چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی

چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی

چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی : اگر متوجه شده‌اید که ویتامین‌ها، جعبه‌های بانداید و بطری‌های شربت سرفه کابینت‌ها، کشوها و سطوح اطراف خانه‌تان را گرفته‌اند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که داروها و لوازم پزشکی خود را مرتب کنید. یک سیستم سازمانی خوب به این معنی است که آنها به طور ایمن ذخیره می شوند، دسترسی به آنها آسان است و در صورت نیاز به سرعت پیدا می شوند. اولین قدم برای سازماندهی همه چیز این است که همه را در یک نقطه جمع کنید. در مرحله بعد، تمام اقلام مونتاژ شده را مرور کنید و تاریخ انقضای آنها را بررسی کنید – ممکن است از اینکه بطری ها و جعبه های تاریخ مصرف گذشته چقدر فضای اشغال کرده اند تعجب کنید!

پس از انجام این کار، دارو و لوازم مختلف را به دسته هایی تقسیم کنید که برای شما منطقی است. این می تواند ویتامین ها، دارویی که هر روز استفاده می شود، داروهای کودکان، وسایل کمک های اولیه، تسکین درد و غیره باشد. بسته به اینکه چند دسته دارید و هر کدام چقدر بزرگ است، می توانید تعیین کنید که کدام سیستم یا ظروف ذخیره سازی برای نیازهای شما بهترین کار را دارند. در اینجا 11 مورد از بهترین نکات و ایده های ما برای نگهداری و سازماندهی دارو آورده شده است.

جعبه دارو فلزی

اگر مقدار زیادی دارو یا فضای ذخیره‌سازی برای این موضوع ندارید، از یک سازمان‌دهنده بیرونی سخت با لایه‌ها و جداکننده‌ها استفاده کنید. معمولاً دارای یک شیار برای بطری ها و جعبه ها و همچنین موارد دیگری مانند دماسنج، نوار یا گاز است. همچنین اگر در سفر هستید، به‌جای اینکه مجبور باشید همه لوازم پزشکی خود را ببندید و بسته‌بندی کنید، می‌توانید آن را به راحتی بگیرید، کل سازمان دهنده (که معمولاً یک دسته دارد) را بردارید و آماده هستید.

چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی

بیشتر بخوانید:چند روش خلاقانه برای مرتب کردن اسباب بازی ها

کابینت دارو

کابینت دارو مانند یک آینه در حمام است و مکان مناسبی برای نگهداری داروهایی است که هر روز استفاده می شود. کابینت ها معمولا باریک هستند، بنابراین یک راه خوب برای تقسیم بندی وسایل، قفسه بندی است. اگر بیش از یک نفر از کابینت دارو استفاده می کند، برای هر فرد یک قفسه اختصاص دهید یا به طور متناوب از قفسه های مختلف برای انواع مختلف دارو یا برای قرص های صبح در مقابل عصر استفاده کنید.

چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی

ارگنایزر کشو

اگر می‌خواهید دارو را در کشو نگهداری کنید، برای جلوگیری از تبدیل شدن آن به یک کشوی آشغال در هم ریخته، هرگز نمی‌توانید چیزی در آن پیدا کنید، از تقسیم‌کننده‌های کشوی قابل افزایش یا ظروف پلاستیکی برای ایجاد محفظه‌های جداگانه استفاده کنید. این به شما امکان می دهد تا به سرعت آنچه را که نیاز دارید یا آنچه باید جایگزین شود، ببینید و به آن دسترسی پیدا کنید.

چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت ارگنایزر ادویه کشوی آشپزخانه

سبدهای سیمی

برای اقلامی مانند توپ‌های پنبه‌ای، پمادها و لوسیون‌ها، از سبدهای سیمی تزئینی استفاده کنید که نه تنها راه خوبی برای کنار هم قرار دادن محصولات مشابه هستند، بلکه وقتی در قفسه حمام یا داخل کمد کتانی نمایش داده می‌شوند، زیبا به نظر می‌رسند. برخی از سبدهای سیمی دارای دسته هایی برای حمل آسان هستند و برخی دیگر دارای جای برچسب هستند، آنچه را که به بهترین وجه با نیاز و سبک شما مطابقت دارد انتخاب کنید.

چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی

 سطل های پلاستیکی شفاف

سطل های پلاستیکی شفاف ، گزینه خوبی برای اقلام بلندتر مانند شربت های سرفه و سایر داروهای مایع و همچنین جعبه های حجیم هستند. به‌راحتی می‌توانید بطری‌های داخل آن‌ها را بایستید و سبد را بیرون بکشید تا چیز مورد نیاز خود را بیابید، به‌جای اینکه داخل کابینت یا قفسه‌ای شلوغ را زیر و رو کنید. یکی از مزایای اصلی استفاده از سبدهای پلاستیکی این است که سبک وزن هستند و به راحتی تمیز می شوند – اگر چیزی ریخت، به سادگی آن را با آب گرم و صابون بشویید و به اندازه نو خواهد بود.

چگونه داروها را مرتب کنیم؟ ایده های کاربردی

سخن آخر: 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشند و بتوانید از این پس داروهای خود را به درستی مرتب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی را بخوانید: 9 ایده برای مرتب کردن قلموی رنگ

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *