چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

  • توسط مریم
  • ۱ سال پیش
  • 0
چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟ : برای بسیاری از خانواده ها، اتاق نشیمن مرکز خانه است. اینجا جایی است که آرامش می‌گیرید، جایی که بچه‌ها و حیوانات خانگی بازی می‌کنند، و دوستان قدیمی می‌نشینند و … اما وقتی اتاق نشیمن شما مملو از کتاب ها و مجلات و لگوهای فراموش شده است، استراحت کردن برایتان دشوار است. با این راهنمای سریع برای سازماندهی اتاق نشیمن، یک بعد از ظهر وقت بگذارید و روی شلوغی کردن تمرکز کنید. با کمی زمان و مرتب کردن، شما و شما و خانواده تان می توانید یک بار دیگر در کنار هم قرار بگیرید و از فضا لذت ببرید.

از یک جعبه برای مرتب کردن استفاده کنید

همانطور که وسایلی مانند بالش و تصاویر را در اتاق نشیمن خود جمع آوری کرده اید، شاید زیبایی زیبایی شما بیش از حد شلوغ شده باشد. قبل از شروع به کنار گذاشتن وسایل، در نظر بگیرید که چه چیزی را باید بردارید. یک راه ساده برای تکمیل این مرحله این است که دو جعبه را به اتاق نشیمن خود بیاورید، یکی را برای کمک های مالی و دیگری را برای اقلامی که در جای دیگری از خانه شما قرار می گیرند تعیین کنید.

چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

در اتاق نشیمن خود پیچ ​​و تاب کنید و تکه هایی را از قفسه ها و کشوها بکشید. برای هر متعلق، به این فکر کنید که آیا اتاق نشیمن شما خانه مناسب آن است یا خیر. اگر گیاه آپارتمانی پیدا کردید که ترجیح می دهید در آشپزخانه نگهداری کنید، آن را جابجا کنید. اگر یک بازی رومیزی قدیمی پیدا کردید که گرد و غبار را جمع آوری می کند، آن را اهدا کنید.

بیشتر بخوانید: رنگ های مناسب برای خانه های کوچک

روی مبلمان کاربردی سرمایه گذاری کنید

صرف نظر از اینکه چند نفر از اعضای خانواده در اتاق نشیمن شما حضور دارند، احتمالاً فضای ذخیره سازی چیزی است که هرگز نمی توانید به اندازه کافی از آن استفاده کنید. به همین دلیل است که سازندگان مبلمان چند منظوره مانند میزهای قهوه خانه بالابر و عثمانی را با محفظه های ذخیره سازی در زیر طراحی کرده اند.

بعد از اینکه اتاق نشیمن خود را شلوغ کردید و به چیزهایی که می خواهید نگهداری کنید، پرداختید، مبلمان خود را ارتقا دهید تا فضاهای ذخیره سازی اضافی ایجاد کنید. این راه حل های ذخیره سازی زیبا به شما کمک می کند تا فضا را عملی نگه دارید و در عین حال حداقل را حفظ کنید.

وسایل الکترونیکی خود را پنهان کنید

هیچ کس دوست ندارد کابل های تلویزیون یا هدفون های درهم ریخته روی میز قهوه را ببیند. البته لوازم الکترونیکی برای زندگی روزمره ما مهم هستند، اما نیازی به نمایش آنها ندارند. یکی از بهترین راه ها برای مرتب نگه داشتن اتاق نشیمن این است که وسایل الکترونیکی و سیم های آنها را از دید پنهان کنید.

چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

یک کشو یا سبد برای این اقلام تعیین کنید تا از دید دور باشند اما همچنان دسترسی به آنها آسان باشد. برای تلفن خود، یک ایستگاه یا سینی شارژ در نظر بگیرید. برای سازماندهی دسته ای از کابل ها در پشت تلویزیون خود، یک مدیر کابل را امتحان کنید. از خلاقیت با این نکته نترسید. راه حلی را بیابید که برای فضای منحصر به فرد و سلیقه شما مناسب باشد.

به هر وسیله ای جایی بدهید

ریموت، زیر لیوانی، پتو: چیزهای زیادی وجود دارد که می‌خواهید در اتاق نشیمن خود از آنها دور نگه دارید و در دسترس باشید. اما مرز بین تمیز و هرج و مرج ساده است – هر کالایی باید خانه مناسبی داشته باشد. برای کنترل تلویزیون خود، یک کشو یا یک کاسه تزئینی در نظر بگیرید که می توانید روی میز قهوه خوری خود قرار دهید. پتوهای خود را در یک سبد بزرگ یا در یک عثمانی با انبار مخفی کنید. اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که انتخاب می کنید در اتاق نشیمن خود نگه دارید، یک نقطه خاص خود را دارد.

چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

دکور را مینیمال نگه دارید

چه سلیقه ترجیحی شما معاصر باشد، چه بوهو، چه وینتاژ یا ترکیبی که مختص شماست، حداقل نگه داشتن دکوراسیون خود به شما کمک می کند تا یک طراحی اتاق نشیمن منسجم ایجاد و حفظ کنید.

چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

برای جلوگیری از شلوغی، قطعات تزئینی خود را در گروه های دو یا سه نفره بچینید، مانند سه شمع طبقه روی یک قفسه کتاب یا یک جفت کتاب روی میز قهوه. در درجه اول از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، اما با خیال راحت رنگ‌های رنگی را اینجا و آنجا به کار ببرید. چند گیاه آپارتمانی را در تمام فضا بگنجانید تا کمی زندگی (به معنای واقعی کلمه) به طراحی اتاق نشیمن خود بیافزایید.

بیشتر بخوانید: چه نوع فرشی خانه را بزرگتر نشان میدهد؟

یک پالت رنگ انتخاب کنید

ممکن است شما به سمت انواع سبک های طراحی داخلی و طیف رنگی کشیده شوید، اما برای اینکه اتاق نشیمن خود را منسجم نگه دارید، مطمئن شوید که زیبایی شناسی ثابتی دارید. یک راه ساده برای دستیابی به این هدف، انتخاب یک پالت رنگ برای اتاق است.

چگونه اتاق نشیمن را مرتب کنیم؟

برای داشتن احساس آرامش، از رنگ های خنثی مانند کرم و بژ استفاده کنید. برخی از مواد طبیعی مانند حصیری و عناصر ارگانیک مانند گیاهان آپارتمانی را اضافه کنید. اگر می خواهید ظاهری متنوع تری داشته باشید، یک یا دو رنگ پررنگ را در کل فضا در نظر بگیرید. هر سبکی که ترجیح می دهید، مطمئن شوید که در اتاق نشیمن حمل می شود.

سخن آخر: 

امیدواریم از این روش استفاده کرده باشید و بتوانید با این چند نکته ساده خانه ای مرتب داشته باشید. پیشنهاد می کنیم مطلب بعد ما را نیز بخوانید: چند روش برای مرتب کردن آشپزخانه های کوچک

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *