آموزش تمیز کردن لباس اسکی

  • توسط مریم
  • ۱ سال پیش
  • 0
آموزش تمیز کردن لباس اسکی

آموزش تمیز کردن لباس اسکی

آموزش تمیز کردن لباس اسکی : شستن لباس‌های ضدآب مانند شلوار و ژاکت اسکی، شلوار اسنوبورد  دشوار به نظر می‌رسد، اما زمانی که فرآیند را بدانید آسان است. ترفند این است که لکه ها را از قبل برطرف کنید، با مواد مشابه در آب سرد در یک چرخه ملایم با یک شوینده ظریف یا خاص بشویید و از محلول ضد آب استفاده کنید تا نفوذناپذیری پارچه را به آب بازگردانید. هرگز آن را با ماشین خشک نکنید. اجازه دهید هوا بخورد یا خشک شود.

هنگام شستن وسایل اسکی یا اسنوبورد، کثیفی را که می تواند ضد آب بودن و تنفس را مختل کند، از بین می برید. این کثیفی منافذ تنفسی را مسدود می کند و از خروج بخار آب جلوگیری می کند. تمیز کردن صحیح لباس اسکی خود – حداقل دو بار در فصل – توانایی تجهیزات شما را برای محافظت از شما در برابر خیس شدن و سرما افزایش می دهد.

لباس را آماده کنید

اگر لباس ها را با هم می‌شویید، پاس‌های شلوار، پیش‌بند یا کت اسکی را جدا کنید یا باز کنید. آسترهای داخلی یا هودهای قابل جابجایی را از ژاکت ها بردارید، همه زیپ ها را ببندید، گیره ها را ببندید از گیر افتادن و پارگی در هنگام شستشو جلوگیری کنید.

آموزش تمیز کردن لباس اسکی

لکه ها را از قبل پاک کنید

اگر لکه چربی یا مواد غذایی مانند شکلات یا خردل دارید، قبل از شستشو، لکه را از قبل درمان کنید.

پاک کننده لکه را روی ناحیه آسیب دیده بمالید و آن را با یک برس لباسشویی با موهای نرم یا یک مسواک نرم بشویید. اجازه دهید لکه بر 15 دقیقه کار کند، دوباره لکه را بشویید و سپس طبق دستور بشویید.

آموزش تمیز کردن لباس اسکی

شلوار را به ماشین لباسشویی اضافه کنید

شلوار اسکی را با پارچه های مشابه در ماشین لباسشویی قرار دهید. دمای آب را روی سرد و تنظیم چرخه را روی ملایم قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. اگر بعد از آبکشی لباس ها همچنان صابونی هستند، آنها را در یک چرخه آبکشی دوم اجرا کنید.

با محلول ضد آب شستشو دهید

پس از شستن، فقط شلوار و ژاکت بیرونی را، در صورت شستن یکی، در چرخه شستشوی دوم با استفاده از محلول ضد اب داخل شستشو اجرا کنید. مطمئن شوید که محلول ضد آب برای لباس ها در نظر گرفته شده است، نه چادر یا کیسه خواب. از آب سرد استفاده کنید و لباس های دیگر را در ماشین لباسشویی قرار ندهید.

آموزش تمیز کردن لباس اسکی

شلوار را با هوا خشک کنید

شلوار اسکی یا لباس اسکی خود را در خشک کن قرار ندهید. بعد از شستن، آنها را روی چوب لباسی محکمی که زنگ نزند و خم نشود، آویزان کنید تا با هوا خشک شوند و آنها را در نزدیکی نور مستقیم خورشید یا منبع گرما قرار ندهید.

آموزش تمیز کردن لباس اسکی

بیشتر بخوانید: چند ترفند در مورد شستن لباس هایتان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *