آموزش ساخت پاپیه ماشه

  • توسط مریم
  • ۲ ماه پیش
  • 0
آموزش ساخت پاپیه ماشه

آموزش ساخت پاپیه ماشه

آموزش ساخت پاپیه ماشه : Papier-mache یک اصطلاح فرانسوی به معنای “کاغذ جویده شده” است. همچنین اصطلاحی است که برای توصیف مواد صنایع دستی ساخته شده از خمیر کاغذ یا نوارها و خمیر استفاده می شود. این ماده که اغلب کاغذ ماشه نامیده می شود، یک ماده همه کاره است که می تواند توسط کودکان یا بزرگسالان برای ایجاد اقلام ساده یا پیچیده استفاده شود. برای ایجاد یک شی کاغذی، می توانید یک فرم را با نوارهای چسبناک یا خمیر خمیری بپوشانید. هنگامی که کاغذ ماشه خشک شد، می توان آن را رنگ کرد یا تزئین کرد.

دستور العمل برای ساخت خمیر پاپیه ماشه

در حالی که مطمئناً امکان خرید خمیر کاغذ ماشه وجود دارد، بسیاری از مردم ترجیح می دهند خودشان آن را تهیه کنند. با ساختن خمیر خود، می توانید کمیت، کیفیت و اثری را که ایجاد می کنید کنترل کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از دستور العمل‌های مختلف برای ساخت این گلاپ چسبی، با بچه‌هایتان سرگرم شوید.

این دستور العمل ها را امتحان کنید یا با مواد مختلف آزمایش کنید تا خمیر خود را بسازید. اگر با کودکان خردسال کار می کنید، دستور ساده را در نظر بگیرید، زیرا آنها می توانند در این فرآیند عمل کنند. اگر با کودکان بزرگ‌تر و ماهرانه‌تر کار می‌کنید، ممکن است بخواهید گزینه کاغذ رزینی را امتحان کنید، زیرا به کودکان شما امکان می‌دهد یک اثر هنری دائمی ایجاد کنند که می‌توانند برای مدت طولانی نگه دارند.

آموزش ساخت پاپیه ماشه

دستور تهیه پاپیه ماشه: این دستور ساده کاملاً با مواد و ابزارهایی ساخته شده است که احتمالاً قبلاً در کمد آشپزخانه خود دارید. آرد، آب، یک کاسه و یک لیسک تمام چیزی است که نیاز دارید.
طرز تهیه پاپیه ماشه رزینی: برای تهیه این خمیر باید برای خرید پودر رزین بروید. این کار به پروژه کاغذ ماشه تمام شده شما پایانی سخت می دهد و همچنین پروژه های تمام شده شما را بادوام تر می کند.

نشاسته مایع (رقیق نشده): اگرچه این مایع غلیظ و چسبنده برای اتو کردن لباس ها در درجه اول برای پروژه های کاغذ ماشه مناسب است.
خمیر کاغذ دیواری: دستورالعمل های سازنده را برای مخلوط کردن این خمیر دنبال کنید.
چسب سفید: چسب سفید مخلوط با حدود یک قسمت آب با دو تا سه قسمت چسب. می توانید از این مخلوط برای یک پروژه کوچک استفاده کنید.

آموزش ساخت پاپیه ماشه

بیشتر بخوانید: پاپیه ماشه چیست؟ | آموزش برای افراد مبتدی

خمیر پاپیه ماشه

اگر اقلام کاغذی بزرگ درست می کنید، احتمالاً می خواهید از نوارهای روزنامه برای ایجاد فرم کلی استفاده کنید. اما، اگر قصد دارید جزییات فرم را ارائه دهید، به عنوان مثال، ویژگی‌های صورت یا تزئینات، برای مجسمه‌سازی این پیچیدگی‌ها به خمیری شبیه خاک رس نیاز دارید. خمیر کاغذ همان چیزی است که شما استفاده می کنید. این خمیر بیشتر شبیه یک خاک رس نازک است و باید به عنوان لایه نهایی به سادگی با پخش کردن در پروژه خود استفاده شود. از این خمیر به جای خمیر استفاده می شود.

خمیر روزنامه: این یک دستور ساده از چهار ماده است: روزنامه، آب، نمک و چسب. برای سفت شدن مواد، حداقل به چند ساعت زمان نیاز دارید.
پالپ کارتن تخم مرغ: این دستور شبیه به پالپ روزنامه است، اما به جای روزنامه، به کارتن های کاغذی تخم مرغ نیاز خواهید داشت.
پرز خشک کن: گیره خشک کن لباس شما هر بار که لباس می شویید بیشترین پرز را جمع می کند. پرزهای لباس خود را به یک خلاقیت زیبا تبدیل کنید. از همان موادی که در دستور العمل های کاغذ روزنامه/ کارتن تخم مرغ استفاده می شود استفاده کنید. پرز را با آب به اندازه ای مخلوط کنید تا یک قوام لجن جو دوسر به دست آید.

در مطلب بعدی نیز همراه ما باشید: کاربردهای جذاب چوب بستنی که نمیدانستید

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *