دلایل اهمال کاری و پشت گوش اندازی چیست؟

دلایل اهمال کاری و پشت گوش اندازی چیست؟

دلایل اهمال کاری و پشت گوش اندازی چیست؟ :اگر تا به حال هدف یا پروژه ای را آغاز کرده اید، اما نتوانسته اید نظم و انضباط را پیدا کنید تا آن را تا پایان کامل دنبال کنید، در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که ممکن است اتفاق افتاده باشد.

فرهنگ عمومی خودیاری این باور را در ما القا می کند که برای موفقیت باید نظم و انضباط داشته باشیم. به ما گفته می شود که نظم و انضباط کلید دستیابی به موفقیت تحصیلی، بالا رفتن از نردبان شغلی، رسیدن به بدن رویاهایمان، یادگیری یک مهارت جدید … عملاً هر چیزی است. در نتیجه، ما معتقدیم که باید خود را مجبور به انجام هر کاری کنیم تا این رویاها به واقعیت تبدیل شوند.

با این حال، انجام کارها از طریق زور به ندرت راه حلی پایدار است. ممکن است یک یا دو بار این کار را انجام دهیم، اما در نهایت تسلیم خواهیم شد. این می تواند به سرعت به چرخه معیوب تسلیم شدن و سپس سرزنش خودمان به دلیل فقدان انضباط تبدیل شود.

اما اینکه چرا در رسیدن به اهداف خود شکست می خورید، پیچیده تر از نظم و انضباط است. در اغلب موارد، عوامل زیادی دخیل هستند.

بیشتر بخوانید: 10 راه برای موفقیت بیشتر در زندگی

بار درک شده

اغلب اوقات، دلیلی که نمی توانید خودتان را مجبور به انجام کاری کنید که باید انجام شود، درک شما از کار در دست انجام است نه فقدان انضباط. وقتی کاری غیرقابل غلبه به نظر می رسد، احتمالاً آن را به تعویق می اندازید، آن را بیشتر و بیشتر به تأخیر می اندازید تا زمانی که ضرب الاجل به طرز ناراحت کننده ای به پایان برسد، یا اصلاً آن را انجام نمی دهید. با تقسیم کار خود به قطعات کوچک و کوچک، می توانید “بار درک شده” آن را کاهش دهید، و آن را قابل کنترل تر و کمتر ترسناک به نظر می رسانید.

دلایل اهمال کاری و پشت گوش اندازی چیست؟

به عنوان مثال، اگر نمی توانید برای کاهش وزن خود را وادار به ورزش کنید، ممکن است تصوری از قبل در مورد اینکه یک جلسه تمرینی چگونه باید باشد داشته باشید: چه مدت باید طول بکشد و چه چیزی باید به دنبال داشته باشد. ممکن است فکر کنید که برای تلاش برای “شمارش” باید تعداد مشخصی تمرین را برای تعداد مشخصی ست و تکرار انجام دهید. این طرز فکر به سرعت عمل ساده حرکت دادن عضلات شما را به چیزی غیرقابل غلبه و ترسناک تبدیل می کند.

در عوض، سعی کنید تمرینات خود را به مینی توالی های قابل کنترلی تقسیم کنید که می توانید در طول روز انجام دهید. به عنوان مثال، می توانید تمرین خود را به تقسیمات متمرکز بر عضلات تقسیم کنید و آنها را یکی یکی کامل کنید. مارک سیسون، یک متخصص تناسب اندام و ورزشکار سابق، این نوع تمرینات را «تمرینات میکرو» می نامد و می گوید که این تمرینات کلید موفقیت او در حفظ تناسب اندام تا 60 سالگی بوده است.

کاهش نفس

نظم و انضباط مستلزم خودکنترلی است و اعمال خویشتن داری به مقدار زیادی قدرت مغز نیاز دارد. مطالعات نشان داده‌اند که انجام کارهایی که نیاز به خودکنترلی دارند به معنای واقعی کلمه منابع مغز (گلوکز و اکسیژن) را تحلیل می‌برند. در نتیجه، اعمال خودکنترلی در یک کار، اعمال آن را در کار بعدی دشوارتر می‌کند، که نشان می‌دهد خودکنترلی منبع محدودی است که باید دوباره پر شود. در روانشناسی، به این «تخلیه نفس» می گویند.

دلایل اهمال کاری و پشت گوش اندازی چیست؟

اگر با فقدان نظم و انضباط برای یک تعهد خاص دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است سعی کنید زمانی که نفس شما تحلیل رفته است، آن را امتحان کنید. شاید پس از یک روز طولانی در محل کار، در تلاش هستید که خودتان را به ورزش وادارید، یا بعد از گفتگوی سخت با مشتری، نتوانید به دنبال یک بیسکویت چیپسی شکلاتی نروید. انجام هر کاری که شما را وادار به انجام خودکنترلی کند، توانایی شما را برای تمرین نظم و انضباط کاهش می دهد.

این نوع مشکلات به راحتی با کمی برنامه ریزی حل می شود. سعی نکنید تعداد زیادی از فعالیت های انضباطی را یکی پس از دیگری برنامه ریزی کنید. به خودتان مقداری بافر بدهید تا منابع ذهنی خود را دوباره پر کنید. و وقتی شرایط مانع شد، به خودتان اجازه دهید کمی سستی داشته باشید – در نهایت شما فقط یک انسان هستید.

بیشتر بخوانید: چگونه مثبت گرایی سمی را از خود دور کنیم؟

کمبود انگیزه

گاهی اوقات، عدم نظم و انضباط شما در واقع یک موضوع انگیزه است. دلیل اینکه شما برای پایبندی به یک رژیم غذایی تلاش می کنید، پروژه ها را به تعویق می اندازید، یا نمی توانید خودتان را مجبور به انجام کاری کنید که به اراده و کنترل خود نیاز دارد، این است که دلیل کافی برای انجام آن ندارید. ممکن است فکر کنید که دارید، اما شواهد – رفتار شما – چیز دیگری می‌گوید.

دلایل اهمال کاری و پشت گوش اندازی چیست؟

از خود بپرسید که در تلاش برای انجام چه کاری هستید و چرا برای شما مهم است. به عنوان مثال، اگر در تلاش برای کاهش وزن به دنبال یک رژیم غذایی و ورزش هستید، از خود بپرسید که چرا می‌خواهید در وهله اول وزن کم کنید؟ بررسی کنید که واقعاً چه چیزی پشت هدف شما نهفته است. بدون داشتن یک “چرا” واضح و قانع کننده، اهداف محکوم به شکست هستند.

یک قدم به عقب بردارید و انگیزه های اصلی پشت کار خود را در نظر بگیرید. هر هدف ارزشمندی انگیزه ای معنادار و اساسی خواهد داشت که پس از روشن شدن، موضوع نظم و انضباط را کمتر مرتبط می کند. هنگامی که “چرا” پشت هدف خود را بدانید، بسیار آسان تر خواهید بود که خود را وادار به انجام هر کاری که برای تحقق آن لازم است انجام دهید.

کلمات پایانی: فراتر از نظم و انضباط

برای موفقیت در زندگی نیازی نیست که یک رواقی شوید. انضباط شخصی ممکن است گاهی مفید باشد، اما راه حل پایداری نیست. تعلق خاطر به این ذهنیت که موفقیت از نظم و انضباط حاصل می‌شود، می‌تواند ما را از انجام بازتابی که برای بررسی دلایل واقعی برای دنبال کردن تعهدات خود در تلاش هستیم، باز دارد. هنگامی که یک تعهد بلندپروازانه را آغاز می کنیم، اما برای انجام آن تلاش می کنیم، به ندرت رویکرد خود یا انگیزه های زیربنایی پشت آن را زیر سوال می بریم. با این حال، اغلب راه حل اینجاست. اگر برای تأمل وقت بگذارید، متوجه خواهید شد که فقدان انضباط واقعاً مشکل نیست. معمولاً عواملی در بازی وجود دارند که فراتر از نظم و انضباط هستند.

سخن آخر:

عوامل گفته شده از مهم ترین عوامل ایجاد پشت گوش اندازی هستند. آها را رعایت کنید و مطمین باشید مشکل شما حل خواهید شد. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 5 دلیل برای اثبات مضر بودن رژیم های محدود کننده

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *