5 عادت برای مرتب بودن همیشگی خانه

5 عادت برای مرتب بودن همیشگی خانه

5 عادت برای مرتب بودن همیشگی خانه : به نظر می رسد مهم نیست که چقدر برای همه چیز در خانه خود جایی پیدا کنیم، قبل از اینکه متوجه شویم، همه چیز دوباره به هم ریخته به نظر می رسد. به هم ریختگی یک امر طبیعی در خانه است. اما اگر بدانید چگونه می توانید با خلق عادت مرتب کردن خانه تان را برای خودتان راحت تر کنید حتما خوشحال خواهید شد. همراه ما باشید .

لوازم اضافی را دور بیاندازید

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از شر هر چیزی که به شما کمکی نمی کند خلاص شوید. 

بنابراین به‌جای اینکه به امید اینکه لوازم یک روز به کارتان بیایند چیزها را نگه دارید، آن را رها کنید. این عادت افراد مینیمال برای زندگی است.

بیشتر بخوانید : چند ایده خلاقانه برای مرتب کردن وسایل ریز

حواستان به خرید باشد

آموزش برای مرتب نگه داشتن همه چیز با صادق بودن با خود و تمایل به ناراحتی شروع می‌شود. بسیاری از ما خانه‌ای مرتب‌تر و کمتر به هم ریخته‌تر می‌خواهیم، ​​اما نمی‌خواهیم صادقانه و دقیق به عادت‌های خرج کردن خود نگاه کنیم. کاهش این هزینه ها می تواند به جلوگیری از بهم ریختگی کمک کند.

5 عادت برای مرتب بودن همیشگی خانه

عادت های خود را تغییر دهید

درسی وجود دارد که باید یاد گرفت: هیچ کس اسباب بازی های قدیمی شما را نمی خواهد. اگر بیرون انداختن آن احساس بدی به شما دست می دهد، خوب باید باشد. قبل از اینکه چیزی را وارد کنید یا چیزی را دریافت کنید که قابل استفاده مجدد و انتقال است، هوشیارتر باشید.”

به گزینه های ذخیره سازی نگاه کنید

اینکه وسایلتان را چگونه مرتب و بسته بندی میکنید خیلی مهم است. اگر می خواهید وسیله ای را نگهدارید به جای انکه آنها را روی هم قرار دهید می توانید ان ها را درون جعبه ها قرار دهید. این کار به شما کمک می کند تا شلختگی را از جلوی چشم بردارید. 

5 عادت برای مرتب بودن همیشگی خانه

بیشتر بخوانید:‌مرتب بودن افراد با توجه به تیپ شخصیتی آن ها

عادات نظافت را ایجاد کنید

جوآنا ویریک، سازمان‌دهنده حرفه‌ای می‌گوید: «هر شب، مناطق مشترک را با پیروی از روش تمیز کردن پنج چیز مرتب کنید. این به مراسم ساختار می بخشد. پتو و بالش را هم تا می کنم. شاید احمقانه به نظر برسد که فضاهایی که روز بعد مورد استفاده قرار می‌گیرند را بازنشانی کنید، اما این تاکتیک راهی مطمئن برای ماندن در بالای شلوغی است. صبح، هر قسمتی را که شب قبل کامل نکرده اید، تمام کنید. من معمولا ماشین ظرفشویی را خالی می کنم و صبحانه را آماده می کنم.

اگر به صورت عمده خرید می‌کنید اما فضای ذخیره‌سازی اضافی ندارید، این عادت را تغییر دهید. «اگر دستمال‌هایی با استعداد دریافت می‌کنید که دوست ندارید، یک حد و مرز تعیین کنید. تغییر عادات دشوار است، اما تا زمانی که ذهنیت رشد یافته ای داشته باشید و بخواهید با ناراحتی هایی که تغییر ایجاد می کند راحت باشید، می توانید این کار را انجام دهید!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *