آیا میدانید علت اصلی بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟

آیا میدانید علت اصلی بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟

آیا میدانید علت اصلی بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟ گاهی بعد از شستن ظروف در ماشین ظرفشویی بوی بدی می دهد احتمالاً به دلیل باقی ماندن ذرات غذا در فیلتر ماشین ظرفشویی یا عدم نصب صحیح شیلنگ است.

شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید. بوی ماشین ظرفشویی شما چطور بود؟ شما نمی دانید مشکل از کجاست. شما هیچ رقیبی برای استفاده از ماشین ظرفشویی ندارید. نگران نباشید در این مطلب علت بوی بد ماشین ظرفشویی را پیدا کرده و راهکارهایی برای رفع این بو ارائه خواهیم داد.

آیا میدانید علت اصلی بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟

فیلتر تخلیه

ماشین ظرفشویی دارای خروجی آب مانند سینک است. همانطور که برای خروجی سینک فیلتری قرار می دهید تا ذرات باقیمانده غذا در داخل آن جمع شود و خروجی آب را مسدود نکند، ماشین ظرفشویی نیز دارای فیلتر تخلیه برای جمع آوری ذرات باقی مانده در آن است.

اولین کاری که برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی باید انجام دهید این است که فیلتر تخلیه را بررسی کنید. فیلتر را از ته دستگاه خارج کرده و با آب گرم و مواد شوینده بشویید.

در صورت لزوم از یک برس نرم برای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی استفاده کنید. فقط قبل از قرار دادن فیلتر در جای خود، بررسی کنید که تخلیه آب مسدود نشده باشد.

آیا میدانید علت اصلی بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟

مشکل شلنگ تخلیه

یکی دیگر از دلایل بوی بد ماشین ظرفشویی ممکن است به دلیل خم شدن یا پیچ خوردن شیلنگ تخلیه باشد. در این صورت باعث برگشت فاضلاب به ماشین ظرفشویی می شود. برای حل مشکل باید شیلنگ تخلیه را صاف کنید تا از برگشت جریان فاضلاب به ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید.

عدم استفاده از ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی

گاهی دلیل بوی نامطبوع ظروف شسته شده به دلیل عدم استفاده طولانی مدت از ماشین ظرفشویی و بسته بودن درب آن است. همانطور که می دانید ماشین ظرفشویی به دلیل باقیمانده ذرات غذا و محیط مرطوب داخلی محل مناسبی برای رشد و تکثیر میکروب ها و باکتری ها می باشد.

به همین دلیل بستن درب به مدت طولانی باعث باقی ماندن رطوبت، رشد میکروبی و در نتیجه بوی بد می شود.

بستن درب ماشین ظرفشویی بلافاصله بعد از شستن ظروف نیز باعث باقی ماندن رطوبت و ایجاد بوی بد می شود. پس اگر محیط داخلی ماشین به هر دلیلی خشک نشود باعث رشد باکتری می شود که دلیل بوی بد ماشین ظرفشویی است. برای جلوگیری از این اتفاق باید درب دستگاه را باز بگذارید تا رطوبت داخل محفظه داخلی با گردش هوا از بین برود.

آیا میدانید علت اصلی بوی بد ماشین ظرفشویی چیست؟

محفظه داخلی ماشین ظرفشویی

بوی بد ممکن است به دلیل تشکیل جرم و کپک در داخل بدن باشد. بنابراین برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی این قسمت را در نظر داشته باشید. تمیز کردن این قسمت بسیار آسان است. ابتدا سبدها را بیرون بیاورید. سپس با استفاده از پارچه (یا اسفنج) و مایع ظرفشویی تمامی سطوح و ریل ها را به خوبی ضد عفونی کنید.

گاهی چربی ها و ذرات ریز زیر واشر گیر می کنند و پس از مدتی در محیط مرطوب، کثیفی و بوی نامطبوعی در داخل لاستیک ایجاد می شود.

برای رفع این مشکل واشر را خارج کرده و تمام سطوح خارجی و داخلی آن را به خوبی بشویید و پس از خشک شدن دوباره آن را در دستگاه قرار دهید. توجه داشته باشید که هنگام کار با ماشین لباسشویی آسیبی به آن وارد نشود. پارگی واشر می تواند برای عملکرد دستگاه مشکل ساز باشد.

محفظه داخلی ماشین ظرفشویی

بازوهای آبپاش دستگاه

هر نوع مشکلی در آبپاش باعث کاهش کیفیت ظرفشویی می شود. در نتیجه این مشکل باعث ایجاد بوی بد در ماشین ظرفشویی خواهد شد. اگر بازوهای آبپاش دستگاه شما توسط ذرات و خرده های غذا مسدود شده است، آنها را با جدا کردن بازوهای دستگاه تمیز کنید و غذا و خرده های آن را جدا کنید.

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی چگونه یک ماشین ظرفشویی بدبو را تمیز کنیم؟ این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما در پایین همین صفحه به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *