تمیز کردن جوهر از روی جین

  • توسط مریم
  • ۹ روز پیش
  • 0
تمیز کردن جوهر از روی جین

تمیز کردن جوهر از روی جین

تمیز کردن جوهر از روی جین : ممکن است جوهر خودکاری که در جیبتان گذاشته اید روی شلوارتان پخش شود و ندانید که چگونه باید ان را پاک کنید. نگران نباشید ما در این مطلب به این دغدغه شما خواهیم پرداخت.

تمیز کردن جوهر خودکار از شلوار جین

جوهر را پاک کنید

اگر لکه جوهر تازه است، از یک دستمال کاغذی استفاده کنید تا تا آنجا که ممکن است جوهر را پاک کنید. اگر جوهر خشک شده است، چند لایه حوله کاغذی را زیر ناحیه لکه دار قرار دهید و جوهر را با چند قطره آب مرطوب کنید. لکه مرطوب شده را با یک حوله کاغذی پاک کنید تا جوهر شل شده پاک شود. برای جلوگیری از پخش شدن جوهر به قسمت تمیز حوله حرکت کنید.

تمیز کردن جوهر از روی جین

از لبه های بیرونی به سمت مرکز لکه کار کنید تا بزرگتر نشود. به لکه زدن ادامه دهید تا زمانی که دیگر جوهر به قسمت تمیزی از دستمال کاغذی منتقل نشود.

درمان با ایزوپروپیل الکل

برای جلوگیری از انتقال جوهر به قسمت های دیگر شلوار جین، در حالی که حوله کاغذی زیر ناحیه لکه دار باقی مانده است، یک گوش پاک کن را در الکل ایزوپروپیل (مالش) آغشته کنید. از یک لبه لکه شروع کنید، سواب را روی جوهر بمالید. هنگامی که جوهر به نوک پنبه منتقل می شود، از یک سواب تازه استفاده کنید.

برای جلوگیری از پخش شدن جوهر به آرامی کار کنید و تا زمانی ادامه دهید که دیگر جوهر به سواب منتقل نشود.

برای لکه های بزرگ، از قطره چکان استفاده کنید تا الکل را بمالید و با دستمال کاغذی لکه کنید. ممکن است مفید باشد که اجازه دهید الکل به مدت 15 دقیقه یا بیشتر روی لکه های قدیمی باقی بماند تا قبل از لکه شدن جوهر شروع به تجزیه جوهر کند.

تمیز کردن جوهر از روی جین

شلوار جین را بشویید

ناحیه لکه دار را با آب سرد بشویید و مقداری شوینده سنگین با آنزیم را مستقیماً روی ناحیه لکه دار بمالید. آن را با انگشتان خود یا یک برس نرم کار کنید و بگذارید 10 دقیقه بماند. شلوار جین را طبق معمول در آب گرم یا سرد با مواد شوینده بشویید.

تمیز کردن جوهر از روی جین

لکه را بررسی کنید

پس از شستن، ناحیه لکه دار را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید جوهر کاملا پاک شده است. تا زمانی که لکه از بین نرود، شلوار جین را در خشک کن داغ قرار ندهید. اگر لکه باقی ماند، مراحل پاک کردن لکه را تکرار کنید.

تمیز کردن جوهر از روی جین

اگر فرصت ندارید فوراً شلوار جین را دوباره بپوشانید، می‌توانید اجازه دهید آن‌ها در هوا خشک شوند – فقط در دمای بالا در خشک کن خشک نشوند.

شلوار جین را خشک کنید

هنگامی که لکه از بین رفت، شلوار جین را می توان در خشک کن انداخت، روی یک قفسه خشک کن یا بند رخت در فضای باز آویزان کرد.

تمیز کردن جوهر از روی جین

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *