چند ترفند ساده برای خواباندن نوزاد

چند ترفند ساده برای خواباندن نوزاد

چند ترفند ساده برای خواباندن نوزاد : همه نوزادان متفاوت هستند و بعید است که نیازهای خواب آنها به خوبی با شما هماهنگ شود. کودک خود را در اسرع وقت وارد یک برنامه خواب آرام کنید – هر چه زودتر به آن عادت کند، راحت تر می توانید او (و شما) را در یک الگوی خواب منظم قرار دهید. دراین مطلب به چند ترفند خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

1. نویز سفید

با صدای سفید به آرام کردن و کاهش استرس کودک خود کمک کنید. پس از همه، آنها از رحم آمده اند – مکانی فوق العاده پر سر و صدا! یک دستگاه صدا یا رادیو ثابت را امتحان کنید، در گوگل دانلود صدای سفید را جستجو کنید. این یک راه آسان، موثر و ارزان برای کمک به خواب است.

2. لباس های پنبه ای را انتخاب کنید

از تحریک در هنگام خواب خودداری کنید و لباس خواب نخی بخرید. پنبه نرم، ظریف است و می تواند احساس راحتی را برای نوزادان ایجاد کند. الیاف طبیعی به خنک نگه داشتن کودک در تابستان و گرم نگه داشتن کودک در زمستان کمک می کند.  

3. قبل از خواب حمام کنید

چه کسی بعد از یک حمام آرامش بخش دوست داشتنی احساس آرامش نمی کند؟ آب گرم و یک پارچه شستشوی نرم بهترین راه برای آرام کردن کودک شما در حالت خواب است. پس از حمام، کودک خود را برای خوابیدن در اتاقی با نور کم آماده کنید تا به آرامش او کمک کند. 

چند ترفند ساده برای خواباندن نوزاد

بیشتر بخوانید: علائم سیری نوزاد | چطور بفهمیم نوزاد ما سیر شده است؟

4. داستان بخوانید

یک داستان به آرامش کودک شما در طول برنامه خوابش کمک می کند. صدای شما اثر آرام بخشی خواهد داشت و در آغوش گرفتن به آرامش کودک شما که آماده خواب است کمک می کند. خواندن با صدای بلند همچنین می تواند به آموزش در مورد ارتباط، گوش دادن و هرچه بیشتر کودک شما در معرض آنها قرار گیرد کمک کند – وقتی زمان شروع صحبت می رسد او مجهزتر خواهد بود.

چند ترفند ساده برای خواباندن نوزاد

5. مراقب دما باشید

اطمینان حاصل کنید که اتاق کودک شما در شب خنک تر و در روز گرم نگه داشته می شود. دمای مطلوب بین 16 تا 20 درجه سانتیگراد است. با استفاده از دماسنج اتاق می توانید دما را زیر نظر داشته باشید.

6. یک منطقه خواب ایجاد کنید

عادات خواب خوب را با ایجاد یک منطقه خواب خاص برای کودک خود تشویق کنید. در این اتاق سعی کنید آنها را هر روز در یک ساعت مشخص چرت بزنند و بخوابند. پایبند بودن به این روال ثابت به کودک شما کمک می کند تا در یک الگو قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: دلایل بی کیفیتی شیر مادر چیست؟ چند راهکار موثر

7. ماساژ

هنگامی که کودک در گهواره خود قرار می گیرد، با قرار دادن آرام دستان خود روی بازوها و شکم او، او را آرام کنید تا آرامش داشته باشید. 

چند ترفند ساده برای خواباندن نوزاد

8. دور کودک را بدون شلوغی نگه دارید

تنها چیزی که کوچولوی شما نیاز دارد یک ملحفه در تخت خواب یا تخت خود است. بالش‌ها، سپرهای ایمنی، اسباب‌بازی‌ها و سایر اقلام می‌توانند خطری ایجاد کنند، بنابراین آن‌ها را دور از ریخت و پاش نگه دارید.

9. نور چراغ ها را کم کنید

شب هنگام نزدیک به زمان خواب با کودک خود به اتاقی با نور کم بروید تا او را به روز و شب عادت دهید. اگر احتمال دارد کودک شما با نور بیرون مزاحم شود، پرده خاموشی را در نظر بگیرید. یک چراغ شب کوچک برای تغذیه و تعویض پوشک کافی است.

چند ترفند ساده برای خواباندن نوزاد

سخن آخر: 

امیدواریم از این روش ها استفاده کرده و نظر خود را با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید:‌ علت بی خوابی نوزادان + راه حل برای بی خوابی آنها

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *