راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی 

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی 

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی : به طور کلی، بافندگی عمل ایجاد پارچه از طریق تارهای در هم تنیده است. این روش در ابتدا روشی برای ساخت پارچه هایی مانند پنبه بود، اما بافندگی نیز میراث غنی ای دارد که قدمت آن به 10200 سال قبل از میلاد می رسد.

بافندگی توسط بسیاری از فرهنگ‌ها، قبایل و گروه‌ها به‌عنوان روشی برای داستان‌گویی و انتقال فرهنگ خانواده از نسلی به نسل دیگر استفاده شده است.

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی

گفته می شود که عمل بافندگی معنای عمیق تری نیز دارد و به مردم در مورد ظرافت زندگی و نحوه اتصال همه موجودات زنده به یکدیگر برای ایجاد یک جهان می آموزد. جدای از جنبه معنوی بافندگی، کاردستی واقعا آرامبخشی است که نتایج زیبایی به همراه دارد.

بافندگی امروزی (از نظر دستی) از ایجاد پارچه دور شده است در حال حاضر اغلب از ماشین بافندگی، نخ، روبان، روبان و مواد دیگر برای ساخت قطعات آویز زیبا استفاده می شود.

برای شروع بافتنی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای شروع بافت به چند متریال نیاز دارید. بسیاری از این مواد و ابزارها را می توانید به صورت آنلاین ارزان بخرید یا حتی خودتان بسازید. بافندگی همچنین یک روش ذخیره سازی عالی است زیرا می توانید از نخ، روبان و تکه های چرخشی برای اضافه کردن به طرح های خود برای بافت اضافی استفاده کنید. این موادی است که برای شروع بافتنی نیاز دارید…

می‌توانید بافندگی را تا 40 سانتی‌متر تا 61 سانتی‌متر گسترش دهید و برای کارهای کوچک و بزرگ مناسب است. پایه های جمع شونده آن نیز برای مبتدیان فوق العاده است.

بسیاری از دستگاه‌های بافندگی بدون پا هستند، اما اگر برای مدت طولانی در حال بافتن هستید، زیرا خمیده می‌شوید، می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

این طرح به شما این امکان را می دهد که در هنگام بافتن، بافندگی را به صورت عمودی بایستید، اما در هنگام نگهداری آن را صاف قرار دهید. بافت با این بافندگی ایستاده و صاف ببافید تا ببینید در کدام حالت بافت آن راحت تر است.

شما همچنین می توانید بافندگی خود را از چوب، میخ و نخ بسازید. ما به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید ماشین بافندگی خود را بسازید.

بیشتر بخوانید: آموزش بافت پادری با قلاب و پوم پوم

سوزن بافندگی

از سوزن های بافتنی برای کشیدن نخ در زیر و روی رشته های بافندگی استفاده می شود. این ابزار واقعاً مهمی برای بافندگی است و ما قطعاً توصیه می کنیم قبل از شروع بافت، مقداری از آن را خریداری کنید.

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی 

نخ

حالا شما ابزارهایی را دارید که برای بافتن با آنها نیاز دارید! هیچ قانونی وجود ندارد که با چه چیزی می توانید ببافید و با چه چیزی نمی توانید ببافید، اما رایج ترین ماده، نخ در ضخامت های مختلف است.

سپس می‌توانید روبان‌ها، رشته‌های پوم پوم، نوارهای پارچه‌ای نازک را اضافه کنید – هر چیزی که در انبار شماست تا به بافت شما لبه بیشتری بدهد.

تکنیک های اولیه بافندگی

با بستن انتهای یک نخ نخی به گوشه سمت چپ بالای ماشین بافندگی شروع کنید.

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی 

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی

بیشتر بخوانید: ایده های خاص و متنوع برای دکوراسیون منزل با ماکرو

تاب برداشتن بافندگی مرحله 2

1. نخ پنبه ای را محکم نگه دارید، آن را مستقیماً پایین بیاورید و دور بریدگی مقابل در پایین ماشین بافندگی حلقه کنید. ریسمان را به سمت بالا ببرید و آن را دور بریدگی بعدی حلقه کنید. این روند را تا زمانی که به عرض دلخواه خود برسید تکرار کنید – این پایه تار نامیده می شود.

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی

یک تکه کارت را به پهنای ماشین بافندگی ببرید، سپس آن را از بین نخ های تار، روی یک نخ و سپس زیر نخ بعدی ببافید. این کار را تکرار کنید تا به طرف مقابل برسید. سوزن را با نخی که انتخاب کرده‌اید بچرخانید و آن را دور اولین نخ تار در یک طرف، درست بالای تکه کارت، گره بزنید.

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی

2. سوزن را زیر نخ تار بعدی بکشید، سپس به سمت بالا و روی نخ بعدی بکشید. این کار را در امتداد عرض تار تکرار کنید و زیر و رو کنید – این کار باعث ایجاد پود می شود.

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی

3. برای بافت رج بعد، مرحله 2 را تکرار کنید این بار روی نخ هایی که زیر آن ها رفته اید و زیر آن هایی که رفته اید، بروید.

راهنمای مبتدیان برای تکنیک های بافندگی

مرحله 4 تابی بافی

4. هنگام بافت سعی کنید کاموا را خیلی محکم نکشید زیرا باعث می شود لبه های بافت داخل شود و باعث باریک شدن آن شود. یکی از راه‌های جلوگیری از این امر این است که نخ را با زاویه 45 درجه بکشید و سوزن را پایین بیاورید تا یک تپه بسازید. با استفاده از یک شانه یا یک چنگال، وسط را به سمت پایین فشار دهید، و به آرامی هر تپه را به سمت پایین هل دهید. این تنش صحیح را می دهد.

برای ایجاد منگوله های خود (در اصطلاح بافتنی به عنوان گره رایا شناخته می شود)، باید رشته های نخ را تقریباً 30 سانتی متر ببرید. هر گره بسته به ضخامت نخ تقریباً به شش نخ نیاز دارد.

هنر بافندگی

هنر بافندگی

5. دسته‌ای از رشته‌های نخ را روی بالای نخ‌های تار قرار دهید. با کاموا در دست چپ، نخ را زیر دو نخ تار اول بپیچانید و دسته را به سمت جلو بیاورید.

هنر بافندگی

6. همین کار را با سمت راست انجام دهید، نخ را زیر جفت نخ تار بعدی بچرخانید و نخ را تا وسط بیاورید. طول هر دو طرف را صاف کنید، سپس نخ را به آرامی به سمت خود بکشید و تا انتهای ماشین بافندگی پایین بکشید.

هنر بافندگی

7. در سراسر رشته های تار باقی مانده تکرار کنید تا یک ردیف کامل ایجاد کنید.

هنر بافندگی

چند رج از رنگ اول خود را با استفاده از بافت زبانه ای ببافید و چند رج را کم کنید تا فضا ایجاد شود.

هنر بافندگی

8. شروع به بافتن یک رج رنگ دوم کنید تا به نخ تار برسید که رنگ اول روی آن تمام شده است. از سوزن خود برای برداشتن آن نخ تار استفاده کنید.

هنر بافندگی

9. سوزن را از داخل بکشید، اولین رنگی که از قبل بافته شده را فشار دهید، سپس به سمت دیگر ببافید.

هنر بافندگی

10. بافت را به جلو و عقب ادامه دهید و نخ تار را طبق مرحله 2 بردارید تا زمانی که قسمت پر شود.

هنر بافندگی

کاموای پر حجم تر را بردارید و انتهای آن را از میان چند نخ تار ببافید تا محکم شود. با کار با انتهای دیگر، نخ را روی دو نخ تار بپیچید و آن را به سمت خود بچرخانید.

هنر بافندگی

11. این مرحله را با نخ های تار بعدی تکرار کنید و در طول دستگاه بافندگی ادامه دهید. اگر نخ شما نازک‌تر است، به جای هر دو نخ، نخ را روی هر نخ تار بپیچید – این کار یک سومک بسیار کوچک‌تر ایجاد می‌کند.

بافندگی دستی

12. برای رج دوم، روش بافت را برعکس کنید، این بار نخ را در جهت مخالف بپیچید. این کار را تا انتها در عرض ماشین بافندگی تکرار کنید و دو ردیف با هم یک “باف” سوماک را تشکیل می دهند.

بافندگی دستی

بافتن با دستگاه بافندگی یک راه آسان برای بافت و جذابیت به یک قطعه است. اگر دستگاه بافندگی مخصوصاً درشت است، آن را به عرض های کوچکتر تقسیم کنید تا استفاده از آن آسان تر شود. مراحل زیر را برای بافت زبانه ای دنبال کنید، اما به جای سوزن، از انگشتان خود برای بافتن دستگاه بافندگی استفاده کنید.

بافندگی دستی

بافندگی دستی

 وسلیه بافندگی را به آرامی به جلو بکشید. برای حداکثر بافت، دستگاه بافندگی را شل ببافید تا بتوانید بیشتر از آن استفاده کنید.

13. یکی دو رج به همین ترتیب ببافید، سپس انتهای آن را به طور مرتب از پشت ببافید.

بافندگی دستی

برای این تکنیک بافتنی به مقدار زیادی نخ نیاز دارید – ما نخ خود را دو برابر کردیم تا بافت بیشتری به حلقه ها بدهیم. انتهای خود را ببافید.

آموزش بافندگی

14. دسته نخ را در بالای ماشین بافندگی قرار دهید. نخ را روی دو نخ تار قرار دهید، سپس با دست راست خود، یک حلقه را در زیر یک نخ تار بچرخانید.

آموزش بافندگی

15. همین کار را با دست چپ خود انجام دهید، حلقه دوم ایجاد کنید – این تکنیک بافت بسیار شبیه به گره است. حلقه ها را به آرامی به سمت پایین و به سمت بافت بکشید.

آموزش بافندگی

16. به دو رشته تار بعدی بروید و مراحل 2-3 را تکرار کنید. هنگامی که یک رج حلقه را کامل کردید مطمئن شوید که روی آن را با چند رج بافت زبانه ای ببافید تا حلقه ها در جای خود محکم شوند.

آموزش بافندگی

پس از اینکه بافت کامل شد نخ های تار را از بالای بافندگی قیچی کنید. بافت را با احتیاط بلند کنید و حلقه های پایینی را به آرامی از دستگاه جدا کنید.

تکنیک بافندگی

17. طول دیگری از نخ را به دو انتهای چوب گره بزنید، سپس از آن برای آویزان کردن استفاده کنید.

سخن پایانی:

و این برای بخش تکنیک های بافندگی ما است! امیدواریم در طراحی های آینده خود از تمام این تکنیک های فاب استفاده کنید. اگر نمی توانید از بافتن سیر شوید، به الگوهای بافندگی ما مراجعه کنید ، جایی که ما تکنیک ها و انواع پروژه های بافتنی بیشتری را گنجانده ایم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *