بالکن و تراس را سرسبز کنید

  • توسط مریم
  • ۱ سال پیش
  • 0
بالکن و تراس را سرسبز کنید

بالکن و تراس را سرسبز کنید

بالکن و تراس را سرسبز کنید : بالکن قطعه کوچکی از زندگی در فضای باز برای ساکنان آپارتمان است و شما می توانید بالکن خود را به هر جهتی ببرید. این فضا می تواند فضای کباب پز در فضای باز یا حتی یک باغ بالکن باشد. افزودن فضای سبز به فضای زندگی شما قطعا می تواند آن را زیباتر و آرام تر کند، هرچند اگر بالکن کوچکی داشته باشید چالش برانگیز است. در اینجا 5 ایده جذاب باغ بالکن برای آن فضاهای کوچک آورده شده است.

1. باغ بالکن خود را به صورت عمودی با برج ها و تراس ها بگیرید

در یک فضای کوچک، کاشت یک باغ عمودی یکی از راه‌های استفاده بهینه از آنچه دارید است. بیشتر گیاهان انگور و دنباله دار را می توان تشویق کرد که به طور عمودی بالا بروند و می توان آنها را در اطراف سه پایه یا داربست در هم آمیخت. در باغ سبزیجات می توانید این کار را با لوبیا و کدو حلوایی انجام دهید یا در باغ گل می توانید از کلماتیس و ویستریا استفاده کنید. در هر صورت، آموزش گیاهان به صورت عمودی، دیواری از پوشش گیاهی سرسبز ایجاد می کند تا به عنوان یک صفحه حفظ حریم خصوصی باشد یا به عنوان پس زمینه ای برای گیاهان کوتاهتر با شکوفه های رنگارنگ یا شاخ و برگ های چشمگیر عمل کند. این یک تکنیک قدرتمند برای هر باغ کوچک است.

بالکن و تراس را سرسبز کنید

یکی دیگر از تغییرات این موضوع، برج گرد یا هشت ضلعی است که می توان آن را با پیچاندن سیم مرغ به دور چند پایه در وسط گلدان درست کرد. آن را با انگورهای کوهنوردی بکارید تا لهجه ای چشمگیر در طراحی کلی باغ خود داشته باشید.

2. باغ بالکن خود را با داربست و گلدان های عمودی بسازید

داربست ها و برج ها راه حل های عملی برای فضاهای کوچک هستند، اما محدودیت هایی دارند. پرده‌ها معمولاً به دیوار یا فضای عمودی دیگری نصب می‌شوند و برج‌ها و سه‌پایه‌ها باعث می‌شوند تا زمانی که گلدان پر شود، حرکت آن دشوار باشد. کاشت های عمودی ایستاده می توانند راحت تر باشد، و اگر تصمیم بگیرید فضای شما کار نمی کند و می خواهید آن را مرتب کنید، معمولاً جابجایی آنها آسان تر است. آنها در سبک متفاوت خواهند بود.

بالکن و تراس را سرسبز کنید

برخی از آنها قفسه بندی را با قفسه های گلدانی و یک پرده عمودی ترکیب می کنند، در حالی که برخی دیگر چهار یا پنج گلدان از نوع طاقچه را روی یک قاب فلزی سبک اما محکم نصب می کنند. هر سبکی را که انتخاب کنید، باغ بالکن شما حداکثر تاثیر را در فضای کوچک شما خواهد داشت.

3. ارتفاع بوته را تغییر دهید تا تأثیر هر کاشت به حداکثر برسد

وقتی فضای محدودی برای کاشت‌ها دارید، طراحی باغ شما باید حداکثر تأثیر را از هر یک، چه به صورت جداگانه و چه به صورت جمعی، داشته باشد. یکی از راه‌های انجام این کار، ترکیب گیاهان با ارتفاع‌های مختلف، چه در یک کاشت معین یا بین کاشت‌های همسایه، ایجاد یک جلوه چند لایه است که چشم شما را به‌طور عمودی به سمت کاشت‌هایتان هدایت می‌کند.

بالکن و تراس را سرسبز کنید

در گلدان‌های باریک و صرفه‌جویی در فضا، می‌توانید گیاهان یا گل‌های بلندتر در عقب و گیاهان کوتاه‌تر (یا دنباله‌دار) در لبه جلویی داشته باشید. در گلدان های گرد می توانید با قرار دادن بلندترین گیاهان در وسط و کوتاهترها به سمت لبه ها جلوه ای مشابه ایجاد کنید. می‌توانید با استفاده از گیاهانی که رنگ‌ها، بافت‌ها و شکل‌های متضاد را به مهمانی می‌آورند، دو برابر کنید.

4. نرده بالکن خود را با گلدان پر کنید

مهم نیست که فضای شما چگونه تنظیم شده است، نرده بالکن کشیده ای خواهید داشت که لبه آن را مشخص می کند. این فضای رایگانی است که می توانید در هر باغ بالکن روی آن حساب کنید و می توانید (و باید) تا آنجا که می توانید از آن بهره ببرید. آن را با گلدان‌های جعبه پنجره/طاقچه پنجره‌ای پر کنید و آنها را با ترکیبی از گیاهانی که رشد می‌کنند و گیاهانی که می‌ریزند و روی لبه می‌ریزند پر کنید. حتی ممکن است با آویزان کردن گلدان ها در داخل و خارج، دو برابر فضای باغچه از همان چند فوت نرده ایجاد کنید.

بالکن و تراس را سرسبز کنید

اگر در تلاش برای یافتن ترکیبی از گلدان های نرده ای هستید که متناسب با فضا باشد، از فروشگاه سخت افزاری یا ساختمانی محلی خود بخواهید که طول ناودان سقف را متناسب با ریل شما برش دهد. هنگامی که درپوش های انتهایی را اضافه کردید و آن را سوار کردید، عملاً یک گلدان سفارشی است.

بیشتر بخوانید: چگونه گیاه پوتوس را پر کنیم؟

5. برای یک فضای کوچک، یک گیاه استیشن یا کاشت را انتخاب کنید

طراحان باهوش گاهی اوقات توصیه به استفاده از مبلمان کوچک در اتاق های کوچک و استفاده از یک مبلمان بزرگ را برای لنگر انداختن یک اتاق به کار نمی گیرند. این استراتژی به خوبی به طراحی باغ منتقل می شود، حتی در یک فضای نسبتاً متوسط ​​بالکن.

بالکن و تراس را سرسبز کنید

یک گلدان بزرگ یا یک گیاه بسیار بزرگ (شاید حتی یک درخت) را انتخاب کنید و از آن به عنوان مرکز بصری طراحی خود استفاده کنید. بقیه گل‌ها و زینت‌های شما فقط باید جزئیات و رنگ اضافی را ارائه دهند، در حالی که قطعه بزرگ شما رنگ کلی را تعیین می‌کند. در یک بالکن کوچک مانند یک خطر به نظر می رسد، اما به طرز شگفت آوری خوب کار می کند.

کلام آخر: 

امیدواریم این مطلب را پسندیده باشید و بتوانید به درستی یک تراس زیبا و سرسیز داشته باشید. می توانید در مطلب بعی نیز همراه ما باشید: چجوری دیوار بالکن رو جذاب کنیم ؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *