برای کاهش وزن خود این چند راهکار را فراموش نکنید!

برای کاهش وزن خود این چند راهکار را فراموش نکنید!

برای کاهش وزن خود این چند راهکار را فراموش نکنید! اگر بتوانید 500 کالری در روز کاهش دهید، می توانید در یک هفته 453 گرم وزن کم کنید و ما در این زمینه به شما راهکارهایی ارائه خواهیم داد. برای اینکه به اهداف کاهش وزن خود برسید، بهتر است ادامه مقاله را بخوانید تا با روش های کاهش کالری آشنا شوید.

به جای ساندویچ از سالاد استفاده کنید

دو برش بزرگ نان با سس مایونز با حدود 550 کالری وارد بدن شما می شود. می توانید به جای ساندویچ از سالاد استفاده کنید.

✅ از نوشیدن نوشابه و سایر نوشیدنی های شیرین خودداری کنید.

✅ نوشابه های گازدار را از لیست خود حذف کنید و به جای آن آب بنوشید.

برای کاهش وزن خود این چند راهکار را فراموش نکنید!

از قهوه سیاه استفاده کنید

یک اسپرسو بزرگ بدون شکر 220 کالری دارد در حالی که یک فنجان قهوه سیاه تنها 2 کالری دارد اگر به نوشیدن روزانه دو فنجان قهوه اسپرسو با شکر عادت دارید، باید بدانید که ۵۵۰ کالری وارد بدن شما می شود.

برای کاهش وزن خود این چند راهکار را فراموش نکنید!

از یخ قهوه یا آیس کافه استفاده کنید

استفاده از آیس قهوه می تواند تاثیر بسیار خوبی در کاهش کالری داشته باشد.

برای کاهش وزن خود این چند راهکار را فراموش نکنید!

غذا را آهسته تر بجوید

اگر بتوانید هر لقمه را دو بار بجوید، می توانید غذای کمتری بخورید و زودتر احساس سیری کنید. مطالعات نشان می دهد که با جویدن آهسته غذا می توانید 100 تا 120 کالری کمتر در هر وعده غذایی مصرف کنید. بنابراین روزانه 400 کالری کمتر وارد بدن شما می شود.

کاهش وزن سریع در یک ماه

تشنگی خود را با ترکیب آب و لیمو رفع کنید

به جای رفع تشنگی با نوشابه های مضر، بهتر است یک لیموترش تازه بردارید و آب آن را در یک فنجان آب بریزید. با نخوردن یک لیوان نوشابه، تقریبا 200 کالری کمتر وارد بدن می شود.

کاهش وزن سریع در یک ماه

غذای خود را در خانه بپزید

یک مطالعه در سال 2014 نشان داد افرادی که شام ​​را در خانه می پختند کالری کمتری مصرف می کردند. سعی کنید صبحانه، ناهار و شام خود را در خانه تهیه کنید.

کاهش وزن سریع در یک ماه

نشستن طولانی مدت را کاهش دهید

مطالعات انجام شده در مایوکلینیک نشان می‌دهد افرادی که در طول روز در حال حرکت و فعالیت هستند نسبت به سایر افراد ۳۵۰ کالری بیشتر می‌سوزانند. از پیشخدمت بخواهید که نیمی از غذا را قبل از آوردن روی میز در ظرف یکبار مصرف بریزد

در این صورت قادر خواهید بود به طور متوسط ۷۵۰ کالری کمتر مصرف کنید. تحقیقات دانشمندان نشان می دهد یک وعده غذایی معمولی در بیشتر کشورها حاوی بیش از ۱۵۰۰ کالری است بنابراین اگر شما بتوانید نصف این مقدار را بخورید کالری کمتری وارد بدن می‌شود و وزنتان نیز کمتر خواهد شد.

کاهش وزن سریع در یک ماه

به جای استفاده از گوشت دنده، از گوشت صاف استفاده کنید

این باعث می شود 700 کالری کمتر وارد بدن شود. 453 گرم گوشت دنده در یک رستوران تقریبا 1400 کالری دارد. اما استیک تهیه شده از گوشت مستقیم تنها 700 کالری خواهد داشت.

کاهش وزن سریع در یک ماه

قاشق و چنگال را بین غذاها بگذارید و سرعت را کم کنید

کاهش سرعت غذا خوردن می تواند به شما کمک کند کالری کمتری مصرف کنید مطالعات نشان می دهد که با انجام این کار، افراد می توانند 500 کالری کمتر مصرف کنند.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن در 7 روز

سعی کنید 7-8 ساعت بخوابید

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار موثر است. به این ترتیب می توانید بیش از 300 کالری بسوزانید. مطالعات و تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی نه تنها متابولیسم بدن را کند می کند، بلکه اشتهای افراد را برای خوردن چیزهای شیرین افزایش می دهد.

کاهش وزن سریع در یک ماه

قبل از خوردن صبحانه ورزش کنید

این می تواند 350 کالری کمتر به بدن اضافه کند مطالعه انجام شده در ژاپن نشان می دهد که وقتی افراد قبل از صبحانه ورزش می کنند، 280 کالری بیشتر از زمان های دیگر سوزانده می شود.

بیشتر بخوانید: چند روش موثر برای کاهش چربی شکم

نان خود را با روغن زیتون پر نکنید

فقط چند تکه نان می تواند 500 کالری داشته باشد، بنابراین نیازی به اضافه کردن روغن زیتون به آن ندارید. بله، روغن زیتون یکی از مواد سالم است اما می تواند کالری بیشتری به بدن اضافه کند. اگر می خواهید از فواید روغن زیتون بهره مند شوید، بهتر است آن را با نان نخورید.

کاهش وزن سریع در یک ماه

پیاده روی خود را به صورت ترکیبی انجام دهید

مطالعات نشان می دهد که اضافه کردن یک پیاده روی کوتاه و سریع به پیاده روی می تواند بیش از 20 درصد کالری را بسوزاند. این بدان معناست که یک ساعت پیاده روی می تواند به راحتی 90 تا 120 کالری بسوزاند.

قرار گرفتن در معرض هوای سرد کالری بیشتری می‌سوزاند زیرا بدن حساسیت بیشتری به هورمون گرسنگی لپتین خواهد داشت.
مطالعات نشان می‌دهد افرادی که سه ساعت از روز خود را در هوای سرد می گذرانند ۲۵۰ کالری بیشتر می‌سوزانند.

چیپس و سالسا را ​​فراموش کنید

این مواد سرشار از چربی و نمک هستند و می توانند بیش از ۶۴۵ کالری به بدن اضافه کنند. سعی کنید تا جایی که می توانید از خوردن این مواد خودداری کنید.

کاهش وزن سریع در یک ماه

به جای گوشت از قارچ استفاده کنید

مطالعات نشان داده است افرادی که گوشت قرمز را با قارچ جایگزین می کنند، 444 کالری کمتر مصرف می کنند.

هنگام صرف غذا، تلفن همراه خود را کنار بگذارید

افرادی که هنگام صرف غذا به تلفن همراه نگاه می کنند، احساس سیری نمی کنند و غذای بیشتری مصرف می کنند. این باعث می شود کالری دریافتی افزایش یابد.

سعی کنید هنگام غذا خوردن ذهن خود را از چیزهای دیگر پاک کنید و فقط روی غذا خوردن تمرکز کنید.
استرس همچنین می تواند هورمون های ذخیره کننده چربی را فعال کند و افرادی که احساس استرس می کنند 104 کالری بیشتر دریافت خواهند کرد.

کاهش وزن سریع در یک ماه

آدامس بجوید و آب بیشتری بنوشید

مطالعات نشان می دهد جویدن آدامس بدون قند به مدت یک ساعت در صبح باعث می شود 67 کالری کمتر وارد بدن شود. می توانید همین کار را بعد از ظهر تکرار کنید. همچنین افرادی که روزانه یک تا سه لیوان آب اضافی می نوشند 205 کالری کمتر مصرف می کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *