تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

  • توسط مریم
  • ۲ ماه پیش
  • 0
تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

تمیز کردن مایکروویو در 5 گام : هنگامی که غذا در داخل مایکروویو پاشیده می‌شود، هر بار که از دستگاه استفاده می‌شود، تمیز کردن بسیار دشوارتر می‌شود. تجمع زیاد مواد غذایی حتی می تواند بر کارایی مایکروویو تأثیر بگذارد. اما شما به راحتی می توانید مایکروویو خود را با محصولات ایمن مانند لیمو، جوش شیرین و سرکه به خوبی تمیز و خوشبو کنید.

تمیز کردن بخار با محلول برش های مرکبات

مایکروویو خود را با بخار آب تمیز کنید تا بوی آن نیز از بین برود. یک فنجان آب و چند تکه لیمو، پرتقال یا لیموترش را به یک کاسه شیشه ای مایکروویو یا پیمانه بزرگ اضافه کنید. کاسه را در مایکروویو قرار دهید و روی حرارت زیاد بگذارید تا مخلوط بجوشد و داخل فر با بخار آب آغشته شود.

تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

فر را خاموش کنید و پنج دقیقه صبر کنید تا در را باز کنید. کاسه را بردارید و داخل فر را با یک اسفنج یا پارچه میکروفیبر پاک کنید.

تمیز کردن بخار با محلول سرکه

یک فنجان آب و یک فنجان سرکه سفید مقطر را در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو قرار دهید. در مایکروویو قرار دهید و روی حرارت زیاد بگذارید تا مخلوط بجوشد و بخار در داخل مایکروفر ایجاد شود.

تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

مایکروویو را خاموش کنید و پنج دقیقه صبر کنید تا در را باز کنید. کاسه را بردارید و یک اسفنج را در محلول فرو کنید. اسفنج را بچرخانید تا قسمت اعظم محلول خارج شود و از آن برای پاک کردن باقیمانده در مایکروویو استفاده کنید.

با غذای پخته مقابله کنید

اگر عمل بخارپزی برای بریدن لکه های مواد غذایی پخته شده و چربی کافی نیست، وقت آن است که از روش های دیگر و مقداری روغن آرنج برای تمیز کردن عمیق تر استفاده کنید.

با استفاده از یک بطری اسپری، نواحی مشکل را با سرکه سفید مقطر غبارآلود کنید. روی مقداری جوش شیرین خشک بپاشید. وقتی کف کردن متوقف شد، از یک اسفنج برای پاک کردن مواد غذایی و لکه ها استفاده کنید.

تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

یک اسفنج را در آب فرو کنید و مقداری جوش شیرین روی آن بپاشید. از عملکرد ساینده جوش شیرین برای تمیز کردن نواحی مشکل استفاده کنید.
یک اسفنج را خیس کنید و از آن برای تمیز کردن مواد غذایی گیر کرده استفاده کنید. کار را با پاک کردن ناحیه با یک پارچه میکروفیبر مرطوب به پایان برسانید تا هر گونه باقیمانده از آن پاک شود.

درب مایکروویو را تمیز کنید

داخل درب مایکروویو باید ساده باشد و با یکی از روش های بخار تمیز شود. با این حال، اگر تجمع چربی وجود دارد، یک فنجان آب داغ را با یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید. یک اسفنج را در محلول آغشته کنید و بچرخانید تا فقط مرطوب شود. درب را پاک کنید و مرتباً اسفنج را بشویید. کار را با پاک کردن درب با یک پارچه آغشته به آب تمیز برای شستشو به پایان برسانید.

برای تمیز کردن واشر لاستیکی اطراف در، یک اسفنج مرطوب شده با آب را با کمی جوش شیرین بپاشید و مطمئن شوید که همه پاشیده شدن مواد غذایی پاک شده است. کار را با یک پارچه مرطوب یا اسفنج تمیز پاک کنید تا باقیمانده آن را بشویید.

تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

قسمت بیرونی در، از جمله صفحه کنترل یا صفحه لمسی و دستگیره را تمیز کنید. محلولی از یک قسمت آب و یک قسمت سرکه سفید مقطر را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. بیرون را بپاشید و با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید تا بدون رگه ظاهر شود. برای لمس سریع در طول روز، از دستمال مرطوب ضد عفونی کننده استفاده کنید. اجازه دهید سطح آن خشک شود و سپس صاف کنید تا براق شود.

بوی غذای سوخته را از بین ببرید

بوی پاپ کورن سوخته مایکروویو باید بدترین باشد و اغلب باقی می ماند. برای خلاص شدن از شر آن بو یا بوی غذاهای تند، باقیمانده آن را تمیز کنید و یک کاسه جوش شیرین را داخل مایکروویو قرار دهید. در را ببندید و اجازه دهید جوش شیرین بماند تا بو را جذب کند. دفعه بعد که از مایکروویو استفاده می کنید کاسه را بردارید.

تمیز کردن مایکروویو در 5 گام

بیشتر بخوانید: آموزش جامع تمیز کردن ماکروویو

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *