چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه : شاید نتوانید یک سوفله عالی درست کنید، اما مهم نیست که چه نوع مهارت های آشپزخانه دارید (یا ندارید)، می توانید آب را بجوشانید. اگرچه خیلی ساده به نظر می رسد که درست باشد، اما آب جوش می تواند به شما کمک کند پوست خود را پاکسازی کنید، باغ خود را بهبود بخشید، نقره کدر شده خود را اصلاح کنید و حتی شب ها بهتر بخوابید. وقت گذاشتن کتری است!

بیشتر بخوانید: چند ترفند برای تمیز کردن سینک

پاکسازی پوست کنید.

اگر تا به حال یک صورت حرفه ای انجام داده اید، می دانید که متخصصان زیبایی اغلب از بخار برای آبرسانی به پوست و کمک به جذب محصولات استفاده می کنند. آن را در خانه با یک کاسه بزرگ آب تازه جوشانده دوباره بسازید. همانطور که آب بخار می کند، یک حوله را روی سر خود قرار دهید و صورت خود را تا حدود 12 اینچ بالاتر از آب (یا بیشتر اگر بخار خیلی داغ است) پایین بیاورید. حدود 10 دقیقه استراحت کنید و سپس از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

بیشتر بخوانید: چگونه جای جوش را با روش خانگی درمان کنیم؟

ماکروویو را پاکسازی کنید.

مهم نیست چه کسی مایکروویو را به هم ریخته است. فقط مهم است که کسی آن را تمیز کند. جوشاندن آب در مایکروویو بخار ایجاد می کند که هر چیزی را که روی دیواره ها پخته شده شل می کند. چند فنجان آب و چند تکه لیمو را در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو بریزید و آن را روی حرارت زیاد بگذارید تا آب به جوش بیاید. بسته به مقدار آبی که مصرف می کنید، این کار باید چند دقیقه طول بکشد. اجازه دهید چند دقیقه خنک شود و سپس با احتیاط ظرف را بردارید و داخل مایکروفر را پاک کنید.

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

علف های هرز را از بین ببرید.

این همیشه موثرترین راه برای مقابله با علف های هرز مشکل ساز در حیاط خانه شما نیست، اما ارزش آن را دارد که قبل از شروع به سراغ محصولات مملو از مواد شیمیایی، آب جوش را امتحان کنید. مهم ترین نکته ای که باید در هنگام از بین بردن علف های هرز با آب جوش در نظر بگیرید این است که چگونه آب را از آشپزخانه خود به حیاط خود منتقل کنید بدون اینکه خود یا شخص دیگری بسوزد. بهتر است چندین سفر با مقدار کمی آب انجام دهید تا اینکه سعی کنید یک گلدان سنگین را در خانه حمل کنید.

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

فاضلاب را پاکسازی کنید.

آب جوش ممکن است برای مقابله با مشکلات واقعاً جدی کافی نباشد، اما با مسدود شدن فاضلاب سینک، امتحان کردن آب جوش قبل از خرید تمیزکننده گران قیمت، ضرری ندارد. مطمئن شوید که در سینک آب ساکن وجود ندارد و سپس به آرامی یک کتری آب جوش را در سینک بریزید. این ممکن است برای پاک کردن گرفتگی های جزئی کافی باشد.

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

رسوب آهک را از روی کتری پاک کنید.

می توانید از کتری برای جوشاندن آب استفاده کنید، اما به مرور زمان رسوب آهک ایجاد می شود و ظاهری گچی و طعم ناخوشایندی ایجاد می کند. راه حل؟ آب بیشتری بجوشانید – اما این بار با آب لیمو یا سرکه اضافه کنید. کتری را تا نیمه با آب و آب یک لیمو یا با مخلوط نصف و نیمه آب و سرکه پر کنید. کتری را بگذارید تا بجوشد، اجازه دهید کتری بماند تا آب کاملا خنک شود و داخل آن را پاک کنید. چند کتری دیگر آب معمولی را بجوشانید تا مزه سرکه از بین برود.

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

نقره ها را براق کنید.

یک غوطه ور شدن سریع در مقداری آب جوش کافی است تا ظروف نقره کدر شما را زنده کند. این هک برای صیقل دادن هر نوع اقلام نقره واقعی شما کار می کند. با قرار دادن یک لایه فویل آلومینیومی در کف یک تابه شیشه ای بزرگ شروع کنید. نقره را روی فویل بگذارید، مقداری جوش شیرین بپاشید و با احتیاط آنقدر آب جوش بریزید تا روی نقره را بپوشاند. اجازه دهید آب خنک شود و تکه های نقره را با یک پارچه تمیز بمالید.

چند روش برای استفاده از آب جوش در خانه

نکته پایانی: 

همانطور که مشاهده کردید آب جوش کاربردهای فراوان بسیاری دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید . همچنین پیشنهاد میکنیم بخوانید: روش های جلوگیری از کپک زدن آبغوره + راهکار

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *