چطور از ورود حشرات به داخل خانه جلوگیری کنیم؟

چطور از ورود حشرات به داخل خانه جلوگیری کنیم؟

چطور از ورود حشرات به داخل خانه جلوگیری کنیم؟ خانه محل آسایش مردم است و ما به هیچ وجه نمی خواهیم این آسایش به هم بخورد اما حشرات مزاحم به این موضوع اهمیت نمی دهند و باید از این حشرات مزاحم جلوگیری کنیم روش هایی وجود دارد که از ورود یا زنده ماندن آنها در محیط داخل ساختمان جلوگیری می کند.

راه های مختلفی برای از بین بردن آفات حیوانات خانگی وجود دارد از روش های سنتی گرفته تا اسپری ها و سموم شیمیایی که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله راه های جلوگیری از ورود حیوانات موذی به خانه و از بین بردن آنها را بررسی می کنیم.

چطور از ورود حشرات به داخل خانه جلوگیری کنیم؟

راهکارهایی برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه

درزها و ترک های ساختمان را آب بندی کنید

اولین قدم برای جلوگیری از ورود آفات به داخل خانه، بستن شکاف ها و درزهای خانه است. این شکاف ها می تواند در نما، کف، سقف و دیوارهای خانه باشد.

تمام قسمت های خانه را به دقت بررسی کنید و هر جای خالی را با مواد مناسب مانند فویل آلومینیوم یا ملات پر کنید. استفاده از درزگیر برای این کار توصیه نمی شود زیرا برخی از حشرات و حیوانات درزگیرها را می جوند و وارد خانه می شوند.

همیشه خانه را تمیز کنید

نظافت خانه نقش مهمی در جلوگیری از رشد حشرات و میکروب ها دارد. سعی کنید به طور مرتب ظروف را بشویید، فرش ها را جارو کنید و کف را با مواد شوینده مناسب تمیز کنید. همچنین تا حد امکان از گذاشتن ضایعات کاغذ در منزل خودداری کنید این مواد برای رشد سوسک ها ضروری هستند.

چطور از ورود حشرات به داخل خانه جلوگیری کنیم؟

استفاده از روکش درب و پنجره

با گرم شدن هوا، حشرات مختلفی مانند پشه و مگس می توانند از در و پنجره وارد خانه شوند، بنابراین بهتر است روی آنها را با روکش های مخصوص در و پنجره بپوشانید تا بتوانید به راحتی در و پنجره های خود را باز نگه دارید.

استفاده از کلاهک برای چاه

ورودی های متصل به چاه ها محل تجمع آلودگی هستند بنابراین بهترین مکان برای رشد سوسک ها و مگس های کوچک هستند. باید هر چند وقت یک بار این ورودی ها را تمیز و رسوب زدایی کنید و درپوش های مخصوصی روی آن ها قرار دهید.

جلوی در را مسدود کنید

اگر درب شما شکافی در چارچوب دارد برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه، از درزگیر برای پر کردن شکاف استفاده کنید احتمال ورود حشرات از بیرون خانه زیاد است این موضوع را جدی بگیرید.

استفاده از روکش درب و پنجره

اتصالات سقف را بررسی کنید

اتصالاتی مانند لوله یا دودکش در پشت بام که به داخل خانه منتهی می شود می تواند راهی برای ورود حشرات به خانه باشد. درزها و شکاف های اطراف این اتصالات را هم در پشت بام و هم در داخل خانه ببندید. مثلا روی دهانه آنها توری بچسبانید یا از کلاه دودکش برای جلوگیری از ورود حشرات استفاده کنید.

از رطوبت دوری کنید

اگر تخلیه ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر دارد، این کار را در اولویت قرار دهید و از نشت آب به داخل کابینت یا زمین جلوگیری کنید. زیرا رطوبت یکی از عوامل مهم در رشد حشرات مزاحم مانند سوسک های کوچک و سوسک ها می باشد.همچنین میتوانید با کلیک برروی راهکارهای مراقبت از ماشین لباسشویی این مقاله را هم بخوانید.

از رطوبت دوری کنید

مراقب سطل زباله باشید

زباله ها و سطل های زباله مکان های مناسبی برای حشرات به خصوص سوسک ها هستند. زباله ها را در مکان مناسب جمع آوری کنید. یک سطل زباله درب دار انتخاب کنید و هر شب آن را خالی کنید. سطل زباله را مرتب تمیز و ضدعفونی کنید.

مراقب سطل زباله باشید

غذا را در ظروف در بسته نگهداری کنید

غذا، برنج، آرد، مکمل های غذایی و ادویه جات را در ظروف در بسته نگهداری کنید. برای غذاهایی که حساسیت بیشتری دارند از ظروف شیشه ای شفاف استفاده کنید که بتوانید در کمترین زمان داخل آن را بررسی کنید.

برنج و آرد را در یک ظرف پلاستیکی دربسته نگهداری کنید و یک یا چند تکه کوچک سیر یا فلفل خشک را داخل ظرف برنج بریزید و در محیطی سرد و خشک نگهداری کنید. بوی سیر برای بسیاری از حشرات بوی آزاردهنده ای است. اولین عاملی که حشرات را جذب می کند بوی غذا است.

مراقب کانال کولر باشید

اگرچه احتمال این اتفاق کم است، اما سوسک ها می توانند تا بالای پشت بام نفوذ کرده و از کانال کولر وارد خانه شوند. پس کانال کولر را نادیده نگیرید و تورهای مناسب را دور کانال بچسبانید.

مراقب کانال کولر باشید

فاضلاب‌ها را مسدود کنید

یکی از راه های ورود حشرات مانند سوسک ها (یا بهتر است بگوییم سوسک ها) ورودی فاضلاب و چاه توالت است. بنابراین سعی کنید توالت فرنگی را به خوبی ببندید و از توری های مناسب برای بستن سینک و فاضلاب حمام استفاده کنید این روش بسیار موثر خواهد بود.

از جرم گیرها برای فاضلاب استفاده کنید

سعی کنید سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و توالت را با مواد شوینده مناسب بشویید. این کار از تجمع کثیفی در لوله جلوگیری می کند و در نتیجه از رشد حشرات مضر جلوگیری می کند.

از سم‌کش‌های قوی استفاده کنید

معمولاً از اول بهار یا آخرین ماه زمستان سمپاشی خانه را دوباره شروع کنید در این دوره حشرات به خصوص سوسک ها و ساس ها شروع به تخم گذاری می کنند. این امر از پرورش و رشد تعداد زیادی از حشرات در بهار و تابستان جلوگیری می کند.

بهتر است ابتدا این کار را با بررسی هزینه های سمپاشی سوسک های کوچک، ساس و پشه با کمک کسانی که سمپاشی خانگی انجام می دهند انجام دهید. این افراد با توجه به وسایلی که دارند می توانند در همه جای ساختمان سمپاشی کنند تا جایی برای رشد این حشرات باقی نماند.

بیشتر بخوانید: چگونه از شر کنه در خانه خلاص شویم؟

از جرم گیرها برای فاضلاب استفاده کنید

سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد همانطور که گفتیم اولین قدم برای جلوگیری از ورود آفات به داخل خانه، بستن شکاف ها و درزهای خانه است.

این شکاف ها می تواند در نما، کف، سقف و دیوارهای خانه باشد. شما همچنین میتوانید با کلیک برروی همه چیز درباره حشره کش کامن که باید بدانید ! این مقاله هم بخوانید نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *