روش های خانگی برای تمیز کردن سنگ کف

روش های خانگی برای تمیز کردن سنگ کف

روش های خانگی برای تمیز کردن سنگ کف : نظافت کف سنگی ساختمان می تواند برای بسیاری کار سختی باشد. ممکن است سنگ ها به درستی تمیز نشوند یا لکه ها و مواردی از این قبیل روی سنگ ها باقی بماند (مخصوصاً اگر رنگ سنگ ها تیره باشد)، در برخی موارد حتی ممکن است آثاری از مایع پاک کننده روی سنگ باقی بماند. در ادامه این مقاله چند روش برای تمیز کردن سنگ را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

روش های خانگی برای تمیز کردن سنگ کف

اولین روش تمیز کردن سنگ کف

برای جمع آوری زباله، کف را جارو کنید. از یک جارو نرم برای جارو کردن زباله ها از کف سنگ استفاده کنید. هر گوشه یا فضای زیر مبلمان را که گرد و غبار و کثیفی در آن جمع شده است بررسی کنید. فرش یا تشک را بلند کنید تا بتوانید به کف زیرین دسترسی داشته باشید.

برای از بین بردن کثیفی های سرسخت، یک پارچه مرطوب را روی کل زمین بکشید تا هر گونه کثیفی که جارو نشده است را پاک کنید. سه راهی را در یک سطل آب تمیز بشویید و زمانی که در حین کار کثیف یا خشک شد آن را بشویید.

بیشتر بخوانید: اصول تمیز کردن پارکت چوبی در خانه 

روش های خانگی برای تمیز کردن سنگ کف

روش های خانگی  تمیز کردن سنگ کف

قبل از پولیش، یک محصول خانگی را روی لکه ها بزنید تا سنگ ها تمیز شوند. 1 قسمت پراکسید هیدروژن را با 4 قسمت آب و مقدار کافی جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. تمام نقاط را با خمیر بپوشانید، سپس روی خمیر را با پلاستیک بپوشانید و لبه ها را به سمت پایین بچسبانید. 24 تا 48 ساعت بگذارید تا کاملا خشک شود، سپس محل را بردارید و با یک پارچه مرطوب پاک کنید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

این خمیر لکه ها و سنگ های متخلخل را نیز پاک می کند. اگر پس از تمیز کردن لکه همچنان قابل مشاهده است، این کار را تکرار کنید.

روش های خانگی برای تمیز کردن سنگ کف

روش دوم صیقل دادن سنگ با محلول آب و صابون

کمی مایع ظرفشویی را در یک سطل آب مخلوط کنید. از یک مایع ظرفشویی سازگار با محیط زیست و یک سطل آب تمیز استفاده کنید. 3-4 قطره مواد شوینده را داخل سطل بریزید و آن را هم بزنید تا کف کند.

یک محلول آب و صابون ملایم تمام چیزی است که برای صیقل دادن سنگ پا با دست نیاز دارید. پاک کننده های شیمیایی قوی می توانند به سنگ آسیب رسانده و سطح آن را کدر کنند.

هشدار: هرگز از هیچ نوع شوینده اسیدی یا پاک کننده های شیمیایی روی سنگ ها استفاده نکنید وگرنه به آنها آسیب می رسانند.

یک اسفنج را در سطل آب و صابون خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید. یک اسفنج تمیز را در سطل فرو کنید. آن را بیرون بیاورید و توی سطل فشار دهید.

یک اسفنج زرد معمولی تمام چیزی است که برای استفاده از محلول روی زمین نیاز دارید. فقط باید از قسمت اسفنج نرم استفاده کنید، بنابراین فرقی نمی‌کند که قسمت ساینده سبز آن باشد یا خیر.

روش های خانگی برای تمیز کردن سنگ کف

بیشتر بخوانید: تمیز کردن کف خانه به بهترین روش 

راههای براق کردن سنگ های کف خانه

کف را با حرکات دایره ای کوچک اسفنج کنید. در نواحی کوچک کار کنید و در حالی که اسفنج را با حرکات دایره ای یا قوس دار کوچک حرکت می دهید، فشار کمی وارد کنید. در حین کار، اسفنج را دوباره خیس کنید تا زمانی که کل کف را با محلول صابون بپوشانید.

اگر لکه های سرسختی وجود دارد که نمی توان با اسفنج پاک کرد، می توانید از یک برس نرم استفاده کنید تا آنها را با شدت بیشتری بشویید.

روش های برای برق انداختن سنگ ها

کف را با آب تمیز و گرم از یک سطل دیگر بشویید. یک سطل را با آب گرم تمیز پر کنید در قسمت های کوچک کار کنید و آنقدر پاک کنید که باقی مانده صابون را بشویید. هرگز اجازه ندهید آب برای مدت طولانی روی زمین سنگی بماند.

کف را با حوله های نرم و خشک با حرکات دایره ای خشک کنید از یک حوله نرم و تمیز مانند پارچه میکروفیبر یا چوب بابونه استفاده کنید. با استفاده از حرکات دایره ای، آب را از قسمت های شسته شده خارج کنید. با این کار باقی مانده صابون از بین می رود و سنگ را جلا می دهد.

هرگونه خراشیدگی را با پودر پولیش پاک کنید. مقدار کمی پودر پولیش را روی هر نقطه ای که دارای خط و خش است بپاشید. پودر را با یک پارچه مرطوب تمیز با حرکات دایره ای روی خراش ها بزنید. سنگ را با پارچه مرطوب تمیز دیگری پاک کنید، سپس با پارچه تمیز خشک کنید.

برق انداختن سنگ

بیشتر بخوانید: چطور لکه چای را روی لباس و مبلمان از بین ببریم؟ 

دقت کنید که پودر پولیش مورد استفاده برای سنگ مناسب باشد. برای دستیابی به بهترین نتایج، همیشه برای هر کار اضافی به دستورالعمل های محصول مراجعه کنید.

برای جلوگیری از آسیب و لکه های دائمی، فوراً هر گونه ریخته شده روی سنگ را پاک کنید. بسیاری از انواع مایعات می توانند لکه های دائمی روی سنگ باقی بگذارند. هر وقت چیزی روی زمین ریختید، سریع آن را تمیز کنید. کف را با یک اسفنج غیر ساینده یا پارچه نرم پاک کنید.

حتی آب معمولی می تواند سطح را کدر کند اگر آن را به حال خود رها کنید. مایعات اسیدی مانند سرکه، مرکبات یا شراب به ویژه به سنگ آسیب می رسانند. پس به سرعت سنگ ها را تمیز کنید.

شیوه های معجره آسا برای برق انداختن سنگ

از استفاده از پاک کننده های همه منظوره و محلول های تمیز کننده اسیدی خانگی، مانند آن هایی که حاوی آب لیمو یا سرکه هستند، خودداری کنید. این نوع پاک کننده ها به سطح سنگ آسیب می رسانند و ظاهر آن را کدر می کنند.

استفاده از یک پاک کننده تجاری که به طور خاص برای تمیز کردن سنگ ساخته شده است، اشکالی ندارد. از کشیدن جاروهای زبر روی کف سنگی برای جلوگیری از خراشیدن آن خودداری کنید. یک جاروبرقی قسمت های سخت زیادی در قسمت زیرین دارد که می تواند سطح صاف سنگ را خراش دهد. برای تمیز کردن منظم فقط از جارو و جارو نرم استفاده کنید.

برق انداختن سنگ

پاک کردن گچ و سیمان از کاشی و سرامیک معمولاً یکی از بزرگترین مشکلات بعد از بازسازی یا تعمیر خانه است. در این مقاله روش حذف گچ و سیمان از…

برای محافظت از کف، تشک یا فرش را در مکان های پر رفت و آمد قرار دهید. تشک های کوچک را در کنار درهایی که افراد وارد و خارج می شوند قرار دهید تا از ردیابی مقداری کثیفی و کثیفی در فضای باز جلوگیری کنید. فرش ها را در مکان های پرتردد مانند راهروها قرار دهید تا از سطوح در برابر خراش محافظت شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *