چگونه کاشی های حمام را رنگ آمیزی کنیم؟

چگونه کاشی های حمام را رنگ آمیزی کنیم؟

چگونه کاشی های حمام را رنگ آمیزی کنیم؟ : در تغییر دکوراسیون هایی که در آن هزینه کم مطرح است،‌رنگ کردن کاشی های دیوار یکی از روش هایی است که معمولا اول به سمت آن میروند.  این روش بسیار ساده،‌کم هزینه و محبوب است. نکاتی که باید در هنگام رنگ آمیزی حمام به آن توجه کنید را در این مطلب برای شما آورده ایم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه سردوش حمام را تمیز کنیم؟

کاشی حمام چیست؟

کاشی حمام یک ماده کاشی حمام مقاوم در برابر آب است که دیوارهای ناحیه دوش را می پوشاند و از آن محافظت می کند. مصالح رایج کاشی دوش شامل سرامیک، چینی و سنگ است. سازندگان و صاحبان خانه این مواد را ترجیح می دهند زیرا بادوام، مقرون به صرفه و نصب نسبتا آسان هستند.

نصاب ها کاشی های دوش را در لایه ای از دوغاب نازک قرار می دهند. سپس خطوط دوغاب را مهر و موم می کنند تا از آسیب کپک و رطوبت به دیواره های دوش و کف حمام جلوگیری شود.

آیا می توانید کاشی های حمام را رنگ کنید؟

رنگ آمیزی کاشی های حمام امکان پذیر است، اما چندین متغیر وجود دارد که باید قبل از انتخاب این استراتژی بازسازی حمام در نظر بگیرید. متغیرهایی مانند نوع خاص کاشی و محل کاشی بر انتخاب های شما تأثیر می گذارد و موفقیت پروژه شما را تعیین می کند.

کاشی های رنگ شده یک راه ساده برای به روز رسانی حمام با روندهای معاصر است. موادی را انتخاب کنید که رنگ را به خوبی نگه می دارند، زیرا کاشی های دیواری کف دوش و حمام شما می تواند فرآیندی گران و زمان بر باشد.

چگونه کاشی های حمام را رنگ آمیزی کنیم؟

ملاحظات مربوط به نقاشی کاشی

قبل از شروع کار رنگ آمیزی کاشی حمام به این نکات مهم توجه کنید:

مکان و کاربرد: هر چه فاصله کاشی‌های دیوار و دوش بیشتر باشد، می‌توانید انتظار داشته باشید که یک لایه رنگ ماندگاری بیشتری داشته باشد. کاشی‌های کف حمام با رطوبت بیشتری مواجه می‌شوند و ساییدگی و پارگی طبیعی بیشتری را (در نتیجه رفت و آمد پاها) نسبت به پشت و میز آشپزخانه شما تحمل می‌کنند. در حالی که می توانید کف کاشی را رنگ کنید، ممکن است لازم باشد رنگ کف خود را بیشتر از سطوح دیگر رنگ کنید.

نوع رنگ: رنگ اپوکسی، رنگ اکریلیک و رنگ لاتکس به طور کلی گزینه های مناسبی برای کاشی های دوش هستند. با این حال، باید تحقیق کنید که کدام یک برای مصالح کاشی خاص شما مناسب است. علاوه بر این، گزینه های خود را از نظر هزینه و کیفیت بسنجید تا انتخاب نهایی را انجام دهید. به عنوان مثال، یک رنگ اپوکسی دو قسمتی ممکن است مقرون به صرفه باشد، اما مانند رنگ اکریلیک یا لاتکس به کاشی های سنگی متصل نمی شود.

نوع کاشی: رنگ و پوشش رنگ بسته به سطوح مختلف کاشی متفاوت است. محل کاشی می تواند ظاهر کاشی رنگ شده را به دلیل قرار گرفتن در معرض نور متفاوت بیشتر تغییر دهد. این را با رنگ آمیزی چند قطعه نمونه از همان کاشی و سرامیک آزمایش کنید.

از یک قلم مو برای پوشش یک کاشی با رنگ مات و دیگری با پوشش نیمه براق استفاده کنید. این کاشی های آزمایشی را در دوش خود قرار دهید، سپس با تغییر شرایط نور، تفاوت ها را مشاهده کنید. از همان دو رنگ روی نمونه های کاشی سنگی استفاده کنید و آنها را در کنار کاشی و سرامیک قرار دهید. ممکن است متوجه شوید که چگونه تفاوت در یک متغیر به طور قابل توجهی ظاهر محصول نهایی را تغییر می دهد.

چگونه کاشی های حمام را رنگ آمیزی کنیم؟

نحوه رنگ آمیزی کاشی حمام

برای یادگیری نحوه رنگ آمیزی کاشی دوش، این آموزش گام به گام را دنبال کنید:

لعاب را سنباده بزنید. اکثر کاشی ها دارای نوعی لایه لعاب برای محافظت از مواد هستند. سنباده زدن از این شیشه نیاز به زمان و صبر دارد. با احتیاط از کاغذ سنباده ریز استفاده کنید و به آرامی کار کنید تا مواد زیر ساییده نشود یا به خطوط دوغاب بین کاشی ها آسیب نرسانید.

تمام سطوح را به طور کامل تمیز کنید. هر گونه گرد و غبار یا زباله روی کاشی دوش را جاروبرقی بکشید و پاک کنید. رنگ به طور موثرتری به یک سطح تمیز و خشک با کمترین نقص متصل می شود. از یک پاک کننده با سفید کننده برای از بین بردن کثیفی یا کپک زدن کاشی ها استفاده کنید. در صورت وجود هر گونه کاشی آسیب دیده، از وان و کیت صافکاری کاشی برای صاف کردن هرگونه ترک یا نوسازی سطح کاشی قدیمی استفاده کنید.

محل کار خود را آماده کنید. لبه های تمام وسایل و لوازم خانگی را با نوار نقاش بپوشانید. پنجره ها را باز کنید، فن ها را قرار دهید یا از یک دستگاه تهویه هوا استفاده کنید تا از ریه های خود در برابر دود مضر رنگ محافظت کنید. روزنامه یا کاغذ قصابی را در اطراف ایستگاه رنگ خود قرار دهید تا از کف های اطراف در برابر چکه ها محافظت کنید.

یک پرایمر متصل به آب را اعمال کنید. این کار سطح کاشی شما را برای دریافت رنگ آماده می کند و دوام رنگ شما را در برابر سایش و پارگی روزمره افزایش می دهد. برای صرفه جویی در زمان در کاربردهای گسترده از یک غلتک فوم استفاده کنید.

دیوارها را قبل از کف دوش رنگ کنید. از آنجایی که کاشی رنگ شده ممکن است چندین روز طول بکشد تا درمان شود، بهترین تمرین این است که از بالای دوش به پایین کار کنید تا از موقعیت‌های دشوار نقاشی جلوگیری کنید. از دیوارها شروع کنید و کف را برای انتها ذخیره کنید تا بتوانید از دست زدن به روی کاشی های تازه رنگ شده یا قدم زدن روی آن اجتناب کنید.

اجازه دهید رنگ خشک شود. قبل از استفاده از سیلر یا شابلون کردن هر طرحی، حداقل دو روز زمان خشک شدن بگذارید. زمان پخت کافی باعث افزایش طول عمر رنگ شما می شود. این زمان را برای درزبندی هر درز یا لبه ای که کاشی با دیوار خشک برخورد می کند، اختصاص دهید. اگر لایه اول شما رنگ یا رنگ مورد نظر شما را نمی دهد، لایه دوم را بمالید و بگذارید تا چهل و هشت ساعت دیگر خشک شود.

کاشی را مهر و موم کنید. پروژه را با یک درزگیر به پایان برسانید تا مقاومت آن در برابر رطوبت بهبود یابد. اگر علاوه بر دیوارها، کاشی کف را نیز رنگ آمیزی کرده باشید، ممکن است این سطح پس از چند لایه رنگ، لیز شود. استفاده از فرمول غیر لغزنده روی زمین برای بهبود کشش را در نظر بگیرید.

سخن پایانی: 

سعی کرده ایم در این مطلب به صورت کامل و جامع نحوه رنگ آمیزی کاشی را به شما آموزش دهیم . همچنین پیشنهاد میکنیم مطلب را بخوانید: آموزش رنگ آمیزی دیوار با شابلون

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *