چطور سیاهی قاشق استیل را در خانه از بین ببریم؟

چطور سیاهی قاشق استیل را در خانه از بین ببریم؟

چطور سیاهی قاشق استیل را در خانه از بین ببریم؟ در این مطلب همراهان عزیز روش ها و تکنیک های ویژه رفع سیاهی قاشق های استیل را بررسی می کنیم و اطلاعات بسیار خوبی در این مورد به شما خواهیم داد.

براق کردن ظروف استیل یکی از ساده ترین کارهاست که اگر بتوانید از روش های ساده برای این کار استفاده کنید می توانید وسایل خود را تازه کرده و بهتر از آنها استفاده کنید.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر لوازم استیلی پیش بیاید سیاه شدن آن است در ادامه روش های ویژه ای را برای رفع سیاهی قاشق های استیل به شما معرفی می کنیم و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید این قاشق ها را تازه کنید و دوباره از آنها استفاده کنید.

چطور سیاهی قاشق استیل را در خانه از بین ببریم؟

سیاهی قاشق استیل را با ترفندهای ساده در خانه از بین ببرید

به مرور زمان استفاده از ظروف استیل باعث ایجاد خط و خش و یا حتی سیاهی و زنگ زدگی روی آن ها می شود، پس باید ترفندهایی در این زمینه بدانید تا بتوانید دوباره از این قاشق ها استفاده کنید و در روز اول خرید آن ها را به شکل نو نگه دارید. روش های انجام این کار بسیار ساده است و می توانید به راحتی از این وسیله استفاده کنید و بدون هیچ هزینه اضافی ظروف استیل و قاشق و چنگال خود را تازه کنید.

سیاه شدن قاشق استیل ممکن است به هر دلیلی باشد و حتی ممکن است مدت زیادی گذشته باشد، اما بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به راحتی سیاهی قاشق استیل را برطرف کنید و در صورت برطرف شدن مشکل شما نیز بتوانید تمیز کنید. و از دیگر دستگاه های خود به همین روش مجددا استفاده کنید.

چطور سیاهی قاشق استیل را در خانه از بین ببریم؟

بیشتر بخوانید: نحوه جدا کردن برچسب ظروف استیل

جوش شیرین و نمک

استفاده از این دو ماده می تواند به رفع سیاهی ظروف استیل به خصوص قاشق های سیاه شده کمک کند و آنها را مانند روز اول نو کند. برای از بین بردن این لکه ها ابتدا باید مقداری از آن را روی لکه ها بپاشید تا مرطوب شود و سپس مخلوطی از نمک و جوش شیرین را روی لکه بپاشید.

باید اجازه دهید این مخلوط به مدت 15 دقیقه روی قاشق بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. اما اگر لکه پاک نشد، می توانید این کار را دوباره انجام دهید تا لکه به طور کامل پاک شود.

چطور سیاهی قاشق استیل را در خانه از بین ببریم؟

کمک گرفتن از آرد

شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از آرد سفید می تواند لکه ها و لکه های سیاه روی مواد فولادی را از بین ببرد. باید بدانید که آرد سفید یکی از بهترین لایه بردارها است و می تواند مشکلات ظروف استیل را کاملا برطرف کند.

برای استفاده از این روش باید قاشقی را که لکه های سیاه دارد شسته و خشک کنید و در آرد قرار دهید تا آرد همه آن را بپوشاند. بعد از 30 دقیقه قاشق را از آرد خارج کرده و بشویید و استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ترفند تمیز کردن ظروف استیل با چند راه ساده

از سرکه استفاده کنید

روش دیگری که می توانید برای رفع سیاهی قاشق استیل استفاده کنید استفاده از مقداری سرکه است. از این روش برای زدودن زنگ فولاد نیز استفاده می شود، اما می تواند لکه های سیاه روی قاشق ها را نیز پاک کند.

برای تمیز کردن این لکه ها باید یک پارچه نرم بردارید و آن را در سرکه سفید آغشته کنید و بگذارید 5 دقیقه روی لکه بماند. بعد از 5 دقیقه قاشق را با یک حوله تمیز خشک کنید و از تمیزی آن لذت ببرید.

چطور سیاهی قاشق استیل را در خانه از بین ببریم؟

الکل برای تمیز کردن استیل سیاه شده

همانطور که می دانید الکل اثر ضد میکروبی بسیار بالایی دارد و می تواند منجر به از بین بردن لکه های روی فولاد ضد زنگ شود و آن را تمیز و نو می کند.

استفاده از این روش نه تنها برای رفع سیاهی قاشق استیل مناسب است، بلکه می تواند تا مدت ها از ایجاد لکه های سیاه روی آن جلوگیری کند. برای این کار کافی است مقداری الکل را با آب مخلوط کنید و از آن برای تمیز کردن قاشق های لکه دار استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه ظروف استیل را تمیز کنیم؟

از روغن زیتون استفاده کنید

روغن زیتون نیز یکی از لکه برها ظروف استیل است و می توانید با مقدار بسیار کمی از این روغن آنها را تمیز کنید. برای این کار کافی است مقداری از این روغن را روی قاشق بریزید و با دستمال آن را تمیز کنید. این کار را چند دقیقه انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

توجه: به یاد داشته باشید که بعد از تمیز کردن قاشق ها با روغن زیتون، تا 24 ساعت از آنها استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث کدر شدن آنها شود.

از روغن زیتون استفاده کنید

ورقه آلومینیوم

روش دیگر برای رفع سیاهی قاشق های فولادی استفاده از ورق آلومینیوم است. برای استفاده از این روش در ظرفی جوش شیرین را با آب و نمک ترکیب کنید و روی ظرف را با ورقه آلومینیومی بپوشانید و قاشق های سیاه شده را داخل آن قرار دهید و مخلوط آماده شده را روی آن ها بریزید و بگذارید 3 دقیقه بماند تا 5 دقیقه بماند تا شما تمیز شود. 

ورقه آلومینیوم

نکات مهم در نگهداری از قاشق استیل

✅ شما باید اقلام را در یک موقعیت ایده آل که رطوبت وجود ندارد نگهداری کنید.
✅ هرگز قاشق های فولادی خود را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
✅ یک سری مواد غذایی هستند که می توانند باعث سیاه شدن سریع این ظروف شوند، پس ✅ بهتر است بعد از اتمام غذا، آنها را سریع بشویید و خشک کنید.
✅ سعی کنید قاشق های فولادی خود را در مجاورت پشم، لاستیک، نمد و لاستیک قرار ندهید.

✅ اگر بتوانید قاشق های فولادی خود را در شرایط خوبی نگه دارید، می توانید از بروز مشکلات آنها جلوگیری کنید.

سخن پایانی:

در نهایت می توانید مطالب دیگری مانند تمیز کردن استیل و تمیز کردن سینک ظرفشویی را مطالعه کرده و دانش خود را در این زمینه ارتقا دهید.

در آخر نیز می توانید مطالب دیگری را تمیز کنید و سینک ظرفشویی را تمیز کنید و اطلاعات خود را در این زمینه بهبود بخشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *