گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه : افزودن گیاهان آپارتمانی به اتاق یک راه سریع و آسان برای زیباتر کردن دکوراسیون شماست و وقتی صحبت از آشپزخانه می شود، رشد گیاهان در داخل خانه نیز می تواند کاربردهای عملی داشته باشد. گیاه مناسب می تواند به تصفیه هوا، اضافه کردن رنگ و یا حتی تولید محصولات تازه در تمام طول سال کمک کند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ گیاهی وجود ندارد که در هر آشپزخانه ای رشد کند – زیرا هر فضا شرایط نور، رطوبت و دما منحصر به فرد خود را دارد. با این حال، این 10 گیاه آپارتمانی مکان بسیار خوبی برای شروع هستند.

پوتوس

پوتوس واقعاً یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری هستند. آنها به خوبی با شرایط مختلف نور سازگار می شوند و نسبتاً به خشکی مقاوم هستند. به علاوه، آنها گیاهان آویز عالی می سازند، بنابراین نیازی به هدر دادن فضای ارزشمند پیشخوان نیست!

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

فیلودندرون

فیلودندرون ها یکی دیگر از گونه های گیاهان آپارتمانی کم نگهداری هستند که در سبدهای آویزان عالی به نظر می رسند. مشابه پوتوس، آنها نسبتاً مقاوم به خشکی در نظر گرفته می شوند و می توانند در نور غیر مستقیم روشن تا متوسط ​​رشد کنند. این گیاهان شاخ و برگ در اشکال و رنگ های متنوعی وجود دارند و به دلیل داشتن تصفیه کننده های عالی هوا معروف هستند.

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

بیشتر بخوانید:تفاوت گیاه پوتوس و فیلودندرون چیست؟

گیاهان

کاشت گیاهان در آشپزخانه ممکن است یک انتخاب واضح به نظر برسد، اما واقعاً هیچ چیز بهتر از پختن با گیاهان تازه، ارگانیک و خانگی در تمام طول سال نیست. تا زمانی که آشپزخانه شما دارای مکانی باشد که در اکثر روز نور مستقیم و روشن خورشید را دریافت کند، گیاهان به راحتی رشد می کنند. از طرف دیگر، می توانید گیاهان را با کمک نور رشد نیز پرورش دهید. گونه های گیاهی آسان برای رشد در داخل خانه شامل پیازچه، جعفری، نعناع، ​​آویشن، رزماری، ریحان، پونه کوهی و گشنیز است.

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

ساکولنت ها

اگر در آشپزخانه خود یک طاقچه آفتابی روشن دارید، ساکولنت ها گزینه بسیار خوبی هستند. اصطلاح ساکولنت برای توصیف گیاهانی استفاده می‌شود که آب را در ساختارهای مختلف مانند برگ‌ها و/یا ساقه‌هایشان ذخیره می‌کنند، که باعث می‌شود آنها در برابر خشکسالی مقاوم باشند و به طور کلی کم نگهداری شوند. صدها نوع مختلف ساکولنت وجود دارد که در شکل‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های خیره‌کننده‌ای عرضه می‌شوند. گونه های محبوب ساکولنت عبارتند از: اچوریا، هاورثیا، آلوئه ورا، کراسولا، کالانکوئه، سدوم و غیره.

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

گیاه عنکبوتی (کلروفیتوم)

گیاهان عنکبوتی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی برای نگهداری هستند. آنها گیاهان آویزان عالی می سازند و وقتی خوشحال هستند گل می دهند و شاخه های فراوانی می فرستند. از قرار دادن گیاه عنکبوتی در نور مستقیم خودداری کنید زیرا باعث سوختن برگ ها می شود.

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

گیاه مار

گیاهان مار که معمولاً به عنوان “زبان مادرشوهر” نیز شناخته می شود، از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند و دلیل خوبی هم دارند. آنها در رنگ‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های مختلف می‌آیند و عموماً تعمیر و نگهداری پایینی دارند. نیازی به اشغال فضای پنجره با ارزش با این گیاهان گرمسیری نیست – آنها در شرایط روشن تا کم نور عملکرد خوبی دارند.

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

درخت لاستیکی

اگر به دنبال یک گیاه بزرگ برای آشپزخانه خود هستید، درختان لاستیکی یک انتخاب عالی هستند. این خویشاوندان انجیر برگ کمانچه با انواع وسیعی از شرایط رشد سازگار هستند و می توانند در زیستگاه بومی خود به درختان بزرگ تبدیل شوند. هنگامی که در داخل خانه رشد می کنند، هرس منظم اندازه و شکل آنها را تحت کنترل نگه می دارد. از بین چندین گونه مختلف انتخاب کنید تا درخت خود را با رنگ ها و طرح آشپزخانه شما مطابقت دهد.

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

گیاه قهوه

چه عاشق قهوه باشید و چه نباشید، گیاه قهوه یک افزودنی عالی برای هر آشپزخانه ای است. در حالی که بعید است که بتوانید دانه های قهوه را از یک گیاه سرپوشیده برداشت کنید، اما برگ های براق و عادت رشد فشرده گیاه قهوه آن را جذاب می کند. گیاهان قهوه برای رشد به نور روشن، غیر مستقیم و آبیاری مکرر نیاز دارند.

گیاهان آپارتمانی مناسب آشپزخانه

کلام آخر: 

این گیاهان از جملوه گیاهان محبوب و پرطرفداری هستند که نگهداری انها در خانه بسیار راحت و ساده است. نظر خود را با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب بعدی را نیز بخوانید: چگونه از درخت موز مراقبت کنیم؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *