10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

  • توسط مریم
  • ۲ ماه پیش
  • 0
10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن :

بسیاری از ما یک بسته ورق خشک کن استفاده نشده در پشت کمد لباسشویی خود داریم. اگر به سراغ نرم‌کننده‌ها رفته‌اید، وقت آن رسیده است که کاربردهای دیگر ورق‌های خشک کن را در نظر بگیرید.

بر خلاف نرم کننده پارچه، ورق های خشک کن برای کار در خشک کن طراحی شده اند – سرنخ در نام آن است. ورق های خشک کن با اسید استئاریک پوشانده شده اند که با حرارت دادن ذوب می شود. این به کاهش استاتیک و افزایش نرمی پارچه در خشک کن کمک می کند.

اگرچه برای استفاده در لباسشویی ما طراحی شده است، اما کاربردهای زیادی برای ورق های خشک کن وجود دارد که برای انواع کارهای روزمره عالی است.

در اینجا 10 مورد از بهترین کاربردهای غیرمعمول برای ورق های خشک کن آورده شده است.

1. قابلمه ها و ماهیتابه های کثیف را تمیز کنید

قابلمه ها و تابه های کثیف مطمئناً تمیز کردن آنها دشوار است. می توانید هنگام شست و شو از ورق خشک کن استفاده کنید تا کارها بسیار آسان تر شود.

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

به سادگی قابلمه خود را با آب داغ و مایع شوینده پر کنید، یک ورقه خشک کن اضافه کنید و بگذارید یک ساعت خیس بخورد. آب را تخلیه کنید، ورق خشک کن را بردارید، و هر گونه سوختگی روی غذا باید راحت تر از تابه خارج شود.

مطلب مرتبط:‌چگونه ماهیتابه سوخته را بشوییم ؟

2. از ورق خشک کن برای تمیز کردن وسایل الکترونیکی استفاده کنید

وسایل الکترونیکی دارای بار الکتریکی هستند، به این معنی که اساسا آهنربایی برای گرد و غبار هستند. با استفاده از ورق خشک کن برای پاک کردن آنها، استاتیک خنثی می شود. این بدان معنی است که گرد و غبار کمتری در آینده به سمت آنها جذب خواهد شد.

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

3. نشت خشک را با یک ورق خشک کن تمیز کنید

نشت های خشک اغلب به اندازه نشت های مرطوب آزاردهنده هستند! چه شکر، گل یا خاکی که ریخته اید، تمیز کردن آن را با یک ورق خشک کن راحت تر کنید.

سطح کمی بافت و الیاف ورق خشک کن ذرات خشک را بلند می کند و در جای خود نگه می دارد تا پاکسازی را انجام دهد.

4. موهای ناخوشایند حیوان خانگی را بردارید

داشتن حیوان خانگی بودن به معنای یک چیز است: تمیز کردن زیاد! موهای حیوانات خانگی در اطراف خانه هم نامناسب و هم غیربهداشتی است. یک ورقه خشک کن را روی نواحی پر از موهای حیوان خانگی پاک کنید تا بدون زحمت آن را بلند کنید و خانه خود را بدون لک به نظر برسانید.

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

مطلب مرتبط:‌چند راه برای دفع کک از بدن حیوانات

5. نحوه تمیز کردن عینک بدون پارچه

پارچه های عینک تمام شده است؟ پول خود را برای موارد جدید هدر ندهید – یک ورق خشک کن این کار را به خوبی انجام می دهد. به آرامی آنها را روی لنزهای خود بمالید تا از لک و اثر انگشت پاک شوند.

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

6. چگونه لکه های مداد رنگی را پاک کنیم

اگر بچه دارید، لکه های مداد رنگی بسیار رایج است. خوشبختانه، یک راه آسان برای حذف آنها وجود دارد.

یک ورقه خشک کن بردارید و ناحیه لکه دار را به آرامی مالش دهید تا آثار ناپدید شوند.

7. از خشک کن برای تمیز کردن حشرات ماشین خود استفاده کنید

وقت آن است که از این کاربردهای غیرمعمول برای ورق های خشک کن بیرون استفاده کنید! اگر با سرعت در شهر حرکت کرده‌اید و در نتیجه تعداد زیادی اشکال روی کاپوت خود جمع‌آوری کرده‌اید، در اینجا یک راه آسان برای حذف آنها وجود دارد.

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

نیازی به شستشوی کامل ماشینتان نیست – یک ورقه خشک کن را خیس کنید و روی قسمت های پوشیده از حشرات پاک کنید تا آنها را پاک کنید.

8. چگونه اتو را با استفاده از ورق خشک کن تمیز کنیم

راه های مختلفی برای تمیز کردن اتو وجود دارد. اگر موفق شده اید پارچه را روی صفحه آهنی ذوب کنید، یک ورق خشک کن می تواند همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

10 کاربرد شگفت انگیز ورق خشک کن

اتو را روی حرارت کمتر بگذارید، ورق خشک کن را روی صفحه اتو بمالید و مراقب باشید که خود را نسوزد. این کار را تا زمانی ادامه دهید که کثیفی و کثیفی به طور کامل روی ورق خشک کن منتقل شود و صفحه آهنی شما تمیز و درخشان شود.

مطلب مرتبط: روش های موثر جرم گیری اتو بخار

9. چگونه لکه های سفید دئودورانت را پاک کنیم

کشیدن یک تاپ جدید فقط برای یافتن اینکه دئودورانت شما ردهای سفیدی روی آن گذاشته است می تواند بسیار خسته کننده باشد.

سریع عمل کنید و این لکه های سطحی را می توان به راحتی برطرف کرد. یک ورقه خشک کن را روی لکه های سفید به آرامی پاک کنید تا گرد و غبار آن ها از بین برود. شما در کمترین زمان بی عیب و نقص به نظر خواهید رسید!

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس

10. از ورقه خشک کن برای تمیز کردن کف صابون استفاده کنید

انباشته شدن کف صابون در حمام می تواند مشکل باشد. راه حل مورد علاقه ما؟ یک ورق خشک کن در صورت استفاده خیس، هر گونه کف صابون را بدون زحمت بیشتر از همیشه پاک می کند.

سخن آخر: 

امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید با استفاده از ورق خشک کن کارهای خود را ساده تر کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم بخوانید: 7 کاربرد جذاب چسب حرارتی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *