5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه

5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه

5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه :یک حیاط خلوت مرتب، و سبک زندگی در فضای باز و سرپوشیده که آن را فراهم می کند، قطعا چیزی است که ارزش صرف کمی زمان و تلاش را دارد. این فقط تا حدی به دلیل زیبایی شناسی است: ادامه کار و نگهداری از حیاط شما مزایای عملی مانند کمک به خانه شما برای حفظ ارزش خود و حتی جلوگیری از آفات حشرات به همراه دارد. در اینجا چند ایده ساده و منطقی وجود دارد که می تواند به جلوگیری از آسیب رساندن اشکالات به شما یا هجوم اموال شما کمک کند.

1. آب راکد نداشته باشید

پشه ها تخم های خود را در آب ساکن و ساکن می گذارند، بنابراین حذف آن از حیاط خلوت شما (تا حد امکان) نقش زیادی در محدود کردن جمعیت آنها دارد. حیاط خود را بعد از باران بررسی کنید و مراقب مکان‌هایی باشید که آب در اسباب‌بازی‌ها، ناودان‌ها یا محوطه‌های سخت جمع می‌شود، یا آنها را تخلیه کنید یا آن‌ها را پر کنید.

5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه

2. گریل خود را تمیز نگه دارید

یک قانون ساده که باید هنگام ضد آفات دارایی خود رعایت کنید این است که اگر منبعی از مواد مغذی غلیظ را فراهم کنید، آفات آن را پیدا کرده و از آن بهره برداری می کنند. یکی از مکان‌هایی که کالری در آن جمع‌آوری می‌شود، منقل شما است، جایی که آب‌میوه‌های چربی، غنی از پروتئین و سس‌های شیرین و چسبناک باربیکیو جمع می‌شوند و حشره‌ای را به وجود می‌آورند. در این مورد، ضد اشکال خوب مصادف با بهداشت خوب است: گریل خود را تمیز نگه دارید، از جمله (و به ویژه) سینی های چکه، جمع کننده های چربی و شعله گیر.

5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه

3. تله بسازید

به دام انداختن فعال آفات مزاحم نیز می تواند راه طولانی را در جهت عاری از حشرات حیاط شما کمک کند. تله‌های حشرات تجاری در دسترس هستند، اما می‌توانید یک نسخه را فقط با یک بطری خالی آب‌میوه یا نوشابه و مقداری نوار تهیه کنید. شانه های شیب دار و قسمت بالای بطری را برش دهید و سپس آن را برعکس کنید تا یک قیف به بقیه بطری وارد شود.

5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه

آن را در جای خود بچسبانید و بطری را با طعمه مناسب پر کنید: مایعات قندی برای زنبورها و سایر آفات موثر است. یا مخمر را به مخلوط اضافه کنید تا پشه ها را به دام بیندازند (آنها به دی اکسید کربنی که مخمر تولید می کند جذب می شوند). حشرات به داخل پرواز می کنند اما نمی توانند به بیرون پرواز کنند و در نهایت غرق می شوند.

4. گیاهان دافع حشرات را پرورش دهید

بسیاری از گیاهان رایج باغ دارای توانایی های دفع حشرات به خوبی مشاهده شده هستند. به عنوان مثال، گیاهان محبوب مانند نعناع، ​​گربه گربه ای و اسطوخودوس، همگی برای جلوگیری از پشه ها شناخته شده اند. همینطور علف لیمو، که در واقع منبع روغن سیترونلا است که در شمع ها و مشعل های شما استفاده می شود.

5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه

توده های شش فوتی علف لیمو یک عنصر تزئینی زیبایی در اطراف عرشه و حیاط شما ایجاد می کنند، جدای از قدرت دفع حشرات آنها. گل همیشه بهار یکی دیگر از عوامل تزیینی برای جلوگیری از حشرات است: پشه ها نه تنها از آن ها خوششان نمی آید، بلکه از آفات متعددی که ممکن است در باغ سبزی شما ضیافت کنند نیز جلوگیری می کنند.

5. غذا را پوشیده نگه دارید

پشه ها و سایر حشرات گزنده تنها مواردی نیستند که به طور بالقوه حیاط شما را به عنوان پیشخوان ناهار می بینند. اگر به همه چیزهایی که در حین آشپزی در حیاط خلوت روی میز می‌گذارید فکر کنید – نان، سبزیجات، میوه، گوشت، نوشابه‌های گازدار شیرین و نوشیدنی‌های تخمیری (اهم) – تقریباً برای هر حشره‌ای چیزی وجود دارد که می‌توانید به آن توجه کنید.

5 ایده کاربردی برای حیاط یا باغچه

برای جلوگیری از ابرهای حشرات فرصت طلب، آنها را جدا از غذا نگه دارید. اگر سرویس در آلاچیق مشبک گزینه ای نیست، می توانید روکش های صفحه نمایش ارزان قیمت را برای هر گزینه پیدا کنید. اشکالات به سرعت علاقه خود را از دست می دهند و به جای دیگری می روند.

بیشتر بخوانید: چند ایده جذاب برای زیبا کردن باغ یا باغچه

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *