چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی: آسیب ندیدن کودکان در حمام ها و سرویس های بهداشتی یکی از دغدغه ی والدین برای جلوگیری از آسیب به کودکان است. در این مطلب چند راه ایمن کردن حمام و سرویس بهداشتی را آورده ایم. همراه ما باشید.

در حمام را چگونه ایمن کنیم؟

درب حمام اولین خط دفاعی شما در برابر بچه های کنجکاو است، بنابراین همیشه باید نقطه شروع شما باشد. یکی از گزینه‌ها این است که یک قلاب یا ضامن کشویی در خارج قرار دهید، دور از دسترس کودک نوپا اما در جایی که یک کودک بزرگتر یا بزرگتر بتواند آن را به راحتی مدیریت کند. گزینه دوم حفاظ دستگیره در است که روی خود دستگیره می رود و چرخش دستان کوچک را غیرممکن می کند. اگر در خانه اجاره ای زندگی می کنید و نمی توانید سوراخ هایی روی در و چارچوب آن ایجاد کنید، یا حتی اگر نمی خواهید برای حل یک مشکل موقت آسیب دائمی ایجاد کنید، این ممکن است گزینه بهتری باشد.

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

بیشتر بخوانید: چند راهکار موثر برای کاهش استفاده کودکان از گوشی هوشمند

اقلام خطرناک را از دسترس خارج کنید

اطمینان از دور از دسترس بودن داروها و محصولات پاک کننده شما باید کار ساده ای نباشد، اما آنقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست. برای یک چیز، موقعیت کابینت دارو ممکن است بالا رفتن از آن را آسان کند. در این صورت، باید مکان دیگری برای محصولات خود پیدا کنید. نکته دیگر این است که اقلام کمتر آشکار – محصولات مو، دانه های حمام، خمیر دندان – در صورت بلعیدن می توانند کودک شما را بسیار بیمار کنند. دهانشویه اغلب حاوی الکل کافی برای خطرناک بودن است. سپس مسئله وسایل تیز یا قابل بلعیدن از جمله قیچی یا گیره ناخن، موچین و هر جواهراتی که قبل از حمام کردن یا دوش گرفتن بیرون می آورید، وجود دارد.

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

توالت را کاملاً ایمن کنید

توالت تقریباً آخرین مکانی در خانه است که می خواهید کودک کوچک شما بازی کند و البته یکی از وسوسه انگیزترین آنهاست. آنها به طور شهودی درک می کنند که این بخش مهمی از زندگی خانگی است و هر حوضچه آب قابل پاشیدن با قد کودک نوپا در هر صورت آهنربایی برای آنها خواهد بود. این مشکل ساز است و فقط به خاطر میکروب ها نیست. کودکی که بیش از حد به کاسه خم می‌شود می‌تواند تعادل بیش از حد داشته باشد و غرق شود، و سقوط شدید صندلی توالت می‌تواند باعث ضربه مغزی کودک یا شکستن انگشتان کوچک شود. لنگرهای درب توالت ارزان و موثر هستند و نصب یک صندلی با لولای نرم می‌تواند به جلوگیری از شکستگی و کبودی کمک کند.

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

بیشتر بخوانید: با این 9 روش از کودکان در برابر غریبه ها محافظت کنید !

شیر حمام را ایمن کنید.

وقت حمام می تواند یکی از بهترین سرگرمی های هفته برای یک نوزاد سرزنده باشد، اما برای ایمن بودن نیاز به توجه نسبتاً قابل توجهی دارد. ابتدا شامپو، صابون و محصولات مو را از دسترس کودک دور کنید. اگر وان فاقد سطح ضد لغزش است، یک تشک ضد لغزش را زمین بگذارید و مطمئن شوید که میله دوش به خوبی محکم شده است تا با یدک کش پایین نیاید. شیر آب وان معمولاً ارتفاع مناسبی برای تماس یک سر کوچک دارد، بنابراین یک روکش بالشتکی به آن بدهید. اگر بودجه لازم را برای آن دارید، ممکن است نصب یک شیرآلات دیجیتال “هوشمند” برای مدیریت دمای آب را نیز در نظر بگیرید. به این ترتیب، خطر کمی برای سوزاندن خود یا کودکتان وجود دارد.

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

وسایلی که در ارتفاع وجود دارند را چک کنید.

مانند آشپزخانه، چیزی به نام فضای ذخیره سازی بیش از حد در حمام وجود ندارد. متأسفانه این انبار اغلب به شکل قفسه ها و کمدهای مستقل، واحدهای برج یا کلبه های روی توالت می باشد. کودکان نوپا عاشق کوهنوردی هستند و این اثاثیه وسوسه انگیز اما خطرناک اگر محکم نشوند، احتمالاً بر روی نوزاد شما می افتند.

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

مقابله با خطرات لغزش

کودکان کوچک کمی روی پاهای خود ناپایدار هستند، بنابراین پیشگیری از لغزش برای آنها به همان اندازه که برای سالمندان ضروری است.  یک تشک حمام بدون لغزش، یا شاید دو تا، نیز می تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید فرض کنید که ممکن است چند لغزش و زمین خوردن همچنان اتفاق بیفتد، بنابراین اگر گوشه‌های تیز در حمام وجود دارد، می‌توانید با استفاده از محافظ‌های گوشه‌دار، کودکتان را از آسیب در برابر نقاط تیز محافظت کنید.

چند راه مراقبت از کودکان در حمام و سرویس بهداشتی

سخن پایانی : 

امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد و بتوانید کودکتان را از آسیب دیدن درفضاهای سر و لیز مانند حمام محافظت کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید : خوراکی‌های ممنوع برای کودکان زیر یک سال !

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *