صورت حاوی الکل دارید، در حال حاضر یک راه حل آسان در دسترس دارید. تا زمانی که به سرعت کار کنید، این دستمال‌ها رنگ‌های نادرست را پاک می‌کنند.

چند ترفند کاربردی هنگام رنگ آمیزی خانه

برس های استفاده شده را بپیچید و در یخچال بگذارید

لازم نیست کل پروژه نقاشی خود را در یک روز به پایان برسانید. اگر قرار است یک روز دیگر برگردید و از همان برس ها و رنگ استفاده کنید، فرآیند تمیز کردن برس را به تعویق بیندازید. در عوض، یک برس را به طور کامل در پلاستیک بپیچید و آن را در یک کیسه پلاستیکی قابل مهر و موم قرار دهید. برس ها را یک شب در یخچال نگه دارید تا رنگ آن خشک نشود و باید صبح خوب باشد.

سخن پایانی: 

امیدواریم این ترفند ها بتوانند شما را در رنگ آمیزی خانتان کمک کنند. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 5 روش کاربردی برای از بین بردن بوی رنگ در خانه

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *