چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

  • توسط مریم
  • ۱۷ روز پیش
  • 0
چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟ : هنگامی که یک لیوان نوشیدنی، شیشه پنجره یا لامپ می شکند، تکه های کوچک شیشه به فاصله حیرت انگیزی روی زمین پخش می شوند. شما نه تنها یک مورد شکسته دارید، بلکه مشکلی نیز دارید که باید فوراً برطرف شود. خرده‌های شیشه روی زمین، میز، یا فرورفتن در فرش یا اثاثه یا لوازم داخلی هیچ فایده‌ای ندارد.

هنگامی که حادثه اتفاق می افتد، چندین مرحله وجود دارد که باید برای اطمینان از ایمنی افراد و حیوانات خانگی انجام دهید. این کاری نیست که بتوان آن را به بعد موکول کرد. نحوه تمیز کردن ایمن شیشه های شکسته را بیاموزید.

اتاق را تمیز کنید.

در اسرع وقت از انسان ها و حیوانات خانگی بخواهید منطقه ای را که در آن حادثه رخ داده است ترک کنند. قبل از شروع فرآیند تمیز کردن شیشه، کفش های محکم و پنجه بسته، محافظ چشم و دستکش های ضخیم بپوشید.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

از روشن ترین نور ممکن استفاده کنید.

برای کمک به شما در دیدن هر درخشش شیشه، تا آنجا که ممکن است چراغ‌ها را روشن کنید. بهتر است از یک چراغ قوه LED یا چراغ قوه در گوشی هوشمند خود استفاده کنید تا بتوانید آن را در عرض سطوح زاویه دهید. شیشه در نور می درخشد.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

تکه های بزرگ را بردارید.

با پوشیدن دستکش، تکه های بزرگ شیشه را بردارید. اگر دستکش ندارید، برای برداشتن لیوان از انبر آشپزخانه استفاده کنید. هرگز از دست برهنه خود استفاده نکنید.

خرده ها باید در یک کاغذ ضخیم یا کیسه پلاستیکی سه لایه برای دفع قرار داده شوند. همچنین می توانید از چند لایه روزنامه برای پیچیدن شیشه استفاده کنید تا از بریدگی های تصادفی در سطل زباله جلوگیری کنید.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

شیشه را جارو بکشید یا با جاروبرقی بردارید.

اگر شیشه شکسته در الیاف فرش یا اثاثه یا لوازم داخلی قرار دارد، قبل از اینکه بخواهید آن را جارو کنید یا با جاروبرقی بکشید، از یک برس اسکراب با پرزهای سفت برای بلند کردن شیشه روی سطح پارچه استفاده کنید. مراقب باشید که تکه ها را به سمت بالا تکان ندهید وگرنه پراکنده خواهند شد.

از جارو و گردگیر با موهای سفت استفاده کنید تا تا آنجا که ممکن است خرده های شیشه را جارو کنید. از ضربات کوتاه و کارآمد برای جلوگیری از پراکندگی قطعات کوچک در اتاق استفاده کنید.

اگر نوع جاروبرقی مناسب دارید، می توانید شیشه را نیز با جاروبرقی جدا کنید. جاروبرقی نمی تواند شلنگ قابل انعطافی داشته باشد که بتوان آن را با شیشه سوراخ کرد. جاروبرقی های دستی و جاروبرقی های فروشگاهی مرطوب/خشک برای استفاده بی خطر هستند.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

بیشتر بخوانید: میتوانیم شیشه خرده را جاروبرقی بکشیم؟

از نان تازه یا سیب زمینی برای برچیدن خرده ها استفاده کنید.

حتی پس از جارو کردن یا جاروبرقی، همچنان خرده‌های ریز در الیاف فرش، درزهای کفپوش یا گوشه‌های تنگ گیر می‌کنند. با استفاده از چراغ قوه، آنها را خواهید دید که فقط منتظر یک پای یا دست برهنه هستند. یکی از راه های خلاص شدن از شر آنها، استفاده از وسایل داخل انبار است.

با پوشیدن دستکش، یک تکه نان نرم و تازه را روی تکه های شیشه فشار دهید. مطمئن شوید که نان را به سرعت دور بریزید. یا یک سیب زمینی را از وسط نصف کنید تا گوشت داخلی آن نمایان شود. قسمت برش خورده سیب زمینی را روی تکه های شیشه فشار دهید تا به راحتی جمع شوند. سیب زمینی را فوراً داخل زباله بیندازید – آن را کمپوست نکنید.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

تکه های کوچک را با حوله های کاغذی خیس جمع کنید.

سه ورق حوله یا دستمال کاغذی را لایه لایه کنید و آنها را به شکل مربع تا کنید. مربع را مرطوب کرده و روی تکه های شیشه فشار دهید. آنها برای دفع آسان به دستمال کاغذی می چسبند.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

از غلتک پرز استفاده کنید.

یک غلتک پرز که برای حذف موهای حیوانات خانگی طراحی شده است، چسب قوی تری دارد و بهترین کار را در برداشتن لیوان انجام می دهد. ورق پر از شیشه را جدا کرده و به درستی دور بیندازید.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

به دام انداختن خرده ها با نوار چسب.

با پوشیدن دستکش های ضخیم، مقداری چسب نواری دور دست خود بپیچید و قسمت چسبنده آن بیرون باشد. نوار را روی قطعات شیشه فشار دهید و سپس نوار را با دقت در کیسه زباله بیندازید.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

یک پاکسازی نهایی انجام دهید.

خرده های شیشه ممکن است به موهای جارو یا ظرف گردگیری شما بچسبد. آنها را بیرون ببرید و با شلنگ باغچه روی یک سطل خوب بشویید. آب را در زهکشی فاضلاب بریزید.

پایین کفش هایتان را بررسی کنید که آیا شیشه در آج گیر کرده است. شیشه را با نوار چسب یا حوله کاغذی بردارید تا مطمئن شوید که هیچ شیشه ای در خانه ردیابی نمی شود.

چگونه شیشه شکسته را جمع کنیم؟

در مطلب بعدی نیز همراه ما باشید: نحوه تعمیر شیشه های ترک خورده

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *