آموزش دوخت خرس به صورت مرحله به مرحله

آموزش دوخت خرس به صورت مرحله به مرحله

آموزش دوخت خرس به صورت مرحله به مرحله : با این کاردستی از خرس عروسکی ویژه ساخته شده از لباس هایی که خاطرات با ارزشی را برای شما نگه می دارد، همانطور که کودکان بزرگتر می شوند، می تواند آچاری باشد که لباس های کودک خود را به آنها هدیه دهید یا ملافه های قدیمی خود را در اتاق زیر شیروانی پنهان کنید.

شما می توانید از لباس های مختلف برای دوخت پارچه کنار بگذارید تا رنگ ها و الگوهایی را انتخاب کنید که به خوبی با هم کار کنند. طاقت بریدن لباس های قدیمی فرزندتان را ندارید؟ شما همیشه می توانید این خرس عروسکی را با استفاده از اضافه کاردستی های دیگر بسازید.

اگر در خیاطی تازه کار هستید قبل از شروع به راهنمای خیاطی ما برای مبتدیان و نحوه استفاده از چرخ خیاطی نگاهی بیندازید.

برای ساختن الگوی خرس ما با راهنمای گام به گام ما به ادامه مطلب بروید…

✔قد تقریبا 40 سانتی متر
✔از درزهای 6 میلی متری استفاده کنید.
✔الگوهای الگوی خرس را دانلود کنید

✔رابط اتو را به تمام قطعات الگو اضافه کنید، به ویژه هنگام استفاده از پارچه هایی با وزن های مختلف یا با کشش.
✔شما نیاز خواهید داشت

مرحله 1

الگوهای خیاطی خرس مموری را دانلود و چاپ کنید .

گام 2

از پارچه A، برش دهید:

آموزش دوخت خرس به صورت مرحله به مرحله

مرحله 3

از پارچه B، برش دهید:

آموزش دوخت خرس به صورت مرحله به مرحله

مرحله 4

از پارچه C، برش دهید:

مرحله 5

از پارچه D، برش دهید:

آموزش دوخت خرس به صورت مرحله به مرحله

مرحله 6
از پارچه E، برش دهید:

آموزش دوخت خرس به صورت مرحله به مرحله

مرحله 7

از نمد قهوه ای تیره، برش دهید:

مرحله 1

یک جفت قطعه گوش داخلی و خارجی سمت راست (RS) را به هم سنجاق کنید. بریدگی ها را ببندید، درزها را کوتاه کنید و RS را خارج کنید. برای درست کردن گوش دوم تکرار کنید. هر دو را فشار دهید و کنار بگذارید.

آموزش ساخت عروسک

مرحله 4
قسمت جلوی سر را سنجاق کرده و از نقطه B به نقطه C، RS به هم بدوزید.

بازوها را 10 میلی متر به پایین از درز گردن سنجاق کنید و در وسط درز کناری بدن قرار دهید. یک تکه نخ بسیار بلند دوتایی یا خیلی قوی روی یک سوزن عروسک بلند بردارید و به نقطه مشخص شده در یک طرف بدوزید و یک دم بلند باقی بگذارید که برای جدا کردن نخ استفاده می شود.

سوزن را به سمت دیگر بدن وارد کنید و در نقطه مقابل ظاهر شوید. سوزن را از طریق بدن و به یک بازو برگردانید. از داخل به خارج این بازو بدوزید و دوباره از طریق بدن به عقب برگردید و نخ را محکم بکشید.

آموزش ساخت عروسک

از بازوی دوم مانند قبل بدوزید و دوباره از طریق بدن برگردید. برای اطمینان از استحکام در مفصل، نخ را محکم بکشید. چند بار به جلو و عقب بدوزید.

زیر بازوی اول، دو گره در انتهای نخ ببندید، سپس سوزن را دوباره نخ کنید و قبل از جدا کردن نخ ها، نخ ها را با فاصله ای دور بردارید.

این روند را در مراحل یک تا سه تکرار کنید تا هر دو پا را به بدن بچسبانید. نقطه را در حدود 55 میلی متر بالای نقطه پایین بدنه و روی درز بدنه کناری علامت بزنید.

این روند را در مراحل یک تا سه تکرار کنید تا هر دو پا را به بدن بچسبانید. نقطه را در حدود 55 میلی متر بالای نقطه پایین بدنه و روی درز بدنه کناری علامت بزنید

با استفاده از نخ همسان، یک دکمه تزئینی روی بخیه های بیرونی هر بازو و هر پا بدوزید.

بیشتر بخوانید: چگونه خانواده عروسکی نمدی بسازیم ؟

آموزش ساخت عروسک

با استفاده از سنجاق یا نشانگر قابل پاک کردن، موقعیت چشم ها را مشخص کنید. انتهای چهار رشته پنبه مشکی را گره بزنید. سوزن عروسک خود را داخل پارچه پشت گوش در سمت اولی که در حال دوخت هستید فرو کنید. سوزن را از چشم بیرون بیاورید و یک چشم کوچک از ساتن بدوزید.

گام 2
مرحله دوم سوزن را مستقیماً به حالت چشم دوم ببرید و چشم دوم را کوک بزنید. با یک یا دو بخیه کوچک ببندید، سپس سوزن را بردارید و نخ پشت گوش دوم را جدا کنید.

مرحله 3
دهان را با سنجاق مشخص کنید یا با استفاده از یک نشانگر پاک‌شدنی بکشید. از چهار رشته پنبه مشکی استفاده کنید تا یک دوخت بلند عمودی در قسمت مرکزی سر ایجاد کنید، سپس شکل دهان منحنی را از پشت بخیه بزنید. در نزدیکی بینی به سمت بالا ببندید.

آموزش ساخت عروسک

مرحله 4
قطعه بینی را به مثلثی که توسط درزهای جلوی صورت تشکیل شده است، سنجاق کنید و کوک های بسته شده و خارج از دهان را بپوشانید. برای دوخت در جای خود از دوخت های ریز استفاده کنید.

مرحله 5
یک روبان مورد علاقه را دور گردن خرس ببندید.

الگوی خرس ساده

الگوی خرس ساده

الگوی خرس ساده

الگوی خرس ساده

کار تمام شد ! امیدواریم از ساخت این الگوی زیبای خرس خاطره لذت برده باشید.شما همچنین میتوانید با کلیک برروی نحوه دوخت کوسن با پارچه چهل تیکه! این مقاله را هم بخوانید.نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *