آموزش ساخت گوشواره رزینی

آموزش ساخت گوشواره رزینی

آموزش ساخت گوشواره رزینی : تکه‌های گل و تکه‌های طلایی را برای رزین جذاب کنید برای این گوشواره‌های رزینی ما یک سبک حلقه‌ای انتخاب کرده‌ایم اما شما می‌توانید آن را به هر شکلی که دوست دارید بسازید، به شرطی که قالبی برای آن وجود داشته باشد. و چگونه در مورد صرفه جویی در گلبرگ از یک دسته گل خاص برای جواهرات دست ساز استفاده کنید.

اگر تازه وارد دنیای رزین هستید، حتماً راهنمای مبتدیان ما را در مورد رزین بخوانید که تمام اصول اولیه را به شما می آموزد. ما همچنین یک پست ایده های کاردستی رزین داریم بنابراین پس از اتمام گوشواره های خود، می توانید یک ایده جدید برای کار پیدا کنید.

آموزش ساخت گوشواره رزینی

شما نیاز خواهید داشت

✅رزین کریستال
✅گلبرگ های گل
✅حلقه گوشواره
✅پیچ
✅قالب های سیلیکونی
✅انبر جواهرات
✅پیمانه های اندازه گیری
✅همزن چوبی
✅پیپت
✅موچین

زمان کل:
یک روز

آموزش ساخت گوشواره رزینی

گلبرگ ها را بگذارید تا خشک شوند، در سینی بگذارید یا بین وزنه ها فشار دهید، مانند صفحات یک کتاب سنگین. از گلبرگ های گل تیره تر استفاده کنید زیرا رنگدانه به مرور زمان در رزین محو می شود. زمانی که ترد و کاغذ مانند هستند متوجه خواهید شد که خشک هستند حداقل دو یا سه هفته زمان بگذارید. قبل از استفاده آنها را کوتاه کرده و ساقه های آن را جدا کنید.

ساخت رزین

مرحله 2

برای اندازه گیری رزین در فنجان های اندازه گیری، نسبت صحیح رزین را اضافه کنید در این حالت 2:1 است. برای این گوشواره در مجموع به 30 میلی لیتر نیاز دارید بنابراین 20 میلی لیتر رزین را با 10 میلی لیتر هاردنر مخلوط کنید.

 

ساخت رزین

رزین بسیار حساس است بنابراین نسبت را دقیقا رعایت کنید و خوب مخلوط کنید می توانید مخلوط را از یک فنجان در فنجان دیگر بریزید تا از ترکیب کامل آن اطمینان حاصل کنید.

رزین را به طور کامل در یک فنجان یکبار مصرف با یک همزن چوبی تمیز مخلوط کنید تا مخلوط از حالت شفاف به کدر شود، سپس دوباره به حالت شفاف برگردید. اطمینان حاصل کنید که قالب های گوشواره تمیز و عاری از گرد و غبار هستند و قبل از ریختن رزین را بگذارید تا ته نشین شود.

آموزش ساخت گوشواره رزینی

مرحله 3

برای میخ های گوشواره، قالب های کوچکتر را با استفاده از پیپت تا نیمه با مخلوط رزین پر کنید. دو یا سه تکه طلا را با استفاده از موچین اضافه کنید و مطمئن شوید که در رزین پوشانده شده اند.

ساخت گوشواره رزینی

مرحله 4

برای شکل حلقه، قالب ها را تا نیمه با مخلوط رزین پر کنید سپس با استفاده از موچین، گلبرگ های گل و تکه های طلا را به آن اضافه کنید. اطراف را در مخلوط رزین مخلوط کنید تا مطمئن شوید که همه قطعات پوشیده شده اند و آرایش یکنواختی را که دوست دارید ایجاد کنید.

ساخت گوشواره رزینی

مرحله 5

سپس با استفاده از پیپت، تمام قالب ها را تا بالا با مخلوط رزین پر کنید تا سطح صافی به دست آید. اگر حباب‌هایی در قالب‌ها ایجاد شد، برای اطمینان از شفافیت، از یک سنجاق استفاده کنید.

چند قالب اضافی در حالت آماده به کار داشته باشید تا با رزین باقی مانده پر کنید و گوشواره های اضافی درست کنید.

آموزش ساخت گوشواره

مرحله 6

قبل از سفت شدن رزین، گوشواره را به گل میخ اضافه کنید. شما می توانید این کار را بعد از حدود 13-14 ساعت در حالی که رزین هنوز خشک نشده است انجام دهید.

هر گوشواره را به داخل رزین فشار دهید، مطمئن شوید که پایه پشت گوشواره پوشیده شده است و صاف می ایستد. اگر شروع به خم شدن کردند، آنها را در حالت ایستاده تنظیم کنید تا زمانی که رزین تنظیم شود.

آموزش ساخت گوشواره

مرحله 7

بعد از 24 ساعت می توانید چهار تکه رزین را از قالب جدا کنید. شکل ها را به آرامی جدا کنید و از یک قیچی تیز برای برش رزین اضافی استفاده کنید.

آموزش ساخت گوشواره

مرحله 8

همانطور که در شکل نشان داده شده است، از برادول پیچ کوچک برای شروع سوراخ روی پایه گوشواره گل میخی استفاده کنید. هنگامی که یک سوراخ کوچک ایجاد شد، از آن برای قرار دادن پیچ استفاده کنید.

آموزش ساخت گوشواره

مرحله 9

به آرامی بچرخانید و صاف نگه دارید تا پیچ کاملاً در رزین قرار گیرد. می‌توانید از انبردست برای چرخاندن پیچ برای محکم‌تر نگه داشتن آن استفاده کنید. مطمئن شوید که بیش از حد سفت نکنید  پس از رسیدن به چشمی پین پیچ متوقف شوید.

ساخت رزین

مرحله 10

اتصالات آویزان حلقه ها را ایجاد کنید برای هر گوشواره از یک حلقه پرش 6 میلی متری استفاده کنید و آن را با انبردست باز کنید. یکی از سوراخ های حلقه های رزین را رد کنید.

حلقه پرش را باز نگه دارید و روی ضامن چشمی پیچی که در گل میخ ثابت شده است بکشید، سپس حلقه ها را محکم ببندید. پشت گوشواره را اضافه کنید تا تمام شود.

ساخت رزین

سخن پایانی:

شما اولین جفت گوشواره رزینی خود را ساخته اید تبریک! حالا شما اشکال رزین را گرفتید، انواع رزین کاری روی چوب تزیینی فوق العاده در خانه را ببینید که به شما یاد می دهد چگونه یک چوب تزیینی زیبا بسازید. ما همچنین که منتظر شما هستیم تا آنها را بسازید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *