آموزش ساخت لانه پرنده

  • توسط مریم
  • ۲ ماه پیش
  • 0
آموزش ساخت لانه پرنده

آموزش ساخت لانه پرنده

آموزش ساخت لانه پرنده : بسیاری از ما در خانه و حیاط منزلمان پرندگانی را مشاهده میکنیم که در جستجوی خانه ی مناسب هستند. شما می توانید با یک پاکت شیر دورانداختنی که میتوانید آن را به چرخه مصرف بازگردانید یک لانه پرنده بسازید. همراه ما باشید.

لوازم مورد نیاز را جمع آوری کنید

کارتن شیر را خوب بشویید و قبل از استفاده در هر کاردستی اجازه دهید کاملا خشک شود موادی را که در خانه به کار می روند با رنگ های خنثی انتخاب کنید. استفاده از شاخه های جمع شده برای سقف کاهگلی و شبیه سازی پنجره ها را در نظر بگیرید. در اینجا، ما از ضایعات چوب بالسا و نخ کنفی برای تکمیل یک لانه پرنده دنج با الهام از کلبه استفاده کردیم.

آموزش ساخت لانه پرنده

کارتن را رنگ کنید

هنگام انتخاب یک محیط برای این تغذیه پرنده، رنگ اکریلیک را انتخاب کنید. این رنگ ایمن است و قدرت ماندگاری بالایی دارد. اگر آب و هوای شما بارانی یا مرطوب است، قبل از آویزان کردن فیدر خود در فضای باز، یک پوشش شفاف مناسب برای پرندگان نیز اضافه کنید. به خصوص اگر برچسب اصلی کارتن پینت شما یک رنگ پررنگ است، قبل از افزودن رنگ، ظرف را با رنگ اکریلیک سفید خنثی بپوشانید. مطمئن شوید که بین لایه ها کاملاً خشک می شود تا از یک روکش درشت جلوگیری شود.

آموزش ساخت لانه پرنده

چوب بالسا را ​​کوتاه کنید

برای ایجاد سقف کاهگلی برای خانه پرندگان شیک روستایی خود، تکه های چوب نرم یا شاخه هایی با ضخامت مشابه تهیه کنید. طول هر چوب بالسا را ​​با استفاده از یک چاقوی تیز (یا یک جفت قیچی قوی) به اندازه بالای کارتن ببرید. به اندازه کافی “زونا” ایجاد کنید تا به طور کامل دو طرف بالای شیب دار کارتن شیر شما را بپوشاند. برای ظاهری صاف تر و صیقلی تر، لبه های برش خورده هر تکه چوب را سنباده بزنید.

آموزش ساخت لانه پرنده

بیشتر بخوانید: کاربردهای جذاب چوب بستنی که نمیدانستید

یک درگاه را برش دهید

با استفاده از چاقوی کاردستی، یک قوس را به دقت در جلوی ظرف خشک و رنگ آمیزی شده برش دهید تا به عنوان محل ورود پرندگان عمل کند. حتماً یک لبه کوچک در پایین کارتن نگه دارید تا بتواند هنوز یک مشت دانه پرنده را در خود نگه دارد. برای کامل کردن لبه های ناهموار، کمی کاغذ سنباده را در امتداد لبه بریده شده بکشید و سپس با کمی رنگ اضافی آن را لمس کنید.

آموزش ساخت لانه پرنده

اضافه کردن دکور

ظرف پینت رنگ شده خود را با چسباندن داغ زوناهای چوبی بالسا به بالا و سپس اضافه کردن یک سوف زیبا تزئین کنید. ریسمان قصابی را برای پوشاندن لبه های ناتمام یا در امتداد هر یک از لبه های کارتن به عنوان برش اضافه کنید. فراموش نکنید که یک سوراخ کوچک در بالای ظرف پینت ایجاد کنید، سپس کمی از ریسمان قصابی را برای آویزان کردن آسان در فضای باز حلقه کنید.

آموزش ساخت لانه پرنده

با دانه پر کنید

دانه پرنده آوازخوان را با احتیاط داخل دانخوری پرنده درست در لبه پایینی طاق نما بریزید. بذر اضافی را در یک ظرف پلاستیکی فواره دار ذخیره کنید تا به راحتی دوباره پر شود و همراه با آبیاری گیاهان در فضای باز به لیست وظایف هفتگی خود اضافه کنید.

آموزش ساخت لانه پرنده

آموزش ساخت لانه پرنده

بیشتر بخوانید: چند راه استفاده مجدد از جعبه کورن فلکس

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *