آموزش ساخت کاردستی کامیون ساده با استفاده از کاغذ رنگی

آموزش ساخت کاردستی کامیون ساده با استفاده از کاغذ رنگی

آموزش ساخت کاردستی کامیون ساده با استفاده از کاغذ رنگی : کامیون یکی از ماشین آلات مهم ساختمانی است که مواد سنگین مانند خاک، شن و ماسه را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کند.

وقتی کامیون بار را به مقصد می رساند، قسمت پشتی به عقب متمایل می شود و همه چیز را بیرون می ریزد! شما نیز می توانید کامیون خود را بسازید که بتواند مصالح ساختمانی را تخلیه کند!

همانطور که کامیون خود را کنار هم می گذارید، با قسمت های مختلف این وسیله نقلیه ساختمانی آشنا می شوید.

ابزار مورد نیاز:

کاغذ رنگی در چند رنگ مختلف
قیچی
ماژیک سیاه
مداد رنگی سفید
چسب ماتیکی
چسب نواری
خط کش
بست سرگرد یا پونز
پانچ یا سوراخ کن
درب بطری برای کشیدن چرخ ها

آموزش ساخت کاردستی کامیون ساده با استفاده از کاغذ رنگی

آموزش گام به گام ساخت کاردستی کامیون

1- شاسی و چرخ ها

ابتدا با شاسی کامیون شروع کنید شاسی قسمت پایینی کامیون است که چرخ ها را در خود جای داده و تمام قسمت های کامیون را به هم متصل می کند برای ساخت شاسی از خط کش استفاده کنید و روی کاغذ مشکی شکل مستطیلی بلند بکشید. شاسی ما یک مستطیل در حدود 25 سانتی متر در 5 سانتی متر است.

از یک ابزار دایره ای مانند درب بطری و یک مداد سفید استفاده کنید و سه دایره روی کاغذ مشکی چرخ ها بکشید. قطر چرخ های ما حدود 5 سانتی متر است.

آموزش ساخت کاردستی کامیون ساده با استفاده از کاغذ رنگی

2- بارکش

قسمت بارگیری شامل موادی مانند خاک، شن و ماسه است. این بخش بسیار مهمی از کامیون کمپرسی است.

برای ساخت قسمت بار، یک شکل مستطیلی بزرگ روی کاغذ زرد بکشید. اندازه آن حدود 10 سانتی متر در 20 سانتی متر است. مطمئن شوید که قسمت بار شما روی شاسی قرار می گیرد و شاسی شما هنوز فضای کافی برای بقیه کامیون کمپرسی دارد.

در پشت کامیون یک خط کمی زاویه دار با یک لبه در بالا بکشید این قسمت درب عقب است که باک بالا می رود و همه چیز را بیرون می ریزد! یک مربع کوچک روی کاغذ زرد بکشید تا پنجره ای برای کابین کامیون باشد.

آموزش ساخت کاردستی کامیون ساده با استفاده از کاغذ رنگی

3- کابین

کابین جایی است که راننده می نشیند. موتور و کاپوت در جلوی کابین قرار دارند شما می توانید کابین خود را به هر رنگی که دوست دارید بسازید!

برای ساخت کابین، مربعی به ابعاد ۱۰*۱۰ سانتی متر روی کاغذ بکشید. سپس مربع خود را به چهار مربع کوچک تقسیم کنید و یک چهارم مربع را ببرید تا شکل کابین به دست آید. گوشه ها را گرد کنید.

4- حالا نوبت به مونتاژ تمام قطعات کمپرسی خود رسیده است! کابین را با استفاده از چسب به شاسی وصل کنید. بعد، چرخ ها را وصل کنید.

کابین

کابین

یک چرخ را زیر کابین و دو چرخ دیگر را در پشت بچسبانید. آنها زیر قسمت بارکش خواهند بود. پنجره مربع خود را روی کابین بچسبانید تا راننده شما بتواند به بیرون نگاه کند!

5- بار را روی شاسی قرار دهید در مرحله بعد، پشت قسمت بار را با یک سوراخ کنید که هم از قسمت بار و هم از شاسی عبور می کند. دو قطعه را با بست های سر گرد یا پونس وصل کنید تا محموله به عقب متمایل شود! (در صورت استفاده از پونز بسیار احتیاط کنید و قسمت تیز پونز را با خمیر بازی بپوشانید)

6- حالا می توانید مقداری مواد برای حرکت کامیون کمپرسی و تخلیه آن تهیه کنید. مقداری مواد ساختمانی مانند خاک، شن یا ماسه بکشید و برش دهید.

ساخت کامین با کاغذ رنگی

 

7- کامیون خود را بچرخانید و در پشت بارکش، یک جیب برای قرار دادن مواد خود بسازید. یک مستطیل از کاغذ ببرید و با استفاده از نوار چسب، هر دو طرف آن را به بارکش وصل کنید. جیب را خیلی عمیق درست نکنید، در غیر این صورت مواد به راحتی بیرون نمی ریزند.

ساخت کامین با کاغذ رنگی

8- کمپرسی شما آماده حرکت است!

ساخت کامین با کاغذ رنگی

سخن پایانی»

امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد شما همچنین میتوانید با کلیک برروی آموزش کاردستی دلفین با کاغذ های رنگی این مقاله را هم بخوانید و نظرات و یا پیشنهادات خودتون رو برای ما درپایین همین پست در قسمت ارسال نظر به اشتراک بگذارید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *